Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják újabban, hogy...

Miért mondják újabban, hogy nem akarnak a férfira főzni?

Figyelt kérdés
Mintha ők nem ennének belőle. És ha a férfi meg nem akar valamit megszerelni "a nőre", akkor ő miért paraszt? A nő meg miért öntudatos, ha nem főz a férfira?
2010. júl. 8. 14:02
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez is sok mindentől függ. Ha mondjuk csak a férfi dolgozik, akkor alap, hogy a nő legalább megfőz. Ha mindketten, akkor meg is lehet osztani a munkát, mondjuk a nő főz, a férfi kitakarít. Vagy közösen főznek, esetleg egyszer egyikük, egyszer másikuk. Alapvetően azért szerintem a főzés inkább nőiesebb munka, de ha mindketten dolgoznak, akkor a férfi is segítsen be valamiben.
2010. júl. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
94%

Egyik félnek se kell átesni a ló másik oldalára. Nyilván nem igazságos, hogy ha a férfi sokkal többet és tivább dolgozik,akkor a nőnem ad neki este vacsorát, DE az sem igazságos, hogy ha kb. ugyanannyit dolgoznak, akkro mindent a nő csináljon.


Én nem várom el a kedvesemtől, hogy ezermester szerelő legyen, mert nem minden férfi olyan bütykölős-barkácsolós típus - ahogyan nem is minden nő konyhatündér. Ha elromlik valami, hívunk szerelőt, aki rendesen megcsinálja (inkább, mint hogy vagánykodásból a kedvesem kontárkodjon bele, aztán ne legyen jó), a főzést meg felváltva vagy együtt csináljuk.


A férfi nem szerelő, a nő meg nem szakács. Nem hiszem, hogy elvárható egy nőtől, hogy minden estéjét és a szombat délelőttjéét a konyhában töltse, főleg,ha nem is szeret főzni.


Én nem hiszek a férfi és női "reszortokban", mert az elég szarul jön ki a nőnek. Főzni minden nap kell, szerelni meg évente párszor. Arról nem is beszélve, hogy sok nő is meg tud csinálni kisebb szerelési feladatokat. Ahogyan sok férfi tud főzni, és nem csak évente egy bográcsost, hanem mindennapos jelleggel.


Én úgy vettem észre, a környezetemben legkiegyensúlyozottabbak azok a házasságok, kapcsolatok, ahol mindenki csinál mindent, ideje és energiája szerint, és a férfi nem pénztermelő gép, a nő meg nem cseléd. Ahol a férfi büszke a nő szakmai sikereire is, és ahol ő is hajlandó házimunkát végezni,és nem mellesleg, jobb apja lenni a gyerekeinek.


29/n

2010. júl. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
24%

Legyszives gondolkodj kerdezo mielott megfogalmazol egy kerdest. Kikerem magamnak, hogy

"a nok"-rol beszelj igy. En kiszolgalom a ferjemet teljes mertekben. Nemcsak vacsoraval, hanem mindennel, amire szuksege van es nekem ez igy tokeletesen megfelel, ettol meg ontudatos vagyok. Tudod, kinek szoljal be ezek utan. Talan ugy kellene fogalmazni, hogy nehany vagy par no. Ezen gondolkozz el. Ezek a hulye altalanositasok az agyamra mennek...

2010. júl. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
70%

Nem olvasgattam végig a hozzászólásokat, de leírom a saját véleményemet....tök jó egy szinten ez a női emancipáció, de saját magunknak rontottuk el az egészet: mert mindent meg akartunk csinálni mi is, és egy csomó minden szakadt ránk...

Ha megnézed: egy pasi ledolgozza a napi 8-10 órát, hazamegy, és nem csinál semmit...vagy elmegy a haverokkal sörözni, tv-t néz, stb...Azért nem kell minden nap szerelni, stb.

Egy nő ledolgozza a 8-10 órát, hazamegy...a pasinak főzni kell ( mert ez az elvárás a nők felé)...vasaljon, mosson, takarítson...emellett esetleg még neveljen gyereket is.

Főleg ugye, ha még kicsit és otthon van vele egész nap.

És sajnos ilyen szerepek maradnak ránk, ami szerintem nagyon sok...jah és azt ugye el is felejtettem, hogy az egész napos robotolás után persze még legyél szexistennő az ágyban...

Szóval szerintem túl sok dolog hárul a nőkre.

Úgyhogy lehet választani...vagy csak gyereket nevelsz és eltart a férfi ( ugye régebben ez volt a normális), vagy dolgozol...

Mert az ÉN VÉLEMÉNYEM szerint a kettő együtt nem megy...vagy legalábbis nagyon nehéz, kizsigereli az embert..Hangsúlyozom, hogy ezt én látom így, biztos sokan nem értenek velem egyet....túl sok minden hárul ránk nőkre...

Szóval tőlem ne várja el senki, hogy ha én is ugyanazt ledolgoztam mint ő, utána még hazaesek és kezdem ugyanazt előről....nem azt mondom, hogy ha hetente 2x,3x főzök, akkor abból ő nem kap...de tőlem ne várja el, hogy otthon még kiszolgáljam őt is.

Mindenkinek meg kell találnia a párját...nekem egy olyat, aki nem esik ettől kétségbe, a mosást ő is eltudja indítani, mosogatógép létezik, tud főzni is, ha éhes, és ő sem akar gyereket! :)

2010. júl. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
97%

Na álljon meg a menet.

Először is manapság a nők is dolgoznak. (tehát átvállalják a családfenntartó szerepét). Ami nekik jó is, mivel ha van pénz, akkor sokkal nagyobb biztonságban érzi magát valaki, mint ha nincs!

