Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Komolyan nem vezethetem a...

Komolyan nem vezethetem a saját autómat? Akkor minek kellett megvenni?

Figyelt kérdés

Nemrég lett meg a jogsim és kaptam egy vadonatúj autót apától(anyáék elváltak).Nagyon szeretem,mert ilyen tényleg nincs sok mindenkinek a környezetemben és imádom vezetni is.

De anya alig engedi,hogy vezessem.Annyit kiharcoltam,hogy járhassak vele suliba meg a városba vezethessem,de amúgy sehova nem mehetek vele.Vagyis nem tiltja meg,de folyton hívogat vagy kifogásokat talál ki,hogy miért ne menjek.

Nem tudom,hogy azért van-e ez,mert apa vette a kocsit (utálják egymást) vagy miért...

Apa erőltette,hogy ő akarja megvenni és olyat szeretne,ami tényleg jó és megbízható.Találtam egy ilyet,anya kiakadt,hogy minek kellett ekkora kocsi és úgyis csak összetöröm hónapokon belül.

Már kérdeztem,hogy miért csinálja ezt,de közölte,hogy nem tudja,hogy miről beszélek és elterelte a témát.


Mit próbáljak meg,hogy ne csinálja ezt?

Beszéljek vele vagy egyszerűen csak ne figyeljek rá?


Köszönöm a segítségeteket!


2013. okt. 1. 17:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
hány éves is vagy? (ez abból a szempontból érdekel, hogy a saját keresetedből tartod fenn, vagy nem)
2013. okt. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

18 leszek decemberben.

Nem a saját keresetemből tartom fent,mivel nem dolgozom.

De nem olyan az anyagi helyzetünk,hogy ez gondot jelentsen és apa fizet mindent a kocsival kapcsolatban.

2013. okt. 1. 17:29
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

Talan apukád elfelejtette anyukád veleményét kikérni a kocsival kapcsolatban. Ő meg nem vett volna neked.

Én sem vettem volna.

Meg nem tilthatja, hogy menj vele, így prőbálja megakadályozni.

Ennek egyedülinoka, hogy aggódik, nem tart elég érettnek egy saját járgányra, amiben igazat is adok neki.


Téged is megértele, mert ez így baromi bosszantó, és idegesítő lehet.

Én lenémítanám, és nem venném fel a telefont, ha akkor hív, amikor kocsiban vagyok.

Mjd amint megálltam felhívnám és megkérdezném mit akar, és elmndanám, hogy ne hívjon, ha tudja, hogy vezetsz, mert nem fogod felvenni, mert balesetveszélyes, és a csörgés megidegesít, emiatt lenémítod....ennyi

2013. okt. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10%

Hogy van neked autód? Felelősségbiztosítást se lehet kötni a nevedre 17 évesen! Gondolom az apukád nevén van, te csak megkaptad, hogy játssz vele.


Anyukáddal élsz, így ő felel érted. Hiába apádtól kaptad a kocsit, anyukád engedélye nélkül valóban nem mehetsz vele egy métert sem.

Majd ha betöltöd a 18-at. Addig viszont ő felel érted.

2013. okt. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem "elfelejtette" apa megbeszélni ezt vele,egyszerűen csak nem beszélnek egymással.

Ezt a "majd ha 18 leszel" dumát annyira nem bírom...Ha most ezt csinálja anya,januárban is ezt fogja.Mindent megenged,nem úgy van vele,hogy "majd 18 éves korod után".

Csak ebben a témában ilyen.

2013. okt. 1. 17:43
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha csörög a teló hagyd a francba, vagy némitsd le. Azért nem szólhatnak, hogy vezetés közbe nem veszed fel...
2013. okt. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Ditta323 ***** válasza:
66%

Bocsi 4-es nekem is 17 éves korom óta van autóm igaz én első megmozdulásra meghúztam apu kocsijának az oldalát és inkább kaptam egyet, hogy "majd azt törhetem" és a forgalmin az én adataim szerepeltek mivel én vagyok az üzemben tartója. Kötelezőt azért nem a nevemre írták, mert drágább lett volna.


Szerintem beszélj anyuddal, hogy ha megérkeztél valahova illetve mikor megállsz felhívod, hogy semmi probléma. Nem lehet, hogy az zavarja, hogy te kaptad kizárólagosan? Mert ha igen köthetsz vele egyességet, hogy ha szeretné néha ő is használhatja.

24/L

2013. okt. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Talán csak bántja, hogy ő nem tud neked ennyit adni, valamint nem akarja, hogy apád túlzottan elkényeztessen.

Továbbá gondolom félt téged, hiszen alig pár hetes jogsival egy vadiúj autóban ki tudja, hogy mennyire tudod magad kontrollálni (pl. barátnők előtt) - persze most mondhatod, hogy tudod, de ezt anyukád honnan is tudhatná? A lánya vagy és félt.

2013. okt. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem vagy gyakorlott vezető ezért óvatos. Mit akarsz?
2013. okt. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 lucyinthesky válasza:
Csak egy kis idő kell neki. Én is ugyanígy vagyok most, 17 vagyok, egy hónapja sincs még, hogy forgalmin voltam, a jogsim meg bő 2 hete van meg. Mondjuk én nem kaptam új kocsit, de anya nagyon félt, apa rugalmasabb, mert jobban megbízik bennem. Eddig egyszer volt, hogy egyedül vezettem, az is csak itt a városban volt, és egyedül nem tudtam volna meggyőzni anyát, hogy engedjen el, csak úgy sikerült, hogy apa is segített, de utána nagyon meglepődtem, mert anya mosolyogva várt itthon és kérdezte, hogy milyen volt előre egyedül? A lényeg, hogy tényleg idő kell neki mire megnyugszik, és rájön, hogy tudsz egyedül vezetni, aztán nem lesz ilyen ideges. Mondjuk azt nem tudom, hogy gondolta, hogy vezetés közben hívogat. Fel ne vedd. Max ha megérkeztél dobj neki egy sms-t vagy hívd fel te, hogy minden rendben van. És azért az elején még ne nagyon bízd el magad, mert akkor szoktak jönni a balesetek.
2013. okt. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!