Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem vezethetem az autónkat?

Nem vezethetem az autónkat?

Figyelt kérdés

Most csináltam meg a B kategóriás jogosítványt, minden vizsga elsőre meglett, 1 hete átvettem a jogosítványt is.

Férjemmel közösen vettünk autót korábban, ugyanannyi pénzt tettünk bele, a biztosítást én fizetem.

Azt mondta, hogy nem vezethetem az autót, amíg le nem tesztel és majd hónapok múlva ha jól megy, akkor talán vezethetek egyedül is. Én nem szeretnék mellette vezetni, mert szerinte a nők nem tudnak vezetni és rajta kívül amúgy is mindenki béna. Emiatt nem is csináltam meg előbb a jogsit, majdnem 30 vagyok.

Attól tartok, hogy minősíthetetlen hangnemben fog mindenbe beledumálni, akárhányszor mentünk valahova, ahol nem ő vezetett folyamatosan savazta a sofőrt, erre nekem nincs szükségem! Tuti csak bestresszelnék miatta. Az élet más területein egyébként semmi gond nincs vele, nem bunkó, nem beszólogatós, csak ez a vezetés dolog ilyen neki.

Saját autót nem terveztem venni, mert gyalog 10 perc a munkahelyem, felesleges lenne a mindennapi életben, de néha elmennék mondjuk vásárolni vagy meglátogatni a barátaimat.

Szóval mégis vegyek egy autót vagy néha 1-1 napra béreljek?

Mit tanacsoltok?


2019. jún. 2. 09:02
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
46%

igazából ezekre magától is rájöhet/rájött, csak a mit döntsönre szeretne választ kapni

mivel elhangzik minden létező verzió, ugyanott lesz mint az elején, a végén úgy is azt teszi amit a legjobbnak ítél

2019. jún. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
92%

Beszéld meg vele, hogy a dologk nem így működnek. Vagy visszaadja azt, amit befizettél, és innentől ő fizeti a teljes rezsijét a kocsinak, vagy elviszed, amikor kell. Pont.


Sógorom hasonló, ráadásul ő hivatásos sofőr. Gyakorlatilag kiölte nővéremből a vezetés örömét, hiába van tesómnak külön kocsija, inkább buszozik. No comment :(


45/F

2019. jún. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen ez, ha hozzámegy az ember egy hímsovinisztához. A következő házasságodnál majd ügyelj erre
2019. jún. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
97%
Mi az, hogy nem vezetheted, meg ő szabja meg, hogy ha igen, akkor mikor és milyen feltételekkel? Mégis kinek képzeli magát?! A kocsi közös, magadhoz veszed az egyik kulcsot, és viszed, amikor akarod. Nem vagy sem a beosztottja, sem egyé alárendeltje! Ha nem tetszik a közösködés, akkor meg adja vissza a kocsi árának a felét, aztán tartson fent magának külön kocsit! Ha arra jó voltál, hogy beleted a pénzt, akkor arra is legyél jó, hogy vezesd végre!
2019. jún. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
83%

A jogsit megkaptad, akkor vezethetsz,

Üljön be melléd és amennyiben szükséges, segítsen.

Máskülönben: "Kuka utas vésd az észbe, ne szólj bele a vezetésbe!"

2019. jún. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
95%
Hát én a ffi helyében nem lennék ekkora scheggfffej, hanem amint asszonyka átvette a jogsit, felAJÁNLANÁM a segítségemet, hogyha nem érzi magát biztonságban, akkor menjünk vezetni együtt és segítek. Az exemmel, amikor a párom volt, pont ezt tettük. Még csak vezetni járt az autósiskolába, amikor beültettem a volán mögé és mellékutcákon, meg külterületen (vidék) mentünk, mentünk. Ha lefullasztotta vagy fasssságot csinált, nem leordítottam a haját, hanem elmeséltem neki vígaszul egy-két saját bénázásomat ifjúkoromból, nevetve, hogy én is jártam így és semmi önutálnivalója nincs abban, ha kezdőként nem egy Fittipaldi. Amint meglett a jogsi, vettünk neki autót, ami csak az övé volt és simán ment neki. Nyaralni is sokszor mentünk az ő autójával és annyira jól vezetett, hála a jó oktatónak és annak, hogy én soha nem csesztettem az esetleges hibákért, hogy aludtam is mellette utasként. Tökéletesen megbíztam benne autóvezetésileg.
2019. jún. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
3%

En megertem a ferjed.

Hiszen az hogy megcsinaltad a jogsit nem azt jelenti hogy te vagy schumacher.

Az egy nagyon alap tudast ad meg ahoz hogy nagy baleseteket ne okozzál.

Amikor en csinaltam meg en is kb 1-2 honapig eljartam apammal vezetni es nem azert mert feltette az autot hanem engem.

Lehet hogy a ferjed is igy van vele.

2019. jún. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
10%

A valaszirok itt nagyon szelsosegesek.

A ferjed azt mondta hogy vezetheted az autot csak elotte le akar tesztelni. Ez ertheto

2019. jún. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 Bogus20 ***** válasza:
25%
Én még annó vettem plusszban órákat privátban az autósiskolás tanáromtól, de én tényleg úgy éreztem, hogy annyira még nem megy a vezetés. Nálunk apukám ilyen, hogy amíg tanultam vezetni nagyon fel tudta magát izgatni egyes helyzetekben, ami persze engem is stresszelt, de ettől még egy szerethető valaki. Szóval ha te magad is bizonytalan vagy mástól is vehetsz még órákat, ha nem, akkor meg inkább egyedül menj mint vele, de mindenképp menj, nehogy elfelejtsd a vezetést. Ja meg a férjem is tud bunkó lenni vezetés közben, még jó hogy nem ez alapján választottam, mert amúgy meg el sem tudnám képzelni mással az életem.
2019. jún. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
36%

Válj el a férjedtől, később még durvább lesz, az ilyenek soha nem változnak meg, sajnos.

Az, hogy máshol nem ilyen, az majd öreg korára átcsap oda, hogy mindenbe bele fog ugatni.

2019. jún. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!