Sokszor kell a nő keresete is, mert egy kereset nem elég sok esetben!

Sajnos a nők túlhajszoltak, mert ők férfiak és nők is lettek egyszerre. Ekkora árat fizettek azért, hogy ne csak csicskák maradjanak hanem pénzt is kapjanak.


Pénz, hatalom, szabadság. Ez alanyi jogon mindenkinek megjár.

Végződhetett volna úgy is az emancipunci, hogy a nők 8 óra munka+villanykörte kicserélés félévente /ez tényleg női munka...mi ezen a férfi munka?!/+fűnyírás nyárom néha-néha....szerelőt meg lehet hívni is.

És a pasik meg szintén 8 óra+mosás, takarítás+főzés+bevásárlás+gyerekekkel foglalkozás, míg az asszony TV-t néz.

Ugye-ugye, hogy fel vagytok háborodva???? Fordítva már nem ilyen szép és jó!

Igenis, ha egy nő dolgozik, akkor a háztartás is felesbe megy. Nincs addig sörözés, amíg a nő fáradozik. És ez így is lenne rendjén.

Pl. A nő főz, addig a férfi kitakarít vagy kitereget vagy porszívózik...stb. A nő gyerekekt fürdet a párja elmosogat.

Szerintem ez alap lenne egy dolgozó családnál.


A "női munkák" mindennapos dolgok. És sok munka, rengeteg.

A "férfi munkák" az egy panellban félévente talán egy?


Azért ne lustuljatok már el ennyire. Elvégre a férfiak is használják a lakást, nem?


Mi van akkor, ha a nő otthon van?

Akkor persze erre jut idő. Akkor nem kell felezni a házatartási munkákat.

De pl. sok gyerekkel mégis jobb ha a férfi pl. munka után bevásárol.


Szerintem a villanykörte-kicserélés nem nagy ügy, sőt az női munka. De még a fűnyírás fűnyíróval is simán elmegy egy nő kezében.

Akkor egy mosogatást vagy porszívózást miért nem bír egy 180 cm/80 kg-os férfi?



Sokszor a pasik nem is szerelnek, hanem hívják a szerelőt.

sőt van olyan család ahol a nő fát vág és minden sz*rt ő csinál.

A pasik egy része nagyon lusta, és nem mérik fel a nők helyzetét...mert amúgy szívesen nem cserélnének egy nővel.

2010. júl. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de nekem meg az megy az agyamra, ha valaki szavakon kezd el lovagolni. Értelmes ember nyilván felfogja, hogy nem minden egyes nőről/férfiról/kutyáról/muffinról/volkswagenről stb szólnak itt a kérdések, és tud is a kérdésre válaszolni ennek megfelelően.
2010. júl. 8. 14:38
 17/45 anonim ***** válasza:
63%

Én egyszerűen nem szeretek főzni, pedig nő vagyok, a férjem szeret és ő csinálja.

Helyette viszont a 200 m2-es családi házat egyedül festettem ki. Ez utóbbi azt hiszem nehezebb fizikai munka volt, mint az előző, de én egyszerűen utálom a gőzt, a forróságot és füstöt a konyhában. És azt is utálom, ha egy férfi hazajön a munkából mint egy idegbeteg őrült és utána elhever jóízűen a kanapén és csicskáztatni akarja a szintén fáradt nőt.

Egyébként a férfiak szerintem is visszaélnek azzal, ha véletlenül több munkájuk van. Erre hivatkozva más kényelmetlen háztartással kapcsolatos feladatot nem akarnak ellátni, mondván fáradtak.

A háztartási munka valóban nem bír értékkel, szegény 3 gyerekes főállású anyák, őket is csak pár évig fogja tisztelni a férjük. Ráadásul valljuk be őszintén sokkal jobban örülne mindenki egy takarítőnőnek, egy szakácsnőnek, egy dadának, és akkor több ideje jutna mindenre, és nem úgy néznének ki a 60 éves értelmiséginek mondott nők is, mint egy egyiptomi rabszolga.

2010. júl. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
0%

14:38: a kerdesednek annyi ertelme van, mint arrol vitazni, hogy a ferfira milyen feladatok haruljanak. Semmi ertelme. Es meg mindig ugy gondolom, hogy enyhen szolva bunko vagy es egyoldalu is.


Egy anya, feleseg, dolgozo no.

2010. júl. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
69%
Én csak azt nem értem h. a férfiak kifpgásként azzal jönnek h. mert ők fizikai munkát végeznek.A párom legalább is ilyen, úgy csinál mintha a szellemi munkától nem lehetne elfáradni.Igaz én előbb végzek,de a vonaton haza felé ugyan úgy bealszok az álmosságtól és szellemileg én is lefáradok.Mire haza érek már csak arra várok h. kikapcsoljak.Ráadásul reggel is egyből melóval kezdődik a napom.Felkelek és már gyártom is páromnak a szendvicseket és tök kapkodás a reggel, ő meg nyugiben öltözik és issza a kávéját,én még nyulat etetek, összerakom a kaját és még wc-re is alig van időm menni.Van amikro vele megyek haza,mert megvárom és akkor egyből csináljam a kaját, ő meg csak bedöl az ágyba és tv-zik, netel stb.(hétvégén azért segít takarítani,de a főzés, kaja probléma nálunk is jelen van)
2010. júl. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolso: Nem volt abszolut semmi bunkosag a kerdezo kerdeseben!

Ha neked megfelel hogy mindent te vegezz el a haztartasban, az a te problemad. Aki meg elvarja hogy a ferfi is segitsen, azt meg ne szold le. Ez az abszolut normalis, nem pedig a rabszolgaskodas!

2010. júl. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!