Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják újabban, hogy...

Miért mondják újabban, hogy nem akarnak a férfira főzni?

Figyelt kérdés
Mintha ők nem ennének belőle. És ha a férfi meg nem akar valamit megszerelni "a nőre", akkor ő miért paraszt? A nő meg miért öntudatos, ha nem főz a férfira?
2010. júl. 8. 14:02
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
89%
Nem feltétlenül úgy van, ahogyan gondolod. Láttam azt a választ, ami miatt ezt a kérdést kiírtad, szerintem ott a válaszoló férjhez sem akar menni. Én sem akarok, nem családanya és háztartásvezető szerepre vagyok kitalálva, én dolgozni szeretek. Házasságban más tészta, ott természetes, hogy ezeket a dolgokat meg kell osztani, ahogyan te is mondod, a nőé a főzés, a férfié a szerelés, ez így van rendjén, de nem mindenki képzeli el így az életét.
2010. júl. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
nekem már több házas barátnőm is panaszkodott, hogy ő ledolgozza a 8 óráját és miért kellene neki otthon még ezt-azt csinálni. De ha a férje, aki szintén ledolgozza a 8óráját (meg nem egy még többet) nem akart valamit rögtön megcsinálni, rögtön ő volt a szemét.
2010. júl. 8. 14:09
 3/45 anonim ***** válasza:
78%
Na igen, ez elég ocsmány dolog, de hidd el van még ennél is ocsmányabb, a háztartási szerep túlértékelése. Valahol ez is az, de ennél ezerszer rosszabbak vannak, szóval ez még istenes :) Egyébként ebben az esetben amit most írtál teljesen igazad van.
2010. júl. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
100%

Nekem inkább az az elvem, hogy nem szolgálom ki a férjem.

A kaja meg van főzve, én főzöm, de ha nekem éppen ki kell teregetnem, vagy mit tudom én, akkor ő kiszedi magának és megmelegíti. Sokakban él még az, hogy a férfit ki kell szolgálni, de ez nem így normális ma már.

Emellett mindenki pakoljon maga után és nem csak az én dolgom rendben tartani a házat, de nem is csak a férjem dolga rendben tartani az udvart vagy a kocsikat!

2010. júl. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
20%
mert 30 éve tombol az emancipáció, a nőknek jogaik vannak, de a kötelezettségek alól teljes mértékben mentesültek.
2010. júl. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
78%

én imádok főzni, és főznék is, de a barátom séf :((( esküszöm, nem jó ez így.

azért jó a főzés, mert az az egyetlen háztartási munka (meg talán a mosogatás néha), amit nagyon szeretek csinálni. kikapcsol, hobbi. Így viszont, hogy az uram tuti szakács, kicsit nehezebb a helyzet.

az meg természetes, hogy azt, akit szeretek, szívesen megkínálom munkám gyümölcséből. ő is takarít utánam, ha kell, én utánam is kiviszi a szemetet, utánam is porszívózik... ahogy én is utána... a csomagokat is közösen visszük haza. bár ő egy kicsit nagyobbat, nehezebbet, de közösen :)))

nem rójuk fel egymásnak azt az energiamennyiséget, amit egymásra fordítunk, mert azt nem másra, hanem a mi kettőnk közösségére, a MI kapcsolatunkra adjuk. az a miénk is marad :))

2010. júl. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
100%
hát ez úgy igazságos ha 50-50..csak ált a nők csinálnak többet a pasik meg ezt még csak észre sem veszik. am meg ők erősebbek, és többet bírnak...ettől persze még nem kell minden szerelésnél ugraniuk, csak azért szerintem az sem ok hogy ha mosogatásról van szó élből fintorognak, hogy az lánymunka... mitől lenne az? nem 1700akárhányban élünk -.-"
2010. júl. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
nekem anyám is ilyen volt. Kitakarítgatott, bepakolt a mosó/mosogatógépbe (amit ugye apus nagyon jó keresete nélkül nem lehetett volna megvenni) aztán volt olyan, hogy ő már délután háromkor hazaért, tévézett, olvasgatott apám meg este fél tizenegykor, és mikor mondta, hogy éhes, anyám közölte, hogy akkor csináljon magának kaját és még ő volt felhábrodva, hogy apám ezen miért akad ki. És engem is állandóan cseszeget, hogy én miért főzök annyit a vőlegényemre, meg nem azért taníttatott, hogy háziszolga legyek. Hát én ettől lemegyek hídba.
2010. júl. 8. 14:16
 9/45 anonim ***** válasza:
82%

Én speciel nem eszem abból, amit a férjem elé rakok. Ő húst hússal...én meg nem.

Egyébként meg a szerelésről: azt azért ne akard megmagyarázni, hogy mondjuk egy panelban, ahol félévente ki kell cserélni egy villanykörtét, a férfi megszakad az otthoni tennivalókban.

A nők nagy része meg nem csak főz, hanem mos, takarít, tereget, vasal, gyereket nevel.

Szóval én tök meg tudom érteni azt a nőt, aki nem akar főzni.

2010. júl. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
Mi is közösen csináljuk, bár van amit csak én. meg van olyan is, ami csak ő. Szerintem is úgy normális, hogy azért nem kell fényesre nyalni a popóját, meg folyton körbeugrálni, de ilyen alapdolgokat sem megcsinálni, hát az túlzás szerintem.
2010. júl. 8. 14:18
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!