Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem vezethetem az autónkat?

Nem vezethetem az autónkat?

Figyelt kérdés

Most csináltam meg a B kategóriás jogosítványt, minden vizsga elsőre meglett, 1 hete átvettem a jogosítványt is.

Férjemmel közösen vettünk autót korábban, ugyanannyi pénzt tettünk bele, a biztosítást én fizetem.

Azt mondta, hogy nem vezethetem az autót, amíg le nem tesztel és majd hónapok múlva ha jól megy, akkor talán vezethetek egyedül is. Én nem szeretnék mellette vezetni, mert szerinte a nők nem tudnak vezetni és rajta kívül amúgy is mindenki béna. Emiatt nem is csináltam meg előbb a jogsit, majdnem 30 vagyok.

Attól tartok, hogy minősíthetetlen hangnemben fog mindenbe beledumálni, akárhányszor mentünk valahova, ahol nem ő vezetett folyamatosan savazta a sofőrt, erre nekem nincs szükségem! Tuti csak bestresszelnék miatta. Az élet más területein egyébként semmi gond nincs vele, nem bunkó, nem beszólogatós, csak ez a vezetés dolog ilyen neki.

Saját autót nem terveztem venni, mert gyalog 10 perc a munkahelyem, felesleges lenne a mindennapi életben, de néha elmennék mondjuk vásárolni vagy meglátogatni a barátaimat.

Szóval mégis vegyek egy autót vagy néha 1-1 napra béreljek?

Mit tanacsoltok?


2019. jún. 2. 09:02
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
97%

2 kulcs van az autóhoz.

Közöld a férjeddel, hogy elviszed, amikor szükséged van rá.

Ennyi.

2019. jún. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
96%

Egyetértek az elsővel. Akkor viszed el, amikor akarod. ez a lekezelés undorító. Arra jó voltál, hogy a felét kifizesd, de nem használhatod? Na ne. Akkor viszed el, mikor akarod. A vezetésbe csak így lehet belejönni, beleszokni.

Engem nagyon aggasztana, ha olyan férjem lenne, aki szerint "a nők nem tudnak vezetni és rajta kívül amúgy is mindenki béna. " Ha lenézi az egész nememet, akkor az nagyon jó kezdés...

2019. jún. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
38%

Egy olcsó autót ki lehet fogni, elég lenne egy kis szívó benzines városi autó. Ne nézz hülyének, de egy régi swift neked simán elég lenne, és azokat ár/ érték arányban egész jókat lehet találni, mármint olyan idősen és olcsón nagyjából minden más márka megbízhatatlanabb.


Szóval ha visszakéred a férjedtől a mostani autó árának a felét, (ami ezek után evidencia) akkor abból talán ki is jön egy elfogadható állapotú bevásárlóautó.

2019. jún. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
92%

Ez nem házasság, hanem két ember, akik még csak nem is tisztelik egymást, együtt él.

Én pénzem, ő pénze, tiltás...

2019. jún. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
95%

...3-mas vagyok.

Még annyi zárójelben, nekem az apám volt ilyen, bár én férfi vagyok, de friss (meg nem is olyan friss) jogsisan nekem is mindig osztotta az észt.


Aztán egyszer azért vitt magával mert sofőr kellett , mert vendégségbe ment ahol piáztak is.

Hazafelé jövet megint elkezdett valamit ugatni, nyomtam egy satuféket, hívtam egy taxit és otthagytam a p-csába, félrészegen pénz nélkül. :D

2019. jún. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
97%
Egyszerűen közlöd vele, hogy az autó nem az övé, akkor vezeted amikor akarod.
2019. jún. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
97%

1. megmondta.


Az mondjuk tetszik hogy a kgfb-t te fizeted..

"rajta kívül amúgy is mindenki béna" - ilyen a mentalitással eleve csak egy agresszív ledudálós integetős, villogós barom lehet, aki a ködlámpát égeti tompított helyett.

Vannak ott más problémák is, csak még elsiklasz felette, mert szerelmes vagy.

2019. jún. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
92%

Kérd vissza azt a pénzt amit beletettél!

(A férjed meg egy nyomorult amúgy)

2019. jún. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
11%

..még mindig 3-mas-

Hát azért vannak ám elég szélsőséges válaszok.

Mondjuk tényleg van olyan embertípus, akinek nem való a vezetés, meg azt is szokás mondani, elsőre olyan autót használjon az ember, amiért annyira nem kár.


Szóval ha pl van egy 30 milliós autó, és a kedves és lelkes kérdező akár önhibáján kívül tényleg akadozva vezet, lehet jogos kérés az, hogy legalább pár hetet közösen eltölteni, amíg bele nem jön.


Persze nem mindegy, hogy hogy tálalja, de ezt a beszólogatós rész házasságon belül kell kezelni, másnak ehhez sok köze nincs, legalábbis nem láttam hogy ebben kért volna tanácsot a kérdező.

2019. jún. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
87%

majd kiválogatja, mit fogad meg és mit nem

ez egy ilyen oldal

:D

2019. jún. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!