Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszélhetném rá a...

Hogyan beszélhetném rá a férjem a harmadik gyerekre?

Figyelt kérdés
Milyen indokokat hozhatnék fel? Ősszel megfogant a harmadik gyermekünk, akit nem terveztünk. Miután így történt, már vártuk és mindketten nagyon beleéltük magunkat. Viszont az első harmadban elvetéltem. Én továbbra is szeretnék még egy gyermeket, de Ő nem. Igazából nem mond indokot. 30 évesek vagyunk.Semmi gond nincs a házasságunkkal, nagyon szeretem és Neki is a mindene a családja.
2008. dec. 29. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy ő a veszteséget nehezen dolgozza fel , ( még ha nem is mutatja ki, vagy nem beszél róla), és fél egy ujabb veszteségtől.

Tudom mit érzel, én 2 vetélés után vagyok ebben a szituációban mint te, csak 36 évesen.

2008. dec. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

nem kell rabeszelni, ha jonni fog, orulni fog neki.

a vetelest sajnalom :(

2008. dec. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudom hogy örülni fog neki, de hogy jöjjön ha nem akarja?
2008. dec. 30. 10:02
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

szia.


az mit jelent,hogy nem akarja?védekezik gumival?ha nem,akkor semmi gáz,jönni fog a baba,ha akar.Ha gumival védekezik,az más tészta,én is arra tippelnék,hogy a féltés miatt,mert látta/ja hogyan szenvedsz a veszteség miatt,emiatt ódzkodik.Ezt próbáld meg vele megértetni,hogy minden rendben van,és ez csak egy véletlen dolog volt,semmi nem indokolja a következő vetélést.


(csendben azért megkérdem,hogy biztos vagy abban,miután saját elmondásod szerint nem terveztétek a babát,hogy a férjed annyira őszintén szeretné,ha egyszer nem tervezte?hogy nem attól parázik,hogyan tart el kettő helyett 3 éhes szájat?hogyan kel fel éjszaka,stb...,és mennyivel kell ezért többet güriznie a gazdasági válságban?

A férjemnek 3 fia van,a harmadik náluk is "véletlenke"(helytelen szó,tudom),válófélben voltak,közös nyaralás alatt ismét összemelegedtek 1 éjre,miből jött a harmadik baba,férjem nem akarta,asszonypajti megtartotta,majd ezzel a gyerkőccel tartott be később a váláskor,és ez az egész abból indult ki,hogy asszony ezt hitt,míg a párom azt gondolta,így nem egyre gondoltak,és egymás mellé beszéltek.

Ha annyi jótanácsot elfogadsz,akkor én kifaggatnám a férjemet,hogy vajon miért ódzkodik?Azért mert félt,vagy azért mert fél,hogy miből tud eltartani(ami valljuk be a mai világban fogós kérdés) kettő helyett 3 gyereket.


B.U.É.K és sok sikert.

2008. dec. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jók a felvetéseid és jogosak. Gumival védekezünk, mert még szopik a két éves kisfiunk.

Ha besikerülne, ahogyan az elvesztett baba is, tudom, örülne neki, ahogyan az első ijedség után örült is. Már kitalálta a nevét is akár fiú, akár lány lenne. Eltervezte hogyan legyen a következő nyarunk nyaralás ügyileg a pici babával. Utánajárt a nagycsaládos juttatásoknak és beszélt a nagycsaládos barátainkkal. Tehát egyértelműen készült és várta.

Szerintem túl bátortalan ahhoz, hogy bevállalja. Tudom hogy válság van. De saját vállalkozásunk van, amit nem érint a válság, mert az emberek mindenképp kiadják a pénzt a szolgáltatásunkért. Nekem olyan állásom van, hogy múlt évben a gyedemről 3x hívtak vissza jobbnál jobb munkakörbe. Nagyon visszavárnak és imádom a munkám. Ők is megvárnának.

Kikérdezve a nagycsaládosokat arra jutottam, hogy nem költségesebb 3 gyereket nevelni mint kettőt. Sok a támogatás étkeztetés, tankönyv ügyben is. A szocpolból pedig lehetőségünk lenne családi házba költözni lakótelep helyett.

Ezek az érvek nem jönnek be Nála. Nem tudom miért nem akarja. Azt mondja: mert nem.

Minden vágya egy fiú volt, ami a második gyerekkel teljesült is. Ő így érzi egésznek az életünket.

De ha 1:1 az arány az új baba érkezéséről, akkor miért az Ő szava döntsön?

2008. dec. 30. 17:07
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Utolsó vagyok.

Na látod,ezek észérvek,akkor a férjed sztem egyértelműen attól fél,hogy megint elvetélsz,vagy valami komolyabb bajod lesz.Akkor ülj le vele,és értesd meg vele,hogy ez neked fontos,és látod azt is,hogy neki is az(utánajárt,nevek,stb..),és Te nagyon szeretnéd,úgyhogy szeretnél szülni még egyet.MAjd én elcsábítanám,és ha a gumi után kutakodik,finoman elhúznám a kezét,célozva ezzel arra,hogy Te nem szeretnéd,hogy védekezzen,ha ez még mindig nem győzi meg,addig ostoromolnám,míg beadja a derekát.Tudod,sok lúd...


Sok sikert!!!!!!

2008. dec. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!