Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Meddig tart a gyász?

Meddig tart a gyász?

Figyelt kérdés
Pár hete halt meg a nagymamám, s azon gondolkodtam, pofátlanság e vagy sem, ha csupán fekete karszalaggal gyászolok. Eddig fekete ruhákat hordtam, de nem tudom az egész ruhatáramat átalakítani, hogy legyenek őszi és téli fekete ruháim is.

2019. aug. 4. 12:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
91%
Szinten par hete halt meg a nagymamam. Csak a temetesen viseltem feketet, ahogy mindenki mas is a csaladbol. Nem ez mutatja, hogy mennyire gyaszolsz.
2019. aug. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
88%

9-es: a kommentelo nem kritizalt senkit, csak elmondta, hogy szerinte ez feltunesi viszketegseg. Te tamadtal ra, nem gyengen triggeres vagy.

Szerintem is az egyebkent, de mindenki ugy gyaszol, ahogy akar. Nekem ez alapbol olyan, mint minden egyeb kulturalis szokas: tarsadalmi nyomast erzunk, hogy kovessuk a tomeget, mikozben elfelejtunk erzelmileg kotodni adott esemenyhez. En is feketet veszek fel, mert elfogadtam, hogy igy illik, de oszinten nem ertem a jelentoseget. Szerintem ez csak azoknak fontos, akik demonstralni akarjak masok fele a fajdalmukat, felszinesseg, megfelelesi kenyszer es egyfajta erzelmi disszonancia huzodik mogotte. Egyebkent szep gesztus LEHET,ha valaki tenyleg igy erez, de szazadrangu prioritas, ehhez kepest ha en feherben jelennek meg temetesen, kb agyonvernenek.

2019. aug. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
91%
Nekem az apukám halt meg a 20-as éveim közepén. Általános iskolában dolgoztam és kb 1 hónapig jártam feketében. Mondjuk az nagy könnyebbség volt, hogy volt egy téli szünet is közte. Anyukám se várta el, hogy állandóan feketében legyek, de nem is nagyon szerettem volna 1 évig feketét hordani. Minden alkalommal nem lett volna kedvem a gyerekeknek elmagyarázni, hogy miért vagyok feketében. Így is fájt, nem akartam, hogy állandóan feltèpődjön a seb.
2019. aug. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
83%
7-es vagyok, meg tudja valaki mondani hogy miért lettem 0-ra lepontozva? Azért mert leírtam hogy egyrészről mifelénk mi a szokás, más részrőp hogy én mit fogok csinálni?
2019. aug. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
84%
Nagymamám halála után nem húztam feketét. Csakis a temetésen... Szerintem nem ezen múlik. Ezzel kapcsolatban nem érdekel más véleménye.
2019. aug. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
80%
Én egy fél évig hordtam feketét télen, aztán fél évig fehér felsőt és fekete alsót nyáron.
2019. aug. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!