Milyen "értelmiségi" családban felnőni? Hogy zajlottak a mindennapjaitok?
Mik voltak a témák egy-egy családi ebédnél/vacsoránál/akárminél? Nálunk jellemzően a munka, mi történik éppen a melóban, miért rossz már megint, stb. Szakmunkások vannak a családban.
Én leszek az első diplomás, és néha furán érzem magam azok között, akiknek generációkra visszamenően mindenki mérnök, jogász, tanár vagy orvos volt a családban.
Nálunk mindenképpen megbeszéltük mi történt az iskolában, esetleg a szüleink meséltek a munkahelyi dolgaikról, de főleg pozitív, érdekes tönténeteket. Soha nem volt jellemző a folyamatos panaszkodás, méltatlankodás, bármilyen rendszer/emberek szidása, a negatív fröcsögés, rosszindulatú beszéd.
Viszont én sem gondolom, hogy ez csak és kizárólag az értelmiségi háttérből adódott volna, ismerek ellenpéldát mindkét oldalon.
Persze az is tény, hogy más a beszélgetés fonala mondjuk egy munkahelyen a gyártósor mellett, mint az irodában, de azért ezek nem átjárhatatlan kasztot képeznek.
Teljesen hétköznapiak a témák nálunk. Felnőttünk és tanultunk. Nem értem mit kell úgy tekinteni az ""értelmiségiekre"", mintha valami külön kasztba tartoznának.
"Én leszek az első diplomás, és néha furán érzem magam azok között, akiknek generációkra visszamenően mindenki mérnök, jogász, tanár vagy orvos volt a családban."
Furán érzed magad? Miért? Rá van írva a homlokukra, hogy generációkra visszamenően orvosok? Nem értem... Nekik is két kezük, két lábuk, két szemük, 10 kézujjuk, 10 lábujjuk, 2 fülük van. Nem értem mit kell hanyatt esni, önkéntes szervilizmusba menni.
Anyukám ügyintéző igazgató,nevelőapám sajtószóvivő és apám meg valahol disznó trutyit lapátol Dániában.
Mindketten nagyon keményen dolgoznak (anyukám és nevelőapám) és a stresszes munkájuk mellett is visznek minket külföldre,de legtöbbször ott is dolgoznak.A témában akármit meg tudunk vitatni.
#34 Én nem gondolom, hogy piedesztálra emeltem volna bárkit is. De vannak különbségek diplomás és nem diplomás közegek között. Jártam olyan osztályba, ahol az osztály 80%-a szakmát vagy csak érettségit szerzett, vagy még azt sem, olyanba is, ahol szinte mindenki tovább tanult, dolgoztam betanított munkások között és most egy neves egyetemen tanulok. Egyáltalán nem ugyanazok a beszédtémák, a nyelvhasználat is más általában. Ezzel szerintem nem mondtam azt, hogy bármelyik helyesebb, jobb, dicsérendőbb vagy irigylem. Csak megállapítottam, hogy vannak különbségek. Szerintem eleget mozogtam már mindkét társaságban, hogy ezt elmondhassam.
Sokan írtátok a sok külföldi utat. Én pl. még soha nem jártam külföldön, a Balatont is csak 16 évesen láttam először. Ha a külföldi tapasztalataikról beszélgetnek a többiek, én csak ülök csöndben és nem tudok hozzászólni.
Legtöbbeteknek negatív kérdésként jött ez át, pedig részemről semmi ilyen gondolat nem volt benne. Nem tartom többre a diplomásokat. Csak egy kicsit másnak. #37, ez nem a sörözésben nyilvánul meg.
#38 és miért nen voltál?
Nekem nem a kérdésed volt negatív, hanem amiket utána írtál.
És amiért sokkal többnek érzed magad, az átlagembernél, az ismét jól megmutatkozik, ugyanis az utánam kommentelő két diplomás úrnak "reagáltál" nekem, mint építőiparos, már nem tulajdonítottál túl nagy jelentőséget, sőt!- semmit :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!