Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismertek olyanokat, akik...

Ismertek olyanokat, akik idősebb korukban váltak el?

Figyelt kérdés
De nem 2-3, hanem mondjuk legalább 25-30 év házasság után, amikor mindketten 60 év fölött voltak? Miért vártak eddig? Vagy évtizedekig jól ment és hirtelen váltás történhetett? Mi lehet az oka az ilyen eseteknek?
2019. jún. 18. 19:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Igen. Azt nem tudom miért húzta negyven évig az asszony hogy a szoknyapecér férjét kidobja, de az az egy biztos, hogy sokszor szidta magát utána amiért nem vált el sokkal előbb.
2019. jún. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%
De mégis hogy mi lehet az ok: az ő korosztályuk még nem elfutott a problémák elől, hanem megpróbálták megoldani.
2019. jún. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

59 éves volt egy nőismerősöm, amikor elhagyta a férjét. Nem vált el, mert az nem fért volna bele az értékrendjébe (vallásosságába), de csak úgy tudta megvédeni magát a férjétől, ha külön költözik. A férje a régi elveket követte, a házimunka a nők dolga a gyereknevelés is, persze munka után. A férfinak jár a pihenés, ha meg gond van az asszonnyal, meg kell verni.

A férje nehezen boldogult egyedül, 1 év után otthonba kérte magát, s hamarosan meg is halt.

2019. jún. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Szüleim 51 és 56 évesek voltak, 24 év házasság után.

Én azt láttam, hogy sosem voltak annyira egy hullámhosszon, sokkal inkább társadalmi nyomásra házasodtak, mint szerelemből, gyerekkoromban sokat veszekedtek, szidták egymást nekem, szégyellték egymást, gyűrűt se viselték, külön aludtak, külön is költöztek egy évtizede. Apám munkaköre (egyházi) annyira nem viseli jól a válásokat, ezen túl valószínűleg a büszkeséget meg a langyos vízbe való belekényelmesedést mondanám fő összetartó erőnek, már amennyit én látok.

2019. jún. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

Egyik rokonom fiatalon házasodott és már nyugdíjasként vált el. A pontos okokat nem kérdeztem meg, de valószínűnek tartom hogy harmadik fél volt az oka, ugyanis gyakorlatilag azonnal összejött mással, még a válás sem volt aláírva.

Picit furcsáltam, de látszik rajta, hogy boldogabb az új partnerrel.

Van ilyen, de szerintem ritka, inkább élnek egymás mellett kb albérlőként

2019. jún. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%
Persze. Többet is. Végre nyugalmat akartak. Megbánták, hogy nem előbb léptek.
2019. jún. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én csak egy ilyenről tudok, és az eset a következő: apuka 66 éves, anyuka 62. Ők 36 év házasság után gondolták úgy, hogy nincs egymásnak mondanivalójuk. A válásuk időpontja véletlenül egybeesett az utolsó gyerekük elköltözésével. Nem nagyon lehetett arról hallani (pedig mások biztos kipletykálták volna) hogy rosszul élnének.
2019. jún. 18. 20:37
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Baráti házaspárból a pasi 50 évesen bolondult meg, 28 év házasság után. A vicc az, hogy nem valami fiatal fruskába zúgott bele, hanem a 30 évvel korábbi szerelmével találkozott véletlenül, és fellobbant a láng. A nő már elvált volt két felnőtt gyerekkel, barátunk nős volt, szintén két felnőtt gyerekkel. Gyors válás volt, és elvette a másik nőt, ennek 17 éve.
2019. jún. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is van ilyen ismerősöm. 30 évig voltak házasok, de ők annyira nem illettek össze, hogy már össze se kellett volna házasodniuk. Folyton, mindenen vitatkoztak. Semmiben sem értettek egyet, mást szerettek csinálni szabadidejükben, közös érdeklődési kör sem igen volt.

A gyerekeik évekig szurkoltak a válásér, nem is értem a két szenvedő miért nem tette meg ezt korábban. Nemrég történt a válás, azóta mindketten kivirultak.

2019. jún. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
89%
Persze, minden második 40+os házaspár a világon. Én szüleim is 26 év után váltak el. Anyám látta hogy mindenki ezt csinálja, ő is élni akar, "fuck everything" és 2 hét alatt már el is költözött, milyen meglepő egy full gazdag csávóhoz :D
2019. jún. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!