Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Meddig tart a gyász?

Meddig tart a gyász?

Figyelt kérdés
Pár hete halt meg a nagymamám, s azon gondolkodtam, pofátlanság e vagy sem, ha csupán fekete karszalaggal gyászolok. Eddig fekete ruhákat hordtam, de nem tudom az egész ruhatáramat átalakítani, hogy legyenek őszi és téli fekete ruháim is.

2019. aug. 4. 12:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem a karszalag bőven elég. Én egyáltalán nem húztam feketét, csak a temetésre, és senki más sem a családban. Nálunk ez nem szokás, mert nem a ruha színével gyászolunk.
2019. aug. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonymousreview60 ***** válasza:
92%

Még nem láttam kollégát, rokont 1 hónapnál tovább fekete ruhát hordani. Inkább 2 hét.

Most halt meg egy kolléganőm férje, de feketét vagy karszalagot nem hord.

Részvétem. Az én nagymamám nem olyan volt, akit nagyon megérte volna gyászolni.

2019. aug. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Egyetértek az első válaszolóval.Nálunk sem szokás a hosszú gyász,és érthető ha nincs annyira sok fekete ruhád.A szalag pedig jó ötlet,nálunk a családban a gyerekek viselték azt amikor meghalt a nagypapánk,hiszen egy 4-6éves gyereket nem tudsz folyton feketébe öltöztetni.
2019. aug. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Őszinte részvétem!

Nekem párom halt meg tavaly de nem jártam feketében, utálta volna. A búcsúztatóra direkt kértem hogy ne jöjjenek feketébe. Nem a ruha színével gyászolok.

2019. aug. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkitől, sokat segítettek! :)
2019. aug. 4. 12:42
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem ellened szól, hanem általánosan az ellen a hülye felfogás ellen, hogy gyászolni csak feketében lehet. Nettó képmutatás és számomra egyben feltűnési viszketegség. Régen volt divat, főleg falun marhára ráérnek ezzel foglalkozni.

Aki valóban gyászol, az magában teszi és pont tojik arra, hogy milyen ruha van rajta közben.

2019. aug. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

Ahonnan én származom falun, ott nagyon nagy szokás feketében gyászolni. Sok 60-70 éves néni, ha meghal a férje, a saját haláláig feketében jár.

Nekem eddig szerencsére csak távoli rokonok haltak meg. Anyum és mamám is azt hiszem fél - 1 évig jártak feketében.

22 vagyok, már elköltöztem Pestre, szerencsére még az összes nagyszülőm + 1 dédim is él. Ha közülök valaki meghalna, szerintem a halál-temetés idejére biztosan hazamennék (nálunk 3-4 napon belül megvan a temetés) és még utána kb 1 hónapig járnék feketében. De 100% -osan magam miatt, nem képmutatásként.


Mikor pl mamám testvére halt meg, egyáltalán nem vettem feketét, a temetésre sem utaztam haza. Egyáltalán nem volt semnilyen kapcsolatom vele.

2019. aug. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Nagyi sem szeretné, hogy fiatal létedre feketét hordjál. Ha te úgy érzed fehérben is lehet gyászolni!
2019. aug. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
65%

“számomra egyben feltűnési viszketegség.“

Nagyszerű. Az ember már nem is gyászolhat úgy, ahogy akar, mert jön valaki és közli vele, hogy viszketegség(?) miatt teszi. Ember, a ló túlsó oldalán vagy, hadd hordjon már feketét, akinek úgy tetszik, anélkül, hogy hülyeségekkel vádolnád. Te majd hord élénk színű, kivágott koktélruhát a nagyid halálakor, ha neked úgy tetszik, de nincs jogod másokat megszólni, mert az már inkább feltűnősködés, mint a fekete ruha. Szégyellhetnéd magad, hogy gyászolókat lesel, hátha még te is tudsz rúgni egyet rajtuk. Milyen ember vagy te?

2019. aug. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

A ruha színe csak álca, nem mutatja a belső érzéseket...

van egy ismerős csaj, nem gyászol senkit, annyira imádja a feketét, folyton azt hord. Nem sportosan, nagyon csinos.

A nagyim meg folyton mondogatta nekünk meg a gyerekeinek, meg ne próbáljanak feketében lenni temetés után egy napig sem, mert baromság. Pedig vidéki asszony, erősen vallásos...

2019. aug. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!