Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan lehetne a nagyszüleim...

Hogyan lehetne a nagyszüleim megbékíteni vagy ez már így ennyi volt?

Figyelt kérdés

A történet már 5 évre nyúlik vissza amikor a feleségemmel össze házasodtunk. Azóta nem beszélnek velem a nagyszüleim. Előtte eléggé jó viszony volt köztünk. A feleségem roma származású, apósom részéről. Nagyon hamar kiderült, hogy nagyon normálisak. Nem azok a romák akiktől tartani kellene egyáltalán.

A feleségem is tanult, intelligens, kedves nő. Ezért is szerettem belé nagyon hamar. 2,5 év után házasodtunk össze. A nagyszüleimet mikor meghívtuk az esküvőnkre nem mondtak semmit. Utána hívtak fel engem, hogy elrontom az egész életem ha feleségül veszem őt, szóval mondták az ehhez hasonló dolgokat. Már akkor nagyon megbántottalak, igazából akkor tűnt csak fel, hogy soha nem akarták megismerni a feleségem. Ő hiába próbált velük családi alkalmakkor is beszélgetni nem nyitottak felé.

Szóval azóta eltelt több mint 5 év. Azóta csak egy egy ünnep alkalmából találkoztunk. Született gyerekünk, az ő dédunokájuk. Az ő születésével se sikerült összehozni újra a köteléket.

Mostanában elég sokszor eszembe jutnak. Hogy ennek most már így kell lennie? Így fognak meghalni, hogy rosszban vagyunk mert nem tudták elfogadni a döntésem? Vagy hogyan lehetne őket megbékíteni?


jan. 31. 17:59
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

5 éve házasodtunk össze a feleségemmel. Akkor döbbentem rá és raktam össze a dolgokat. 5 éve nem beszélünk egymással szinte semmit.

Elég kettős a dolog. Amennyire haragszom rájuk és rosszul esik ez az egész, annyira szeretném megoldani.

Természetesen a feleségemtől nem fogok elválni.

jan. 31. 19:04
 12/29 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem hajlandóak reagálni arra, hogy ti próbálkoztok nyitni feléjük, akkor nem nagyon tudtok mit tenni...
jan. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
71%

Téged kellene megbkéíteni, nem őket.


Ők dionszauruszok, aki kihalásra vannak ítélve, ellenben Ti semmi rosszat nem csináltatok.

jan. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
89%

"annyira szeretném megoldani."

. Ezen nincs mit megoldani. Lépj tovább, engedd el őket.

A délibábos múltatokba vagy szerelmes, de ebben ennyivolt a potenciál. A valóság próbára tette, és kudarcot vallott.


Addig lesz rossz, amíg Te nem engeded el, illetve amíg valahol is azt hiszed, neked kell a kedvükben járnod.

jan. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell a kedvükben járnod. Boldog vagy, és jó az életed.

Ezt megmondhatod nekik. Egyszer látogasd meg őket, köszönd meg, hogy voltak és vannak neked, szereted őket, és boldog vagy a családoddal.

jan. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim válasza:
18%
Sajnos ez egy nagyon nehéz szituáció, amiben te vagy. Kívánom a legjobbat nektek a feleségeddel és a gyermeketeknek! Esetleg születésnapjuk alkalmából egy gyönyörű ajándék közösen nekik? Hátha meggondolnák magukat.:) Persze ez lehet, hogy édes kevés, de ti legalább megpróbáltátok.
jan. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
90%
#16 a kérdező többször is probált nyitni feléjük ignorálták őt is meg a családját is,erre még ezek után ő vegyen ajándékot
jan. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 Darius- ***** válasza:
88%
Nem látják azt, hogy boldog vagy, mert nem akarják. (már ha az vagy) Előre valaki tudja mi lesz? Talán következtetni lehet. Persze ha mégis bekövetkezik, akkor általában az ilyen jósok dicsekszenek azzal, hogy ők előre megmondták. Én erre mindig azt válaszolom, hogy jól tippeltél. Ugyanis , ha ők nem is akarták megismerni az illetőt, akit válaszoltál, tippelnek. Téged pedig nem szeretnek eléggé, mert fontosabb a rögeszme. Ennek ellenére megvan az esély arra is, hogy nekik lesz igazuk.
jan. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 Darius- ***** válasza:
88%
Válaszoltál helyett választottál lett volna.
jan. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
71%

Nem ugyanez,de talán a lényeg benne lesz. Nagymamám nevelt fel fél éves koromtól a legnagyobb szeretetben,és odaadással. Sajnos a fiam autista lett. Sehogy nem tudta elfogadni. Értettem,hogy fájt neki,hogy egy ilyen gyerek mellett nem élhetek teljes életet,de én választottam. A gyerekemet. Hiába nevelt fel,egyszerűen az a csepp gyerek annál sokkal többet ért. Én megszakítottam a kapcsolatot,és szzal jöttem el tőle,hogy ha őt is elfogadja ugyanúgy,mint az unokáit,akkor szóljon. Nem szólt.

Tudod bennem az volt,hogy aki bántja azt,akit szeretek,az engem bánt.

jan. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!