Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért követeli vissza mindenne...

Miért követeli vissza mindennek az árát, amit vett?

Figyelt kérdés
1 évig voltunk a párommal. Ezalatt sok mindent vett magának, amiket a szüleim kertjében tárolt és használt. (bogrács stb.) Most hogy szakítottunk, mindennek az árát követeli. Mondtam, vigyen el mindent ami az övé, nekem nincs rá szükségem. Nem, neki az ára kell. Nem tudok most kapásból 100 ezer ft-t kihúzni a zsebemből, mert neki pénzre van szüksége.
2010. júl. 5. 13:00
1 2 3 4 5 6
 41/52 A kérdező kommentje:

17:43.

Hehe, ez jó lenne:) De még egy ezrest sem akarok adni neki.

2010. júl. 5. 17:59
 42/52 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értelek,hogy lehet ennyire tosza.

Ha ő van olyan pofátlan,hogy pénzt kér a saját cuccaiért,akkor én sem fognám vissza magam.Másnap kuka mellett az összes bóvlija,a leltárt pedig csinálja meg magának,minél elöbb,mert a kuka mellől hamar el fognak tünni a dolgai.

Ha ezután a nyakamra járna feljelenteném zaklatásért.

2010. júl. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
*lehetsz
2010. júl. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
100%
Vagy azt is megkérdezheted, hogy a lakbért meg anyád főztjét, anyád szennyes mosását visszamenőleg nem akarja-e kifizetni, mert szívesen kiszámolod, csak akkor mínuszban lesz még akkor is, ha te is fizetsz neki.
2010. júl. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
100%

el vagytok valahol tájolódva:1) kidobni nem lehet a cuccait, mert jogosan perelne, kivéve, ha bizonyíthatóan felszólítottad előtte ajánlott levélben, hogy x határidőig pakoljon ki

2)a leltározás nem passzió, hanem azért kell, hogy tételes leltár alapján vegye át valaki a pakkot és írja alá a leltárt + átvettem, mivel, ha csak úgy odaadja szintén később perelhető, hogy mondjuk volt a csajnál egy Ming váza is 5 milla értékben, meg 3 aranyrúd és nem kapta vissza (persze, ezekről számlával is kéne rendelkezzen, de van olyan cucc, amiről lehet számlája)


a rosszindulat határtalan, muszáj bebiztosítani magát az embernek

2010. júl. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg, levonhatsz még lakbért, az ételek árát, amikre meghívtátok, és számlát, ha egy pohár vizet megivott nálatok.
2010. júl. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
100%
Ne dobd ki, abból tényleg gond lehet. Lopásért nem jelenthet fel, mert körberöhögik és kapásból elutasítják a feljelentést, viszont ha kidobod, a sikkasztást rádvarrhatják. A Btk. szerint "aki a rábízott idegen dolgot jogtalanul eltulajdonítja vagy azzal sajátjaként rendelkezik, sikkasztást követ el". A dolgok rád vannak bízva, és ha kidobod, akkor azzal sajátodként rendelkezel, így a három tényállási elem közül kettő már meg is van. Csinálj leltárt, azt egy tértivevényes felszólítással együtt küldd el neki azzal a kiegészítéssel, hogy amennyiben x határidőig nem viszi el, tárolási díjat fogsz felszámolni. Baromi hülye dolog, hogy egy szakítás után ilyen "hivatalos" módon kell intézni ezeket, de mivel kilátásba helyezte, hogy feljelent, ezért szerintem védd ki ezeket a helyzeteket. Pénzt egyébként semmilyen jogcímen nem követelhet tőle az általa vett és nálatok tárolt cuccaiért, ha azok hiánytalanul megvannak és át is adod neki. Az amortizációval pedig nem kell foglalkozni, itt nincs jelentősége.
2010. júl. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok olyan szemétláda mint ő.

Hiteget, tervezi hogy eljegyez, és rajtakapom hogy megcsal. Ezek után mondom, hogy váljunk el békésen. Nem, ő csinálja a fesztivált, hogy fizessek neki, meg ekkor és ekkor jön a pénzért.

2010. júl. 6. 13:10
 49/52 anonim ***** válasza:
Bocsi, de en annyit rohogtem ezen az egeszen:-) Amugy mi lett a vege?
2010. okt. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
.
2010. okt. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!