Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszélhetném rá a...

Hogyan beszélhetném rá a férjem hogy engedje el néha a fiújához a tinilányunkat?

Figyelt kérdés
15 éves a lányunk és hiába kérem nem akarja elengedi mert szerinte még túl korai. Szórakozóhelyekre sem engedi pedig a többi hasonló korú már mehet. Néha őt is elengedhetné,tud már vigyázni magára.
2010. júl. 10. 14:14
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
87%

Fura ez, hogy Neked is úgy kell győzködni a férjedet, mintha nem a felesége lennél, hanem a gyereke. (Bocs, de nem Te vagy a lány, és írtad ki anyukád nevében a kérdést???) Egyenrangú szülők vagytok, a Te szavad ugyanannyit ér, mint a férjedé! Engedd el a lányt Te.


Mondjuk én aludni még nem engedném a barátjához. De nem ártana, ha a férjed megismerné a fiút, illetve a barátokat, akikkel a lány néha elmenne szórakozni. Segíthet az is,l ha a szülők ismerik egymást.

2010. júl. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
59%

Engem sem engedtek el akkor, de mindig "megoldottam" valahogy.... hol azt hazudtam, hogy a barátnőmnél alszom (őt ismerték), hol kimásztam az ablakon... nem lehet "tiltani". Egy tininek a tiltott gyümölcs még édesebb.

A férjednek meg egyszerűen mondd azt, hogy szerinted elmehet, vagy hívjátok oda hozzátok a fiút (mondjuk nálunk is volt ez, nagyon utáltam)

2010. júl. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
0%
A barátjához még csak-csak... de szórakozóhelyekre tizenöt évesen?Minek?Inkább sportolnia meg tanulnia kéne,mint vedelni,meg füvezni.
2010. júl. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
77%
Az oké, hogy megbízható, nem minden tini iszik meg drogozik szórakozóhelyen, de ilyen bulikon sok a részeg idióta, bármit csinálhatnak egy 15 éves kislánnyal. Én ezért nem engedném el, nem azért, mert nem bízom meg benne.
2010. júl. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:

Szórakozóhelyre én sem engedném el,mehet még oda eleget,de a barátjához miért nem mehet? Jól írta valaki,hivjátok meg ebédelni a fiút,ismerkedjenek a szülők is meg vele hátha akkor megenyhül.

Amúgy van egy oylan sanda gyanúm,hogy te a 15 éves lány vagy:D

2010. júl. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
86%

Nekem is van egy 15 éves lányom,és én sem engedem el,hogy a fiújánál aludjon..Még korai.Disco-ba sem engedem,de ennek oka van..

Fél éve a barátnőjével együtt megkértek,hogy engedjem disco-ba őket...Megígérték,hogy minden oké lesz,és ha ne adj isten késne akkor hívni fog telefonon.A pia,drog,és fiúzás téren bíztam benne,hogy nem csinál hülyeséget hiszen komoly lány a korához képest..Bíztam benne..Nyugodt szívvel engedtem bulizni,bár nem mondtam neki,de ez a nap volt számomra a próbanap..Megfogadtam magamban,hogyha minden betart amire kérem akkor onnantól kezdve szabad kezet kap,és engedékenyebb leszek...

Az én okos,megbízható lányom nemhogy nem hívott fel amikor késett,(hajnali 1-re kellett volna hazajönnie) csak másnap délután jött haza...Ráadásul amikor az idegességtől kicsit mérgesebben kérdeztem,hogy hol volt egész éjjel egyszerűen flegmán oda vágta,hogy akárhol,semmi közöm hozzá..

Nem kiabáltam vele,nem vertem meg,pedig anyaként 1 évet öregedtem annyira aggódtam...De eljátszotta a bizalmamat így nem engedem el..Igaz később bocsánatot kért,és elmondta,hogy a barátnőjénél voltak mert a fiúk rábeszélték őket,hogy"rúgjanak ki a hámból"

Na ezért nem engedem,mert hiába 15 éves,hiába jó tanuló,könnyen befolyásolható vagy ahogy ő fogalmazott "olyan ciki lett volna ha nemet mondok"...

Szóval lehet,hogy a leányzó tud vigyázni magára,de nem is attól kell félni...

2010. júl. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 A kérdező kommentje:
A szórakozóhelyek télleg veszélyesek mostanában. Ha oda nem de a barátjához már igazán elengedhetné. Nem lehet vele beszélni,nem érti meg hogy a lányunk már nem olyan kicsi.
2010. júl. 10. 15:14
 18/55 anonim ***** válasza:
53%
szerintem te vagy az a 15 éves lány
2010. júl. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
74%

15:15


Mondasz valamit, én is figyeltem a helyesírást.


hüje, télleg...


Így ír egy anyuka?

2010. júl. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:

Beszélned kéne a férjeddel, hogy ne legyen ilyen vaskalapos. Ha a lányotok rendesen tanul, miért ne mehetne szórakozni, vagy a pasijához?!

Nemtom, mennyire komoly a kapcsolat, de szerintem inkább otthon csinálják - nálatok,vagy a fiúnál - mint egy parkban vagy akárhol.


Egyébként a lányotoknak is elege lesz ebből az otthonülésből, és megtalálja a módját, hogy ellógjon otthonról.

20/L

2010. júl. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!