Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha neked lenne gondozásra...

Ha neked lenne gondozásra szoruló idősebb családtagod, te megápolnád vagy elhelyeznéd otthonban?

Figyelt kérdés
2019. jún. 21. 09:41
1 2 3 4
 11/35 anonim válasza:
49%
Otthonba adnám,még a szüleimet is. Nem bírnám gondozni őket, akkor eleve miből élnék meg?!amit utána kapnék kb semmire sem lenne elég, másik nem bírom gyerekkorom óta a szagokat. Mégis ha arra kerülne a sor,h pelenkázni kéne őket én nem tudnám megtenni,nem azért mert nem akarom,csak nem bírja az orrom,a gyomrom
2019. jún. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
56%

Ez nagyon sok dologtól függ. jelenleg 3 kisgyermekes anyaként nem tudnám vállalni, őszintén szólva nem is akarnám, mert elsősorban a gyerekeim gondozásáért tartozom felelősséggel 24 órában. Ha nyugdíjas lennék, a gyerekek kirepültek már, az megint más helyzet. Csúnya leírni, de bizony az sem mindegy, hogy várhatóan mennyi időről lenne szó. Nem mindegy, hogy akár többször tíz évről, vagy az utolsó hónapokról....


Érzelmeket, meg azt, hogy melyik esetben mit gondolnának rólam mások, szándékosan nem keverem ide, ahhoz túl sok családot láttam már tönkremenni az erőn felüli vállalásban.....

2019. jún. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
49%
Egyébként annak ellenére, hogy én vállatam, vállalom, szentül hiszem, hogy sokszor nem az ideális megoldás mindenáron otthon tartani valakit, még akkor sem, ha időben, pénzben megoldható. Szakszerűtlen ellátás káros mindkét oldalra nézve. 10 voltam :)
2019. jún. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
44%

kiharcolnék neki egy helyet egy jó otthonban, még az anyámnak is akár, gyermeki szeretet-otthonápolás címszóval csak vele b sznék ki.

nem vagyok orvos, nem vagyok ápoló, nincs és nem is lesz szakirányű végzettségem, ad abszurdum hiányzik otthon a szükséges infrastruktúra, a gépek, az eszközök, és huszonnégy órában már egy kisgyerek mellett se van ott az ember, mert főz mos dolgozik ügyet intéz és esetleg dolgozik is, mégis mikor érjek rá 7/24ben ápolni?

arra vannak az otthonok, hogy megadják nekik azt a professzionális gondoskodást, amit én magánemberként képtelen vagyok.

2019. jún. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
49%

Otthonban. Ez szakmunka. Azon kívül az én szüleim nem is engednék, hogy ellássam őket ilyen helyzetben, ők félretettek annyit, hogy ha öregen ápolásra szorulnak majd, akkor fedezhessék a költségeket.

Egy 89 éves nagyapám él még, eléggé lerobbant már, szinte csak lakáson belül tud mozogni, de az elméje tökéletes. Minden nap jár hozzá házvezetőnő, plusz az ebédet hozza neki egy önkormányzat által kiutalt hölgy, és ő 1 órát marad is, amíg megeszi, ezt is kifizeti, de ez csak hétköznap van. Anyukámék járnak hozzá hetente. Mindannyian más városban lakunk. Én felhívni szoktam, mert nem bírja már a sok látogatót, a telefon csak pár perc. Előfizet ilyen "pánikgomb" szolgáltatásra, és igénybe is vette már kétszer. Ez abból áll, hogy ha megnyomja a gombot, akkor éjjel-nappal bármikor 10 perc alatt kint vannak nála megnézni, mi a szitu, van kulcsuk a lakásához. Egyszer elesett, egyszer pedig gyomorvérzése volt. Mindkét esetben éjszaka. Hívtak neki mentőt, bekísérték és intézték a papírokat. Szuper szolgáltatás, ő nagyon elégedett.

2019. jún. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
41%
Otthonba, ha meg addig, amíg egészséges volt, visszaélt a helyzetével velem szemben, meg szemét volt velem, akkor nem érdekelne az állapota, felé se néznék.
2019. jún. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
50%

Egy JÓ! otthonba helyezném el, ahol, ha olyan az állapota, tehát még igényli, akkor még társasága, esetleges programja is van, ha pedig annyira beteg már, akkor szakemberek ápolják.


Természetesen, ha csak annyit jelent az ápolás, hogy napi egyszer ránézni egy órára, bevásárolni, mittudomén, de egyébként el van még egyedül, azt szívesen megteszem.

Súlyos beteg ápolása akkora feladat, amire én alkalmatlan vagyok.


És már most tudom, hogy ha valaha én kerülök ilyen helyzetbe, senkitől nem fogom elvárni, és nem is szeretném, ha otthon "kínlódna" velem.

2019. jún. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a beérkezett válaszokat. Nem akartam addig saját véleményemet leírni erről a dologról addig amíg mások nem írtak (ne vigyem el vakvágányra). Egyébként mindenkivel egyetértek. Azt hittem a többség embertelennek tartja az otthonokat (mert vannak sajna ilyen pénzlenyúlós sztorik is szép számmal), meg azt hogy kiszakítod eddig megszokott környezetéből azt aki leélt egy hosszabb életet saját otthonában. Nálunk ugyan nem aktuális a probléma (de nem biztos hogy nem is lesz az egyszer) de sok családot ismerek akik majdnem mindegyike idegileg kikészült a magatehetetlen idős rokon vagy családtag folyamatos felügyeletétől. Azok közül meg mindegyikük úgy járt kis híján, ahol a betegnek a szellemi képességei is teljesen elszálltak. Mert ha valaki "csak" fizikailag reccsen le, az nem igényel akkora gondoskodást de azért így is sok mindent hozzá kell igazítani, ha más program is lenne. Úgyhogy szerintem is ha az illető testi és szellemi "toprongy" lett, azt bízzuk inkább szakemberre. Mindenkinek így jobb. Persze pénzkérdés és elhelyezni is nehéz... Hát nagyon többoldalú ez.
2019. jún. 21. 16:34
 19/35 anonim ***** válasza:
27%

"Mert ha valaki "csak" fizikailag reccsen le, az nem igényel akkora gondoskodást" - nálunk ez van. Már 24 órás felügyelet kell, mert ezt már egyikünk sem tudta bevállalni. Így is rengeteg munka, stressz stb. De ezerszer inkább ez, minthogy "kidobjam" az anyám, aztán hátradőljek, és nyugtatgassam a lelkiismeretem azzal, hogy "szakmunka", meg hogy "legalább van társasága" meg ilyenek. Mi úgy tervezzük, ha szükség lesz rá, szakápolót fogadunk, akár gépeket is lehet bérelni, szóval rengeteg mindent meg lehet oldani otthon, ha van rá hajlandóság.

A jó otthonok (de még a nem jók is) ugyanúgy rém drágák tudnak lenni, és sokkal kiszolgáltatottabb helyzet. Ha itt nem tetszik nekünk valami megmondjuk, ha nem tudunk kijönni a gondozóval, keresünk másikat.

Persze, megértem, aki ezt nem tudja megfizetni, de az a "jó" otthont sem tudja.

Úgy emlegetik itt a "jó" otthont, mintha minden sarkon lenne egy, míg mi, amikor szükség lett volna rá, egy jó rehabilitációs helyet sem találtunk, ahol fogadták volna az anyámat - még pénzért sem.

Szóval a mi családunk gyomra ezt nem veszi be. Lehet lepontozni!

2019. jún. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
67%
Csak azt nem értem, kinek van baja azzal, hogy mi megoldottuk otthon :(
2019. jún. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!