Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják újabban, hogy...

Miért mondják újabban, hogy nem akarnak a férfira főzni?

Figyelt kérdés
Mintha ők nem ennének belőle. És ha a férfi meg nem akar valamit megszerelni "a nőre", akkor ő miért paraszt? A nő meg miért öntudatos, ha nem főz a férfira?
2010. júl. 8. 14:02
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
74%
A férjem sokat dolgozik,ezt becsülöm nagyon,de én legalább ugyanennyit,igaz most Gyeden vagyok,de itthon mindent én csinálok(csöpögő csap,bútor összeszerelés,festés,zár szerelés,autó rendbentartás,ügyintézés,plusz a gyerek és a házimunka):D Ezek után nincs időm mindennap főzni,a férjem ezt nem veszi zokon,próbálok meleg vacsit tenni az asztalra de van olyan hogy heti 3 napon csak szendvics van.Ettől még nem vagyok rossz feleség,és a férjem sem rossz mert nincs ideje a szerelésekre.Minden párnak meg kell egyeznie ki mit csinál.
2010. júl. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
100%
Elozo vagyok. Az uzenetet a 14:48asnak szantam.
2010. júl. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
95%

Szia Kérdező!

Én voltam, aki az előző kérdésben válaszoltam, hogy nem akarok férfira főzni. Ha akarod kifejtem, de előbb hagy mondjam el, hogy:

- az én válaszom volt, tehát egy darab, te meg máris többesszámba raktad, általánosítottál

- rögtön megjátszod a nemi szerepek kártyát


Először is elmondom, hogy nem ítélek el senkit. Engem soha nem érdekel, hogy mit csinálnak mások, nem határoz meg abban, hogy mit teszek.


Úgy nőttem fel, hogy anyukám csinált mindent. Dolgozott, hazahozta a munkáját, tanfolyamra járt, főzött, mosott, takarított. Nevelőapámmal egy helyen dolgoztak, ugyanaz a munkaidő. Ő hazajött, és tespedt az ágyban, vagy ült a gép előtt. És anyámnak még csak meg se köszönte az ételt, amit direkt neki főzött. Az az igazság, hogy előttem nem volt pozitív férfi ideál, és nekem fáj a legjobban, hogy nem érezhettem soha, milyen az apai szeretet, milyen az, ha egy férfi feltétel nélkül szeret. Szeretném elkerülni azt a csapdát, amibe anya beleesett. Nem szeretném, ha valaki ELVÁRNÁ, hogy főzzek rá. (Aki magára is tud. Persze egy gyerek teljesen más. De egy férfi nem gyerek.)


Egyébként most költöztünk el otthonról, és mindent mi (anya, hugi, én) csináltunk. Az élet megtanított arra, hogy mindenre képes vagyok, polcot összeszerelni, lakást festeni, fúrni-faragni. Elvégre ahhoz, hogy elmosogassak, és ahhoz, hogy felemeljek egy kalapácsot, ugyanaz kell: KÉZ. Nem pedig vagina vagy pénisz.


Persze aki otthon boldog családban élt, és azt látta, hogy az apukája értékeli és szereti az anyukáját, értelemszerűen ezt át akarja élni maga is. Jó lenne, ha ez mindenhol így lenne. De sajnos ez van.

2010. júl. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
90%
15;01: felreertesz, ugyanis en sem ertek egyet a rabszolgaskodassal, csak ennek a kerdesnek nincs ertelme, mert egy hatalmas altalanositas es minket, normalis noket is belevon. Tehat ugy helyes a kerdes, hogy nehany no miert ilyen. Na most kora reggel ilyen hulye kerdesen maris felhuztam magam.
2010. júl. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
69%

14:38 voltam

Ha valaki megírja az egyenes igazságot, miért kell lepontozni?


Valószínű hogy pasik pontoztak le, mert ugye ezt az oldalt is pasik látogatják már.


Mert lusták dolgozni (ja itt nem a pénzkeresést értem!)

Amúgy a nők végeznek több fizikai munkát még így is. Sok pasas beteszi a valagát egy irodába és otthon sem csinál semmit.


Akinek rossz családmintája volt, az nyilván tanul ebből, mint ahogy a 81%-os hozzászóló is írta.

Én sem fogok semmit sem csinálni, ha a párom sem fog. Ennyi. Véget ért az, hogy a nőkből palimadarat kell csinálni!


HAJRÁ SZORGALMAS PASIK!

LE A LUSTA TUTYIMUTYI SÖRÖS TV-ZŐS FAS*ZKALAPOKKAL:)

2010. júl. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
22%
Istenem. Nem tudom ti hogy vagytok vele, nekem a háztartási munka nem munka. Most komolyan, mi olyan fárasztó benne? Bepakolok a mosogatógépbe, meg felporszívózok felmosok, fél óra az egész. Ezen cirkuszolni. Meg a gyereknevelés...mi olyan nagy kunszt benne? Bocsi, de ha én is főállású anya lennék a világon a legjobb dolgom lenne, gyakorlatilag a semmiért kapok. Mert bocs, ez nem munka, ez alap dolog és egyáltalán nem nehéz, ahogy sem anyukámnak, sem a nagyszüleimnek nem volt nehéz, pedig akkor még szinte GYES sem volt. Vicc...
2010. júl. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 A kérdező kommentje:
15.11es nem te vagy az egyetlen akitől már olvastam egyébként. Mint az egyik kommentemben láttad például még anyám is ezzel fáraszt újabban.
2010. júl. 8. 15:51
 28/45 anonim ***** válasza:
94%

Semmi gondnincs azzal, havalakimindent egyedül meg akar csinálni és hagyja ellustulni a férjét. ha neki ez így jó!

De ha kétember egymásra talál, akkor onnantól nem férfi van és nő, hanem ők vannak, a pár. minden közös.

A gyereknevelés... az is közös. Nemlehet gyereket nevelni, vagy foglalkozni vele tvnézés közben. Az anya viszont azért nem tud vele foglalkozni, mert a mosás és a mosogatás után még porszívóz, miközben fő a kaja. Pffff....

A házimunka igenis munka. A nevében is benne van. Fárasztó is, mert jobban esne helyette játszani vagy tanulni a gyerekkel.

2010. júl. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
40%
15.46 nem írt hülyeséget. Én sem vagyok lefáradva,míg panelban laktunk főleg nem voltam. Panelban hetente egyszer fel kellett porszívózni, néha portalanítani, meg bepakolni a mosógépbe és a mosogatógépbe. Mindig tisztaság és rend volt, pedig alig csináltam valamit. Én nem értem mások miért siránkoznak annyit. Ha meg gyereke van valakinek, az is fel tud porszívózni, vagy leporolni a polcokat.
2010. júl. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
34%
Nem lehet TV nézés közben gyereket nevelni? Ne mondja már ezt nekem senki még aerobicozni is lehet mellette. Mi ebben olyan fárasztó vagy nehéz? Aki 4 gyereket nevel az sem panaszkodik, meg tud nézni mindent a TV-ben, tornázni jár és mindenre van ideje, minden nap van meleg étel a férjének (aki azért dolgozik, hogy ő otthon lehessen!) és egyszer sem sírt, hogy jajj ő fáradt, ma az apuka fürdesse a gyereket.
2010. júl. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!