Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szívesen hallgatjátok nagyszül...

Szívesen hallgatjátok nagyszüleitek (vagy más idősebb rokonok) régi történeteit?

Figyelt kérdés
Én szerettem hallgatni ezeket. Azonban mindig arról győződtem meg, hogy - a mai kényelmesebb életmódot tekintve - nem szívesen lettem volna gyerek vagy fiatal azokban az időkben.
2020. szept. 25. 18:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Azt bánom igazán, hogy nem jegyeztem fel ezeket akár papírra, akár videó/hangjegyzet formájában.


Olyan korokról, történetekről meséltek amiket nekünk szerencsére sosem kellett átélni. Kezdve háborútól, hadifogságon át az ország "építéséig". Katona történetek, bálok, vicces sztorik munkáról, szórakozásról.


Szerettem az ilyeneket. Régen sokkal jobb lehetett ezeket a történeteket hallgatni, mint ülni a TV előtt.

2020. szept. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is imádom, főleg az egyik nagymamám szokott mesélni. Mindig elmondja, hogy már elmondta 100x, meg állítsam le, ha unom, de sose unom ezeket, imádom. A gyerekkoráról, a dédnagyszüleimről és az ő nagymamájáról, ahogy megismerkedtek nagypapámmal, hogy szereztek lakást, a dédi mennyire nem szerette őt, meg vicces sztorikat az ezeréves barátaikkal, akiket én is ismerek/ismertem (mert elhunytak páran már sajnos), apukámékról gyerekkorukban... mivel a papám nem olyan beszédes, ezért az ő gyerekkorát is elmeséli :) Ezeket tényleg jó lenne diktafonra venni, mert csak úgy jó, ha ő meséli, ha én írnám le, ég és föld lenne.
2020. szept. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Gyerekkoromban untam, nem érdekelt, nem figyeltem oda, ma már nagyon bánom.
2020. szept. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Nagyon szeretek ilyeneket hallgatni, de sajnos aki tudna mesélni az ritkán szokott.
2020. szept. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Nagyapám megélte az első és a második világháborút is. A másodikban harcolt is, hadifogságban is volt. Sokat mesélt róla, amikor kislány voltam, de 10-12 éves koromban ezeket nem igazán tudtam még felfogni és Ő meg is halt amikor én 12 voltam. A mai napig nagyon érdekelnek a második világháborús történetek, a holokauszt, a haláltáborok. Ha még élt volna pár évet akkor biztos kikérdeztem volna az átélt dolgokról.
2020. szept. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamám 86 éves, olyan dolgokat mesél, hogy nem értem hogy bírta ép elmével azokat a borzalmakat. Szeretem hallgatni, mindig megborzongok.
2020. szept. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nekem nagymamám a háborúnak általában a légiháborús részéről beszélt. Jöttek a pályaudvart bombázni és órákig zúgtak a gépek meg több 100 gépes kötelkékek húztak át ami ma elképzelhetetlen. Ők meg óvóhelyeken voltak.


Nagypapám a fogságról beszélt sokat, hogy az őrökkel kártyáztak, meg az őrök is kvázi büntetésből voltak ott. Ott tanult valamennyit oroszul, vagy mesélte hogy mikor meneteltek még elfogás után akkor közéjük lőttek, gránátot dobtak rájuk.


De maga az egész élet, hogy gyerekként 1 cipőjük volt, felváltva jártak iskolába.


De még anyáméknál is ugye nem volt se tv, se semmi, teljesen más élet volt az előző rendszerben, főleg fiatalként.


De ha csak belegondolok, 30 vagyok. Gyerekkoromban még feketefehér TV-nk volt, 15 évesen lett mobilom, addigra lettek "kamerás" mobilok. Vagy sokáig számítógépem se volt meg csomó olyan dolog, ami ma már elképzelhetetlen.

2020. szept. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a nagyszüleim gyerekkoromban meghaltak.

Szociális gondozó vagyok, így sok 80 feletti időssel tudok beszélgetni.

Imádom őket hallgatni. Ők tudják visszaadni a múltat. Egyre kevesebben vannak, nem lesz aki meséljen. Érdemes meghallgatni őket.

2020. szept. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
Egy évet adnék a hátralévő életemből ha egy estén át nagymamám történeteit hallgathatnám újra...
2020. szept. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2020. szept. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!