Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Befogadnád a kisebb testvéred?

Befogadnád a kisebb testvéred?

Figyelt kérdés

Másfél szobás lakásban élünk a párommal, 8 hónapos terhes vagyok. A 16 éves húgom összeveszett anyuékkal, és kitalálta, hogy hozzánk költözik. Tegnap beállított egy kisebb utazótáskával, hogy itt maradna pár hétig.

A testvérem, és szeretem, de így hogy pár hét van a szülésig (kb. 3), nem akarom most a húgomat is nevelgetni.

Mikor reggel megmondtam neki, hogy nem költözhet ide hozzánk, még ő volt megsértődve. Segíteni nem segít (3.-on lakunk, megkértem hogy vigye le a szemetet, nem ő most msn-ezik a barátaival).

Anyuék megértik a problémámat, de a húgomat nem tudják hazacsábítani.

27L


2010. júl. 1. 08:59
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
66%

Csuda egy húgod van Te Neked! Igaz, Nekem bátyám van, de nem mernék hisztizni, nyafogni, még ha olyan is lennék. Ha már befogadott, azt illik megköszönni azzal, hogy besegítek.

Remélem, hogy sikerül elvinni, szüleiteknek rengeteg türelmet a lányhoz, nektek meg a babához! :)

2010. júl. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
80%

Drasztikus tudom, de ráférne a hugodra egy anyai vagy atyai pofon.

Mi az, hogy 16 évesen nem hajlandó hazamenni?

Megáll az ész. Szépen elkényeztették a szüleid. :(

Nem baj, majd kinövi.

2010. júl. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
80%

Hát ezt így biztosan nem csinálnám a helyedben, de anyukádék helyében sem.

1. Én a helyükben hazaráncigálnám, mégiscsak gyerek, ő meg a szülők. (Ha nem akarják hazavinni, az gáz!)

2. Én nem fizettem volna ki a pizzát, ha már ott van nálatok, azt eszi, amit kap. Ma jön az újabb pizza?

3. Nem türném el, hogy nem segít, nemcsak a szemetet vitetném le vele, hanem 1/3 munkát is rábíznék, és addig nem engedném msn-ezni, vacsorázni stb. Ha nem tetszik neki, haza lehet menni.


3 héttel a szülés előtt nem hiányzik neked, hogy egy tinivel bajlódj. Ha baja lesz, te leszel a felelős, ha felidegesít, nálad jön előbb a baba, lehet komplikáció. 16 évesen elég értelmes ahhoz, hogy ezt felfogja, max. el van kényeztetve, és próbálgatja, mit tehet meg veled. Ne hagyd!


(Természetesen, ha az lenne a kérdés, hogy a szüleitek meghaltak, állami gondozás vagy hozzád költözzön-e, ez utóbbit mondanám. De így... simán hülyére vesz.)

2010. júl. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
60%
majd írd meg mi volt!
2010. júl. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
69%
Nem ütném meg a gyerekem, nőt meg főleg nem, de a hugodra ráférne egy kiadós pofánrúgás. :)
2010. júl. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
37%

En befogadnam es probalnek beszelni a fejevel barati hangnemben. Talan szuksege van egy idosebb lany (de megsem anyukatok korabeli) nonek a tanacsaira,akivel meg tudja beszelni a dolgait. 16 eves kamasz, vigyazni kell ra, mert ilyen idos korban konnyen rossz tarsasagba keveredhet. Inkabb lakjon nalam, mint egy drogdilernel, vagy valami perverz idosebb pali fogadja be es ne adj isten prostit csinaljon belole.

Tudatnam vele a szbalyokat - pontosan meddig maradhat, mennyit kell otthon segitenie, meddig maradhat ki este,... kozben segitenek javitani a kapcsolatat anyuval.

2010. júl. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
59%

09:42


majdnem szó szerint ezt akartam írni. mi az, hogy nem tudják hazacsábítani? fülénél fogva kell akkor hazaráncigálni!

2010. júl. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
59%

11:24

az a 16 éves kislány csak el van kényeztetve. nem kell azért pátyolgatni a sérült lelkét, mert nem engedték el a szülei a barátjához aludni és ezért megsértődött heh...

2010. júl. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Anyu idejött, elvitte húgom minden cuccát, főleg a laptopot. Hagyott itt neki 300 ft-t (buszpénz), és egy levelet, hogyha nem jön haza, rendőrökkel foga hazahozatni.

Húgom elolvasta, de úgy vettem észre nem nagyon érdekli. Elkezdett üvölteni, majd elment. Becsapta az ajtót, és elviharzott. Anyu felhívott, hogy hazaért, és most szobafogságban van.

2010. júl. 1. 12:33
 40/46 anonim ***** válasza:
69%

11.59

Igen, de ha valaki nem beszel vele az o nyelven,akkor egyszer majd megoldja maga es ottalszik o a fiunal es akkor azt se tudjak majd,h merre lesz.

Kerdezo, orulok,h megoldodott a dolog, ha van idod ra, azert probalj meg beszelni vele, mint egy barat,h a koltozkodes nem megoldas a problemaira.

2010. júl. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!