Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha neked lenne gondozásra...

Ha neked lenne gondozásra szoruló idősebb családtagod, te megápolnád vagy elhelyeznéd otthonban?

Figyelt kérdés
2019. jún. 21. 09:41
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
84%
Hol egy Alzheiemers nagyapám, akit 13 évig ápolt otthon a család. Mindenki tonkre ment bele, igy nalunk majdhogynem rögtön a temetése után eldöntötte a család egységesen, hogy ilyet soha többé, megy a beteg otthonba.
2019. jún. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
80%

Nekem az a véleményem, hogy egy tényleg jó otthonban sokkal jobb helyen van, mint nálam lenne:

-én nem tudok egész nap otthon lenni, az otthonban 24 órás felügyelet van

-nálam én lennék az egyetlen társaság, az otthonban lenne társaság a saját korosztályában

-én nem tudom, hogy kell bizonyos esetekben szakszerűen eljárni, az otthonban képzett ápolók vannak.

2019. jún. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
79%
Attol függ. Apàt, anyàt àpolnám, nagybàcsit nagynénit màr nem.
2019. jún. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
76%
Egy magatehetetlen (adott esetben demens) beteg gondozása NEM egy-emberes feladat. Szakképzett ápolókra, hozzáértő orvosokra bíznám, sőt saját esetemben is ezt választanám.
2019. jún. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
59%

Van ilyen.

Amíg elég volt napi 1-2 órára odamenni, addig mi csináltuk.

Amióta több kell, a nyugdíját kiegészítve (jóval) megoldottuk a 24 órás felügyeletet (emellett átlag 2 naponta odamegyünk, és ha beteg vagy bármi speciális dolog felmerül, mi intézzük). Így az otthonában élhet, a megszokott környezetében, a saját holmijai között, és senkihez nem kell alkalmazkodnia, mi alkalmazkodunk hozzá.

Nem lenne szívem otthonba tenni.

- A legtöbb helyen nem foglalkoznak velük (sok a rossz tapasztalat)

- Kiszakítva a környezetéből éljen egy kis szobában, esetleg többedmagával?

- Már nem barátkozik könnyen, a mi társaságunknak meg a régi barátainak örül, de az idegeneknek már nem.

Szóval nem az van nálunk, mint sokaktól hallom, hogy fizetnek egy gondozót és felé sem néznek utána, így is sok időnket és energiánkat felemészti, de a mi családunk tagja, nekünk kell gondoskodni róla. Ő is megtenné értünk.


Más eset lenne, ha zavart lenne, nem ismerne meg, agresszív lenne stb., akkor tényleg keresnék egy intézetet, mert ha nem fogná fel, hogy ott vagyunk körülötte és figyelünk rá, akkor nem is lenne értelme, és egy zavart / agresszív embert a házi gondozók sem vállalnak (érthetően)

2019. jún. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
49%
Otthon. Nekem dolgozik ismerősöm demens öregekkel, és én képtelen lennék azt csinálni napi szinten, ami neki a munkája. Egyszerűen lelkileg és fizikailag alkalmatlan lennék rá. De nyilván gondoskodnék róla, csak nem személyesen.
2019. jún. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy addig, amíg valaki n3m találkozik a való életben is a helyzettel, csak elképzelése lehet róla. A többség persze azt mondja, hát hogyne ápolnám a saját anyamat/apámat. Aztán bizony a nagy átlag rádöbben, hogy nem megy. Nem m3gy, mert anyagilag nem -bírja megoldani, hiszen az ápolási díj semmire se elég. Aztán rájön, hogy az,y magatehetetlen beteget fürdetni, pelenkázni nem egyszerű és mind a beteg, mind az öt gondozó hozzátartozó számára kicsit megalázó és kiszolgáltatott helyzet. Ha pedig ehhez momdjuk demens is, vagy még rosszabb, Alzheimeres és az agresszív korszakban van, akkor a valamikori szeretet gyűlöletbe is átfordulhat....
2019. jún. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
54%

Elhelyezném otthonban, mindenkinek jobb így.

Nekünk is, mert lenne életünk, és neki is, mert lenne hasonló sorsú társasága, és 0-24-es orvosi felügyelete.

2019. jún. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
56%

Otthonban helyezném el. Mi ezt meg is beszéltük anyámmal, ha ilyen helyzet adódna.

Ha rámenne a szülői ház, akkor is így döntenénk.

2019. jún. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
75%
Igen, ápolnám, de én ezt tanultam és csináltam 15 évig, tehát meg tudom oldani szakszerűen. Ápoltam a haldokló apósom, évek óta a súlyos beteg anyósom él velünk, miatta váltottam munkahelyet, itt megoldható távmunka, heti egyszer mászok be az irodába anyagért (átnyergeltem a bérszámfejtésre).
2019. jún. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!