Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszélhetném rá a...

Hogyan beszélhetném rá a férjem hogy engedje el néha a fiújához a tinilányunkat?

Figyelt kérdés
15 éves a lányunk és hiába kérem nem akarja elengedi mert szerinte még túl korai. Szórakozóhelyekre sem engedi pedig a többi hasonló korú már mehet. Néha őt is elengedhetné,tud már vigyázni magára.
2010. júl. 10. 14:14
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
91%

szerintem a férjed emlékszik arra hogy ő 16-18 éves korában miket csinált/akart csinálni a 15 éves lányokkal,és tudja h ma sem sokkal másabb...


hogy beszéld rá? ismerjétek meg pár barátját,akikkel elmenne bulizni,meg menjen érte (értem is jöttek ha volt busz ha nem,este ne tömegközlekedjek egyedül)

2010. júl. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
44%
A férjednek teljes mértékben igaza van! Felelőtlenek a mai tinik.
2010. júl. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
93%

Én sem engedném. Még egy évet mindenképp várnék ezzel, na de ez az én véleményem, egy kis kitérő után a kérdésre válaszolva próbáljatok "alkut" kötni.


Mondjuk jó elmehet buliba, de először csak mondjuk hajnali egyig, és nem seggrészegen, és akkor a következő alkalommal hazamehet később.

2010. júl. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
89%

Próbáld meg valahogyan meggyőzni a férjedet. És el is mondom, hogy miért. Hamarosan anyuka leszek, szóval ilyen szempontból még nem tudok érdemben hozzászólni, de elmesélem velem és a szomszéd lánnyal mi volt ilyen idős korunkban. Engem elengedtek a szüleim szórakozni, míg a barátnőmet akivel egy idősek voltunk nem. Sehova nem mehetett, úgy mint a te lányod. Ennek később az lett a következménye, hogy nem voltak barátai, mert nem tartozott egyik társasághoz sem, és magába zárkózott. Később mikor már látták a szülei, hogy ez így nem lesz jó, akkor ők maguk küldték, hogy menjen, de akkor már kiesett a baráti köréből, és nem akart menni. Azóta is kicsit különc.

Bár utólag az én anyukám is bevallotta, hogy nem igazán tudta mi a helyes döntés, mert egyrészt nagyon féltett, de másrészt tudta, hogy el kell hogy engedjen. Nem bánta meg.

Ez csak egy történet, hogy akár így is járhat a lányod, ha nem mehet el a barátaival sehová.

2010. júl. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:
Én bizok a lányomban hogy nemcsinálna semmi hüjeséget. Irjatok nyugodtan még tanácsokat!
2010. júl. 10. 14:27
 6/55 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem engedd.
2010. júl. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem is igaza van a férjednek.
2010. júl. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
38%

Én 20 éves lányként azt mondom,hogy ne menjen. 15 éves. Nekem 15 évesen az volt a legnagyobb problémám, hogy mankó nélkül tudjak járni, nem az,hogy fiúkhoz járkáljak.


Lehet,hogy bízol a lányodban,de a fiúban is? A fiúkban nem lehet, sokan csak kihasználják a lányokat... Max. úgy engedd,hogy velük van valaki a fiú családjából.

2010. júl. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
90%

Én sem engedném, amíg meg nem ismerném a fiút és a családját. Hívjátok mg őket magatokhoz, ismerkedjetek össze velük! Ha már nem lesznek idegenek, biztos könnyebben elengedi a férjed a lányotokat.

Ha attól tart, hogy szexelni fognak, akkor megnyugtatlak titeket: ha szexelni akarnak, akkor is megtalálják a módját, ha nem engeditek el a fiúhoz. Ha meg normálisan gondolkodnak, akkor se fognak szexelni, ha esetleg együtt alszanak.


Szórakozóhelyre meg egy ideig még biztos nem engedném, egy 15 éves gyereknek nem buliban van a helye. Házibuli még oké, ha ismered azokat, akik ott lesznek, de szórakozóhely tabu. Az meg, hogy a többi hasonló korú gyereket elengedik, az ő szüleik felelőssége. Ha majd valamelyik osztálytársával történik valami egy ilyen szórakozóhelyen, utána már nem fogod te se erőltetni, hogy engedje el a férjed a gyereket.

2010. júl. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
100%

A fiúval kapcsolatban csak annyit mondanék, hogy esetleg jöjjön ő nálatok és ismérjétek meg amennire csak tudjátok. A szülőknek általában hamarabb feltünik, ha egy fiú semmire se való, mint a fülig szerelmes lánynak. Ha tényleg rossz partinak találjátok, nem engeditek a lányotok hozzá.


Bulizás. Hm. Ez csak bizalom kérdése. Én 16 évesen kezdtem el feljárni, magamtól, anyáék egy rossz szót e szóltak. Egyszer nagyon megütöttem a bokám, egy fiú miatt túl sokat ittam. Előtte sem és azóta sem volt rá még egy példa (persze a fiú azóta a barátom, 2ésfél éve vagyunk együtt, de ez most mindegy). Én felértem ésszel, hogy nem szabad úgy viselkednem, mint nagyon sok lány a környezetemben és nem vagyok ritka. Sok olyan ismerősöm van, aki szintén tud mértékkel bulizni.


Szerintetek a lányotok megérti ezt? megbízol benne ennyire? A megbízik? Adjaatok neki egy esélyt! ne engedjétek el sokáig, eleinte csak 10ig sétálhat, majd 11-12ig buli. Ha bizonyított és idősebb lett, maradhat tovább is. ja és amikor hazaér, feltétlen szóljon nektek, hogy "anyu apu itthon vagyok, nem történt semmi baj".


Az sem jó, ha minden ráhagytok, mert a hugom ezt kihazsnálja és több tárgyból majdnem megbukott... nehéz ezt helyesen kezelni, tudom.

2010. júl. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!