Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem vezethetem az autónkat?

Nem vezethetem az autónkat?

Figyelt kérdés

Most csináltam meg a B kategóriás jogosítványt, minden vizsga elsőre meglett, 1 hete átvettem a jogosítványt is.

Férjemmel közösen vettünk autót korábban, ugyanannyi pénzt tettünk bele, a biztosítást én fizetem.

Azt mondta, hogy nem vezethetem az autót, amíg le nem tesztel és majd hónapok múlva ha jól megy, akkor talán vezethetek egyedül is. Én nem szeretnék mellette vezetni, mert szerinte a nők nem tudnak vezetni és rajta kívül amúgy is mindenki béna. Emiatt nem is csináltam meg előbb a jogsit, majdnem 30 vagyok.

Attól tartok, hogy minősíthetetlen hangnemben fog mindenbe beledumálni, akárhányszor mentünk valahova, ahol nem ő vezetett folyamatosan savazta a sofőrt, erre nekem nincs szükségem! Tuti csak bestresszelnék miatta. Az élet más területein egyébként semmi gond nincs vele, nem bunkó, nem beszólogatós, csak ez a vezetés dolog ilyen neki.

Saját autót nem terveztem venni, mert gyalog 10 perc a munkahelyem, felesleges lenne a mindennapi életben, de néha elmennék mondjuk vásárolni vagy meglátogatni a barátaimat.

Szóval mégis vegyek egy autót vagy néha 1-1 napra béreljek?

Mit tanacsoltok?


2019. jún. 2. 09:02
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
78%
A férjed egy paraszt. Ha ugyanannyit fizettetek bele, sőt a biztosítás a te zsebedből megy, akkor igenis jogod van vezetni az autót! A férjedhez hasonló sofőrök miatt van a legtöbb baleset. Ne hagyd magad! Igenis, vezesd az autót! A tiéd is! Egyik ismerősöm járt úgy, hogy letette a jogsit, de sosem vezetett, lehetősége neki mondjuk lett volna, de egy idő után mindig más vezetett... eltelt azóta vagy 40 év, és nem is kezdené újra, és ezt nagyon megbánta! Ne járj te is így!
2019. jún. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
50%

#ma 12:27

"Aki a vezetésben agresszív, az eleve az, és ez az agresszió úgyis ki fog törni."


Kérlek bizonyítsd be, hogy minden agresszív vezető, a való életben is agresszív - kezdheted például a 63 éves ismerősömmel, aki ha kiszáll a kocsiból kenyérre lehet kenni, de vezetés közben ő is állítja, hogy rengeteg béna sofőr van - kb. mindenki, aki nem indul pöccre a piros lámpánál vagy aki tartja az ötvenes sebességkorlátozást lakott területen.


Arról volt szó, hogy " Én nem szeretnék mellette vezetni, mert szerinte a nők nem tudnak vezetni és rajta kívül amúgy is mindenki béna."


Ráadásul a kérdezőnél nem láttam, hogy írta volna, hogy a férje hogyan fejezi ki a másik emberek vezetési stílusa iránti lenézését, csak azt, hogy bunkón. Rengeteg ismerősöm morog 0-24-ben vezetés közben azon, hogy mennyit bénáznak/mennyire agresszívek a sofőrök, ebből nem következik, hogy bármelyikük agresszíven vezetne. Ha elolvasod a kérdező válaszait, akkor még az is lehet, hogy ez történik. A többit a válaszolók költötték hozzá.


Erősen bántó elítélni valakit, néhány róla szóló mondat után, és azt állítani, hogy te jobban meg tudod ítélni az illető személyiségét, mint a felesége 10 év együttélés után.


Kérlek amennyiben képes vagy rá, változtass a viselkedéseden, és ne ítélj el elhamarkodottan embereket, mert zavaró ennyire rosszindulató és szűklátókörű kommenteket olvasni egy párkapcsolati probléma megoldására.


Kérdező: Szerintem az emberek többségének biztonságot ad, ha az elején ott ül mellette valaki. Ha nem a párod, akkor lehet, hogy megkérhetnél valakit, aki toleránsabb az első időkben és lehet, hogy abba ő is beleegyezne.


Ha nincs ilyen akkor az oktatódtól is lehet 1-2 plusz órát venni a saját autóban, és legalább a boltig, meg a barátnőidig végigmenni néhányszor - az útvonal nehézségétől függően. Utána lehet, hogy a párod is nyugodtabban - és kevesebb, mint néhány hónap múlva - el mer engedni vezetni.

2019. jún. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:

Én megértelek, kérdező. Sokan mondják, hogy mekkora paraszt a férjed, satöbbi. Az én tapasztalatom nem ez, hanem, hogy az autóba ülés néha teljesen megváltoztatja az embert. Ti nem láttatok még tök kedves, szelíd embereket vadállattá változni a kormány mögött? Nem csak a tapló drogos parasztok gyorsítanak ám be a zebránál, amikor látják, hogy jövök és le fogok lépni rá, és még az én k... anyámat, hogy gyalogos merek lenni. Batár BMW-s és cuki kis rózsaszín pözsós is csinálta már ezt velem. Még csak attól sem függ.

Vagy ezek az emberek máshol nem tudják levezetni a feszültséget (nem mindenki ilyen, de sokan). Nem tudom.


Szerintem semmiképp ne vegyél külön autót, próbálkozzatok a vezetéssel. De ha átvált köcsögbe, akkor húzódj le szó nélkül, és közöld vele, hogy vagy tényleg segít, vagy lehet taxit hívni. De ha nagyon nem megy, akkor se!! Vagy pedig csakis úgy, hogy ha visszaadja az autó árának a felét ÉS az addig általad befizetett kötelezők összegét. Ha nem, akkor viszont nyelje le, hogy te is használod, akkor is, ha neki nem tetszik, ahogy vezetsz.

Egyébként sok apuka pont ugyanezért nem tudja gondozni a pici gyerekét. Mert a felesége nem engedi oda. Ő jobban tudja! Azt nem úgy kell! Na, hát ugyanezt csinálja sok férfi autó-fronton.

2019. jún. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
Autó elad (esküszöm, képes lennék átíratni a nevemre ebben az esetben), fele neki, feléből veszel egy autót magadnak. Ez a típus csak ebből ért.
2019. jún. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!