Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha neked lenne gondozásra...

Ha neked lenne gondozásra szoruló idősebb családtagod, te megápolnád vagy elhelyeznéd otthonban?

Figyelt kérdés
2019. jún. 21. 09:41
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
28%

A mi családunk volt ilyen helyzetben. Mi az otthonban való elhelyezés mellett döntöttünk, persze látogattuk rendszeresen nagypapámat. Ha olyan esetről beszélünk, ami majdhogynem 24/7-es ügyeletet kíván, az otthon az ésszerűbb megoldás... egyrészt senki nem rokkan bele a családból, mindenkinek megmarad az élete, fizetése (nekünk sem kellett a sulit feladnunk öcsémmel, sem a szüleimnek az ápolásért kapott pénznél jobban kereső állását), másrészt az otthonban, ha jól választ az ember, SZAKSZERŰ ellátást kap az ember... a legtöbb "sima" családtag több kárt tesz, mint hasznot, amikor felcsap nemhivatásos betegápolónak, mert egyszerűen nincs meg a szakképzettsége betegellátáshoz. Szerintem ez fontosabb, mint az, hogy esetleg el van kámpicsorodva az adott családtag attól, hogy el kell otthonról költöznie.

A szüleim egy ideig próbálták azt, hogy hétvégéztek a nagyszüleimnél (mindhárom akkor élő nagyszülőmmel voltak gondok, de a papámnál volt a legsúlyosabbak), hétközben meg délután, és amikor tudtuk öcsémmel, ekísértük őket, hétköznap délelőtt meg a szomszéd nézte a papámat... de ez is teljesen kikészítette az egész családot, a nyári 2 hét nyaraláson kívül szabadidejük nem volt... ezt még egyszer nem csinálnám végig.

2019. jún. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
65%
31. vagyok, nyilván az otthont jól kell megválasztani. Nekünk ilyen szempontból szerencsénk volt, mert anyukám orvos, a nagyon dilettánsokat azonnal ki tudta szűrni, és abba az egy esetben, amikor nem egészen korrekten viselkedtek a papámmal, úgy leordította az adott ápoló fejét, hogy nem próbálkoztak be később. És ez nem egy puccos magánintézet volt, nem is vették el a papám ingatlanát. Persze ebbe is azt hiszem, 2 millió volt a bekerülési összeg olyan 7-8 évvel ezelőtt.
2019. jún. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:
Hát meglehetősen tanulságosak ezek a történetek. Magyar valóság, 2000-es években. Mellesleg én sem értem a lepontozásokat, mert úgy tettem fel a kérdést hogy mindenki a saját álláspontját, történetét mondja el, nem szükséges feltétlenül a másikkal vitatkozni. Mindenki másképpen oldotta meg a helyzetet, a válaszok szerint saját helyzetéhez viszonyítva a legjobbat próbáltátok kihozni, mind az ellátott, mind a többi családtag érdekeit nézve. Pedig a helyzet meglehetősen nehéz, mert érzelmi és racionális oldala szöges ellentétben is lehet.
2019. jún. 22. 10:41
 34/35 anonim ***** válasza:
80%

Nyugi, azoknak a válaszát is lepontozták, akik szembesítették itt a többséget azzal, hogy az nem úgy van, hogy "keresek egy jó otthon". Én többször írtam (nem csak ezen a fórumon) hogy számolni kell vele, hogy alsó hangon vagy az idős ember lakását be kell adni, vagy (most kérdezte pl. a barátnőm egy helyen), 7 millát kell beadni.

Az a vicc, hogy ezek a válaszok mindig le vannak pontozva, pedig ezek tények, csak valahogy szembesülni nem akar vele senki, hogy az otthonnak ez az ára.

2019. jún. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
8%
De amúgy oké, ismétlem, mi pl. ezzel számolunk, és anyu lakása rá fog menni, ha itt lesz az ideje, így beszéltük meg (testvéremmel és vele). Szóval ennek persze, hogy nem örül senki, amikor ilyet olvas, de ettől ezek tények. (Előző voltam.)
2019. jún. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!