Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem vezethetem az autónkat?

Nem vezethetem az autónkat?

Figyelt kérdés

Most csináltam meg a B kategóriás jogosítványt, minden vizsga elsőre meglett, 1 hete átvettem a jogosítványt is.

Férjemmel közösen vettünk autót korábban, ugyanannyi pénzt tettünk bele, a biztosítást én fizetem.

Azt mondta, hogy nem vezethetem az autót, amíg le nem tesztel és majd hónapok múlva ha jól megy, akkor talán vezethetek egyedül is. Én nem szeretnék mellette vezetni, mert szerinte a nők nem tudnak vezetni és rajta kívül amúgy is mindenki béna. Emiatt nem is csináltam meg előbb a jogsit, majdnem 30 vagyok.

Attól tartok, hogy minősíthetetlen hangnemben fog mindenbe beledumálni, akárhányszor mentünk valahova, ahol nem ő vezetett folyamatosan savazta a sofőrt, erre nekem nincs szükségem! Tuti csak bestresszelnék miatta. Az élet más területein egyébként semmi gond nincs vele, nem bunkó, nem beszólogatós, csak ez a vezetés dolog ilyen neki.

Saját autót nem terveztem venni, mert gyalog 10 perc a munkahelyem, felesleges lenne a mindennapi életben, de néha elmennék mondjuk vásárolni vagy meglátogatni a barátaimat.

Szóval mégis vegyek egy autót vagy néha 1-1 napra béreljek?

Mit tanacsoltok?


2019. jún. 2. 09:02
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
76%
Nyilván félt téged, meg a kocsit is, de normális ember nem így kommunikál, meg dirigál a másiknak. Persze, rutint kell szerezned, de azzal sose fogsz, ha elveszi az önbizalmadat, meg utasítgat. Olyan nagyon csúcsjárgány nem lehet ennyi pénzért, hogy ennyire félteni kellene egy kezdő jogistól, ha meg igen, akkor meg előre kellett volna gondolkodni, és nem elhasználni a pénzedet egy "közös "autóba, vehettél volna egy magadnak való kis "csotrogányt", amivel rutint szerzel, aztán akkor válthattatok volna közösre, ha már nemcsak fizetéskor közös... HA így kommunkál veled, gyanítom, sose leszel a szemében alkalmas a vezetésre, elvégre az ő ellőnyét sose fogod behozni.
2019. jún. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
33%
10 év után úgy vesztek autót, hogy külön kezelitek az összeget, amit beleadtatok?
2019. jún. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
66%
A helyedben tutira nem mennék bele, ha ilyen a stílusa. Inkább kimennék elhagyatottabb utakra, országútra és ott gyakorolnék magamnak. Emlékszem mikor megkaptam a jogsit mennyire bizonytalan voltam, mennyit bénáztam még pár hónapig. Akkoriban pl. mindig csak hátul mertem megállni a bevásárlóközpontnál, hogy lehetőleg ne álljanak mellém és könnyen ki tudjak állni. :) A mélygarázst és a felüljárót meg igyekeztem elkerülni, mert féltem, hogy visszagurulok a lejtőn. :) Ha akkor minden kisebb és nagyobb hibámért a földbe döngöl valaki tuti elvesztem minden önbizalmamat és abbahagyom az egészet. Könnyen így járhatsz, szóval szerintem ne engedd egyenlőre magad mellé.
2019. jún. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
29%

És ha kapnál, vennétek egy kis, régebbi autót amin belejönnél a vezetésbe?

Nagyon jó kis autók vannak 500ezer felett, körül, és nem is kéne bele akkora motor, elég lenne egy 1.2-s is elsőre.

Abba nem menne bele a férjed?

Először elindulást gyakorolni, megszokni a kocsikat, aztán szépen lassan "felnőni" a helyzetekhez, fokozatosan menni új helyekre

Esetleg más családtag (szülők?) nem lenne hajlandó segíteni?

Nekem nővérem mikor haza jött külföldről simán oda adta a családi kocsit, pedig már 25 felett volt, pár hónapja volt jogsija és segített neki pár dologban.

2019. jún. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó vagyok .

* Apa adta simán a családi kocsit tesómnak.

2019. jún. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%

Én jobban éreztem magam, ha valaki volt velem még egy kis ideig, aki nem oktató, és nem nyúlhat bele...utána első egyedül izgi volt, féltem, de ment, és akkor megnyugodtam és másképp álltam hozzá. de mi az, hogy ESETLEG mehetsz vele pár hónap múlva?

Kifizetted felét, fizeted a biztosítást, jogod van hozzá.

2019. jún. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
8%

10 év után külön kassza?

Szép házasság...

Adja vissza, amit beletettél, fizesse a biztosítást, és dugja fel a kocsit a seggébe...

Te meg vegyél egy olcsóbbat MAGADNAK.

2019. jún. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%
A biztosítés mellé mondjuk az első két évre köss cascot is, és vezess különben a kispadon rekedsz - anyám ottrekedt. Megjegyzem feleségem is, mert egyszer a nagyanyja kerítésével húzta meg a kocsi oldalát, egyszer meg a mögötte álló kocsi lökhárítóját nyomta meg parkoláskor, és bár én 0 ügyet csináltam belőle és kifizettem a kárt szó nélkül, neki annyira rosszul esett, hogy parkolni pl nem mer, csak autópályán átvenni pihenőben. Ne hagyd, hogy az ilyen apróságok a kedvedet szegjék majd, ha lesznek ilyenek. A CASCO meg azért, ha nagyobb kárt okoznál. Ha meg tényleg rendszeresen vezetsz két évig ott ahol használod a kocsit, akkor két év múlva már lesz annyi rutinod, hogy ne kelljen attól tartani nagy galibát okozol, sem neked sem férjednek.
2019. jún. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
82%
"Ne haragudj, de erős ferdítés a kérdésed. A férjed engedi, hogy vezess, csak szeretne melléd ülni, hogy lássa hogyan megy." A férj durván lenézi, és megveti a kérdezőt, Tiltja hogy a KÖZÖS kocsijukat vezesse. Mi a kérdés? Ez nem féltés, hanem megvetés a nő felé, és nem óvni akarja, hanem korlátozni, uralkodni rajta....
2019. jún. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
77%
Te minek vagy együtt ezzel az alakkal? Aki a vezetésben agresszív, az eleve az, és ez az agresszió úgyis ki fog törni. "Elszállt a rózsaszín köd". Ez annak a költői megfogalmazása, hogy utáljátok egymást. Akit pedig az ember utál, mert az a másik kutyába se veszi, felsőbbrendűnek tartja magát, azzal az ember nem él együtt, hanem lehetőséget ad magának, hogy jöjjön jobb! Itt rég nem az autóhasználatról van szó!
2019. jún. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!