Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vezethetem a párom nevén (nem...

Vezethetem a párom nevén (nem vagyunk házasok) lévő autónkat Angliában?

Figyelt kérdés
2013. jan. 16. 01:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Általában mindenhol úgy van, hogy vezetheted, de a felelősség azon van akié a kocsi hivatalosan.
2013. jan. 16. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vezetheted bárkié is míg a papírok érvényesek. Azaz van forgalmid és jogsid.

A biztosítás és parkolójegy meg autópályamtrica stb felelőssége az autó tulajdonosé az igaz. Viszont ha valami balesetet csinálsz,azért értelemszerűen te leszel a felelős (de ne legyen ilyen) Angliába a körforgalommal vigyázni mert nem elég hogy fordítva van de minél későbbi kijáraton jössz ki annál beljebb kell sorolnod. Fú hányan zúzták már le az autójuk hogy a legszélső sávba akartak körbeautókázni. Nem- Ott ha az elsö sávba állsz elsőn is jösz ki.Ha a másodikon akkor a másodikon jösz ki. és így tovább. Amúgy bemennek eléd vagy esetleg beléd.

2013. jan. 16. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
hát szerintem meg nem, ha nem vagy belevéve a biztosításba. mert itt emberre megy a biztosítás, több fajta van, a mi régi kocsinkat pl. kizárólag a tesóm vezethette, mert olyan biztosítása volt.
2013. jan. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Magyar biztosításról van szó, amibe nem lehet mást belevenni.
2013. jan. 18. 00:45
 5/7 anonim válasza:
Igen, vezetheted. Hiszen ha magyar az autod, akkor az auto biztositva van... mindegy h kie. A magyar kotelezo biztositasok nem terjednek ki kulfoldi hasznalatra (szerintem meg a dragak sem), talan a CASCO. Ha azon az elven mukodik mint az angiai biztositok tobbsege. Az en kotelezom egesz EU-ra kiterjed, a ferjeme csak angliara... De a valasz mindenkepp igen (hivatalosan 6 honapig lehet itt az autod folyamatosan).
2013. jan. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ha nagyon aggódsz, akkor csináljatok egy papirt, amin nyilatkozik, hogy te is vezetheted az ő tulajdonában lévő autót. Aláírjátok, és csokolom.
2013. jan. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Föképp ha együtt utaztok. ;-) Nálunk is ha nem a tulajdonos vagy az üzembentattó vezeti a kocsit kell az engedélyezö nyilatkozat. Cég nevén lévö kocsinak még neked is kell irni papirt hiába akár a tiéd a cég.

Ugyhogy kell. Esetleg már a határon nem engednek ki /be ha olyan fonoskodó az utlevél kezelö. És igaza van.

2013. jan. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!