Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan lehetne a nagyszüleim...

Hogyan lehetne a nagyszüleim megbékíteni vagy ez már így ennyi volt?

Figyelt kérdés

A történet már 5 évre nyúlik vissza amikor a feleségemmel össze házasodtunk. Azóta nem beszélnek velem a nagyszüleim. Előtte eléggé jó viszony volt köztünk. A feleségem roma származású, apósom részéről. Nagyon hamar kiderült, hogy nagyon normálisak. Nem azok a romák akiktől tartani kellene egyáltalán.

A feleségem is tanult, intelligens, kedves nő. Ezért is szerettem belé nagyon hamar. 2,5 év után házasodtunk össze. A nagyszüleimet mikor meghívtuk az esküvőnkre nem mondtak semmit. Utána hívtak fel engem, hogy elrontom az egész életem ha feleségül veszem őt, szóval mondták az ehhez hasonló dolgokat. Már akkor nagyon megbántottalak, igazából akkor tűnt csak fel, hogy soha nem akarták megismerni a feleségem. Ő hiába próbált velük családi alkalmakkor is beszélgetni nem nyitottak felé.

Szóval azóta eltelt több mint 5 év. Azóta csak egy egy ünnep alkalmából találkoztunk. Született gyerekünk, az ő dédunokájuk. Az ő születésével se sikerült összehozni újra a köteléket.

Mostanában elég sokszor eszembe jutnak. Hogy ennek most már így kell lennie? Így fognak meghalni, hogy rosszban vagyunk mert nem tudták elfogadni a döntésem? Vagy hogyan lehetne őket megbékíteni?


jan. 31. 17:59
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
Miért kéne megbékíteni őket? Bántottad őket? Nem. Boldog vagy, és ennek ők örülhetnénak. Nem teszik. Sajnos magukkal szúrnak ki.
jan. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Az egész életemre tekintve mindig mellettem álltak, tényleg nagyon jó kapcsolatunk volt. Valahol annak ellenére, hogy megbántottak, hiányoznak is.
jan. 31. 18:06
 3/29 anonim ***** válasza:
86%

Én általában azon a párton vagyok, hogy az ehhez hasonló nézeteket félre lehet tenni, és jó kapcsolatot lehet ápolni a nagyon ellentétes nézetű emberekkel is.

Viszont amit te most leírtál, a ritka olyan helyzetek egyike, amikor ezt nem tenném.

Egyrészt mert a feleségeddel szemben sem érezném túl fairnek, hogy olyan emberekkel akarsz kibékülni, akik ennyire alsóbbrendű embernek tekintik őt (és potenciálisan az unokád is).

Másrészt meg az elmondásod alapján, öregek, és ennyire rasszisták, nincs az az isten, hogy ennyi idősen fogják megváltoztatni a véleményüket, vagy legalább iszonyatosan sok, fájdalmakkal teli munka lenne.

Szerintem nem éri meg kitenni ennek a családodat és magadat.

jan. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
79%
gyereked is***
jan. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
87%
Gondolom próbáltad őket puhítani, hogy ne legyenek ennyire elfogultak, és rasszisták, és írtad, a feleséged is próbált nyitni, tehát ti eleget tettetek már ezért. A nagyszüleid dolga lenne legalább egy picit elgondolkodni a hozzáállásukon.
jan. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
88%

Apám öccse pont így járt.

Apám, a húguk és anyjuk elfordult tőlük. Ketten már meghaltak, nem tört össze, mert vagy 20 évig nem beszéltek.

jan. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Többször próbáltam már velük beszélni, de nem jártam sikerrel. Anyám is próbált, de úgy sem. Sajnos ők csak annyit látnak, hogy megfogom ezt bánni.
jan. 31. 18:33
 8/29 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem te is jól tudod, hogy egyetlen megoldás felelne meg nekik: ha elválsz a feleségedtől, és a gyermekeddel sem tartod a kapcsolatot ezután.

Akkor biztosan azonnal megbocsátanák neked, hogy a saját életedet merted élni, és nem kérted az ő jóváhagyásukat hozzá.

Ha erre hajlandó vagy, akkor "megbékítheted" őket. De amíg élnek, hason csúszva közlekedj előttük, levegőt is csak az engedélyükkel vegyél, nehogy megint megharagudjanak valami miatt.

Ja, és azt tudd: ők nem szeretnek téged. Lehet, hogy valamikor szerettek, de a "csak akkor szeretlek, ha úgy teszel, ahogy én akarom"- attitűd NEM szeretet. Az vegytiszta önzés, és nem is értem, miért akarod, hogy a feleséged és a gyermeked kapcsolatban legyen velük.

jan. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
86%
"mindig mellettem álltak" ja amikor az ő értékrendjük szerint döntöttél az biztos hogy nagyon ügyesen manipuláltak egész életedben hisz 5 évig fel sem tűnt hogy néznek a feleségedre
jan. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván fáj, de tedd túl magad rajta. Ilyen az emberi természet.
jan. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!