Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem vezethetem az autónkat?

Nem vezethetem az autónkat?

Figyelt kérdés

Most csináltam meg a B kategóriás jogosítványt, minden vizsga elsőre meglett, 1 hete átvettem a jogosítványt is.

Férjemmel közösen vettünk autót korábban, ugyanannyi pénzt tettünk bele, a biztosítást én fizetem.

Azt mondta, hogy nem vezethetem az autót, amíg le nem tesztel és majd hónapok múlva ha jól megy, akkor talán vezethetek egyedül is. Én nem szeretnék mellette vezetni, mert szerinte a nők nem tudnak vezetni és rajta kívül amúgy is mindenki béna. Emiatt nem is csináltam meg előbb a jogsit, majdnem 30 vagyok.

Attól tartok, hogy minősíthetetlen hangnemben fog mindenbe beledumálni, akárhányszor mentünk valahova, ahol nem ő vezetett folyamatosan savazta a sofőrt, erre nekem nincs szükségem! Tuti csak bestresszelnék miatta. Az élet más területein egyébként semmi gond nincs vele, nem bunkó, nem beszólogatós, csak ez a vezetés dolog ilyen neki.

Saját autót nem terveztem venni, mert gyalog 10 perc a munkahelyem, felesleges lenne a mindennapi életben, de néha elmennék mondjuk vásárolni vagy meglátogatni a barátaimat.

Szóval mégis vegyek egy autót vagy néha 1-1 napra béreljek?

Mit tanacsoltok?


2019. jún. 2. 09:02
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
20%
Ezért van nálunk két autó. Egy helyre megyünk, akkor is külön autóval. Így nincs beszólogatás, jaj vigyáz, mit csináltál, hogy bénázol, stb.
2019. jún. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
89%
Én adnék neki egy esélyt, vezess te a következő bevásárlásnál, és menjen veled. De előtte nagyon határozottan kijelenteném, hogy ha akár egy beszólása is lesz kirakod valahol és úgy megy haza ahogy akar. Vagy kiszállsz te és hazataxizol, aztán pitizzen utána hogy megbocsáss. Nyilván tanácsot lehet adni, de a stílus nem mindegy. Engem halálra idegesített, akár utasként is, amikor a férjem olyanokért barmozott le valakit, mert megállt egy gyalogosnak vagy mert "túl lassan" kanyarodott be valahova, hosszú küzdelmek árán de leszoktattam erről (vagy legalábbis ha ott vagyok akkor nem csinálja). Apukám is ilyen, tesóim is, mindenkinek mindig beszólok ilyen helyzetben, ők viszont menthetetlenek.
2019. jún. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
87%
Elviszed amikor kell és kész. Vagy fizessen ki, adja vissza az autó árának a felét és veszel magadnak sajátot. De egyébként ez alapvető gond, mélyebb problémanak tűnik, mint a kérdés főcìme. Nem minősítem, de muszáj leszel megbeszélni hogy állítson magán.
2019. jún. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
15%

Ne haragudj, de erős ferdítés a kérdésed. A férjed engedi, hogy vezess, csak szeretne melléd ülni, hogy lássa hogyan megy.

Amikor én letettem a jogsit akkor az én férjem is sokszor mellettem ült, mert egyszerűen féltett a rengeteg idiótától az utakon. Kell a rutin oktató nélkül is, mert amit a jogsi megszerzéséhez írnak elő az sok helyzetben sajnos kevés rutint ad.

Az, hogy előre behisztizel rajta, hogy majd hogyan fog beszélni veled.... Elég rossz női tulajdonság nem létező vagy még meg sem történt dolgokon összeveszni a férjünkkel. Adj neki egy esélyt, hadd üljön be melléd és utána mindenki megosztja a másikkal a tapasztalatait.

2019. jún. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 lilla64 ***** válasza:
95%
Hogy le akar tesztelni és egyszer veled megy az még elfogadható,de mi az,hogy talán hónapok múlva?Egyszerűen mond meg neki,hogy te feszült vagy amikor ott ül melletted és beledumál a vezetésedbe.
2019. jún. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 szántóvető ***** válasza:
75%
szép kis kapcsolat ez is.
2019. jún. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 szántóvető ***** válasza:
51%
milyen új autót!hol van szó erről?
2019. jún. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Az autó nem új, használtan vettük 2 millióért.

Nyilván tisztában vagyok azzal, hogy még nincs rutinom, sokat kell gyakorolni azért, hogy minden szituációban tudják megfelelően cselekedni. Attól parázok, hogy velem is bunkó stílusban fog beszélni, ha nem úgy vezeték, ahogy szerinte kell. Amúgy azt mondja velem nem lesz bunkó, de engem stresszelne ez a szituáció. Nem az autót félti, hanem engem, legalábbis ezt mondja.

2019. jún. 2. 10:53
 29/44 A kérdező kommentje:
Amúgy semmi feminista dolognincy benne és a rózsaszín köd is elszàllt már, 10 éve vagyunk együtt.
2019. jún. 2. 10:54
 30/44 szántóvető ***** válasza:
87%
mindegy,teszel vele egy próbát.mondd neki hogy készítsen hátizsákot kajával és vízzel mert van rá esély hogy kiteszed valahol útközben.
2019. jún. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!