Hogyan tudnék segíteni a szüleimnek a dolgok elfogadásában és feldolgozásában (sérült unokák)?
A gyermekeink mindhárman nehézségekkel küzdenek (autizmus, adhd és egyéb problémák). A szüleim nagyon szeretnek minket és az unokákért kifejezetten rajonganak, de látom, hogy a helyzet rányomja a bélyegét az életükre. Például nem szívesen viszik őket játszótérre vagy egyéb eljárós programokra, ahol a többi gyerek közül kilógnának, de a hasonló nehézségekkel élő gyerekek közé se, mert azt meg túl elkeserítő látniuk. Mi a férjemmel úgy érezzük, hogy nem lehet a folyamatos kesergésbe menekülni, mert azt nem vészelnénk át ép ésszel, így próbáljuk mindennek a derűs oldalát nézni. A szüleim viszont bár próbálnak, de nem tudnak így tenni.
Annyira jó lenne, ha néha keserűség nélkül tudnának örülni néhány dolognak és nem mérgezné meg minden pillanatukat a mi lett volna ha...!
Inkább neked kell elfogadnod, hogy "nem szívesen viszik őket játszótérre vagy egyéb eljárós programokra, ahol a többi gyerek közül kilógnának, de a hasonló nehézségekkel élő gyerekek közé se, mert azt meg túl elkeserítő látniuk."
Nekem csak egyszerűen energiabomba az egyik fiam, ma már élsportoló. Nemzetközi mezőnyben versenyez.
Őt sem vállalták és nem akarták vinni sehova - én ezt elfogadtam, mert a nagyszülőknek is véges a türelmük, energiájuk és az unokázás nem kötelezettség, hanem inkább egy lehetőség. Én gyakran vittem át a nagyszülőket hozzánk, hogy együtt lehessenek, vagy úgy látogattuk meg őket, hogy én is ott voltam, hogy ha a helyzet tarthatatlanná vált, tudjunk is indulni haza.
A problémákkal küzdeni első sorban a szülő dolga és a szülő felelőssége, ezért javaslom, hogy próbáld megérteni az idős korosztály szempontjait is és próbálj velük kicsit együttérezni!
Ez most csúnya példa lesz, de amikor velem akartak sétáltatni egy olyan kutyát, amelyik nem volt pórázhoz szokva, nem fogadott szót és acsargott a többire, akkor mondtam hogy kösz szépen, de én ezt nem.
Én sem biztos, hogy szívesen vigyáznék nyílt terepen olyan gyerekekre, akikre nem vagyok kiképezve és könnyen bajt okozhatnak. A szüleid valszeg nem akarnak felelősek lenni abban, ha netán történik valami a játszótéren. Pl az egyik gyerek bekattan és leesik a maszokarol, ilyesmim
Nehéz elfogadni, hogy ők nem átlagos nagyszülők. Nem írtad, mekkorák a gyerekek, de sok idő kellhet hozzá.
Az enyémek csak ételérzékenyek, de így is pár évbe telt, mire megszokták, hogy az alkalmakra nem lehet nekik akármilyen csokit venni és a 30-40 éve hagyományos sütit sem fogadhatják el a gyerekek. Hát még milyen nehéz lenne azt elfogadni, hogy még hintázni se vihetik őket, mert nem tudják úgy kezelni, mint egy átlagos gyereket. Te erőn felül szereted őket, de másnak nem muszáj ugyanennyi energiát és pozitív látásmódot belerakni. Hadd lássák szomorúnak a helyzetet, ha régóta várták és sosem lehet olyan idilli kapcsolatuk, mint szerették volna. Ettől nem rosszak, csak gyengébbek, mint te.
Én megértem őket is, de akkor meg inkább ne akarják ilyen programokra vinni a gyerekeket, mert így meg magyarázhatom, hogy pl a papa miért csak este viszi játszóra (nyáron volt, hogy este 10-től 2-ig ott voltak)...
Folyamatos a kesergés, hogy ők olyan szívesen mennének, dehát mások is ott vannak.
Nem teljesen értem a problémát.
Írtad, hogy a nagyszülők rajonganak az unokákért, mi kellene még?
Miért kellene őket eljárós programokra vinni, ha nem akarják? Otthon nem tudnak időt tölteni együtt?
Az én kisfiammal kapcsolatosan egyelőre semmi probléma nem merült fel, mégsem viszi egyedül sehova anyukàm, pedig együtt élünk...
Egyáltalán ők mondták, hogy ez az oka, hogy nem viszik őket?
Azt próbáltátok, hogy együtt mentek? Hátha akkor látnák, hogy a gyerekek attól még jól érzik magukat, hogy kilógnak a sorból, és elleshetnék tőletek, hogy kell reagálni bizonyos felmerülő szituációkban.
Egyet értek a korábbi hozzászólókkal.
És ahogy 2-es írta, lehet, hogy nem merik vállalni a kockázatot, hogy nem bírják őket kezelni nyílt téren. Gondolom a nagyszülők sem fiatalok már, nem úgy mozognak, nem olyan gyorsak. Ha nyílt terepen megindul a gyerek, nem biztos, hogy utólérik, mielőtt baj lesz. Én sem merném vállalni a felelősséget más gyermekéért, ha nem vagyok biztos benne, hogy tudom őket kezelni.
Három terhelt gyerekkel még a szülőnek is teher a program, nem a nagyszülőnek, aki nem fiatal, nem ismeri a gyerek minden rezdülését.
Teljesen normális, hogy nem akarják bevállalni.
Őszintén, szerintem sehogy.
Fogadd el azt a segítséget, amit adnak, és ne várd el tőlük, hogy úgy viselkedjenek, mintha nem lennének problémásak az unokák.
Igen, ők mondták. Szeretnék és szeretik is őket vinni, de csak úgy, ha nincsenek ott mások. Így persze nem tudják verseny közben megnézni őket, mert nyilván nem egyedül fognak versenyezni, Anyák napi műsor sem egyeni, a tánc sem stb. Ha nálunk vagyunk még a kertbe se mennek ki velük, ha kint van a szomszéd. Kirándulni szintén csak ritkán mennek, mert bár ott egyedül lennének, de a célig utazni kell valamivel, tehát ez sem jó. Otthon nem igazán szeretnek velük hosszan lenni, mert nem gyerekbarát a lakás, túl sok a cucc, gyakorlatilag csak a nappaliban lehetnek, meg a konyhában.
Úgy sem jönnek, ha mi ott vagyunk, mert nem szeretik, ahogy mások szánakozva (?) őket és a gyerekeket nézik.
Így marad a folyamatos sírdogalás, hogy milyen szörnyű az élet és milyen könnyű lenne ha nem így alakult volna, de így nincs értelme semminek... Olyan jó lenne, ha ezen tudnának változtatni! Hogy teljesen őszinte legyek, az én energiaimat is leszivja, hogy folyamatosan ezt kell hallgatnom telefonon vagy személyesen. Van, hogy csak azért hívnak fel, hogy sírjanak (szó szerint). Ezzel sem tudok mit kezdeni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!