Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Befogadnád a kisebb testvéred?

Befogadnád a kisebb testvéred?

Figyelt kérdés

Másfél szobás lakásban élünk a párommal, 8 hónapos terhes vagyok. A 16 éves húgom összeveszett anyuékkal, és kitalálta, hogy hozzánk költözik. Tegnap beállított egy kisebb utazótáskával, hogy itt maradna pár hétig.

A testvérem, és szeretem, de így hogy pár hét van a szülésig (kb. 3), nem akarom most a húgomat is nevelgetni.

Mikor reggel megmondtam neki, hogy nem költözhet ide hozzánk, még ő volt megsértődve. Segíteni nem segít (3.-on lakunk, megkértem hogy vigye le a szemetet, nem ő most msn-ezik a barátaival).

Anyuék megértik a problémámat, de a húgomat nem tudják hazacsábítani.

27L


2010. júl. 1. 08:59
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
61%

Hát én nem!

Terhes vagy,lesz neked elég dolgod a picivel,nem kell még a tini hugodta is ápolgatnod! Ráadásul tini,ilyenkor mindenki tök bolond!(Bocsii!)

Mondd azt neki,vagy a párod mondja azt neki,hogy elmentek ruhákat venni,de közben meg hazaviszitek.

2010. júl. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:

Mondtam neki, hogy vagy anyuékhoz megy haza, vagy megy a barátjáékhoz, és a rendőrök hozzák haza.

Hisztizett egy sort, és ennyi.

2010. júl. 1. 09:24
 13/46 anonim ***** válasza:
70%
Nem sokára fenekestül felfordul az életetek, amint megjön a baba hozzá kell alkalmazkodni, nem lesz energiád, még a húgodra is, ezt neki is meg kell érteni... pláne így h elvárja h ugrálj neki, így se lehet könnyű a nagy pocakkal... Párod mit szól a helyzethez?
2010. júl. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
90%

Ilyen körülmények között pláne nem! kis hisztis liba. énnekem 16 éves koromban eszembe se jutott volna ilyet tenni. lázadozik az egy dolog, de hogy szimplán beállít hozzád és még csak nem is segít az már sok a jóból. hozzátenném, hogy hagyhattad volna, h elverje a pénzét pizzára, neked semmilyen kötelességed nincs az eltartására, és ha látja, h nem használhat ki, akkor talán magába száll.


amúgy meg jogilag még kiskorú...apád simán hazaviszi és szigorú ellenőrzést neki mondjuk egy-két hétig büntiképpen (csak felügyelet alatt léphet ki otthonról v mittomén):P Istenem, hogy lehet valaki ennyire elszállva magától. csak mert nem aludhat a barátjánál egyszer:P

2010. júl. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:
A párom? Azt mondta max. vasárnap reggelig maradhat. Ő vasárnap pihenni akar, nem a húgom hisztijét hallgatni. Igaza van, én is így vagyok ezzel.
2010. júl. 1. 09:28
 16/46 anonim ***** válasza:
81%
Ne haragudj, de a szüleitek se semmik. tudják, hogy terhes vagy, nyilván készülsz a szülésre, a babára és elnézik, ahogy a renitens húgod ott élősködik a nyakadon és kiszolgáltatja magát? pfff... nyugalomra lenne szükséged, nem egy hisztis, makacs kamaszlánnyal foglalkoznod, mégha a húgod is! én a helyedben jó keményen elbeszélgetnék a szüleinkkel is. azért mindennek van határa.
2010. júl. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
58%
Én igen, ha besegít. Ezt szerintem meg lehet vele beszélni, hogy maradhat ha részt vesz a házimunkában. Egyébként csak hogy ott legyen, úgy nem. Kis időt ki lehet bírni szerintem, nevelgetned meg nem neked kell.
2010. júl. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
68%

De....kivágni,aztán majd talál magának dolgot.Anyudék valóban LoL-ok egy picit...

(sok boldogságot a gyerkőcnek!)

2010. júl. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
84%
Szépen elmagyaráznám neki, hogy nem férsz el sajnos nálunk, mert kicsi a lakás, és mindjárt jön a baba, és kell a hely! légyélszíves kibékülni anyuékkal, és hazaköltözni.
2010. júl. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
88%

09:26 os vagyok


Ha párod is így áll a dolgokhoz amit megértek, akkor szerintem ne várj vasárnapig, vidd haza még ma!

16 éves van annyi esze h felfogja, neked már pihenni kell, stresszleni se lenne szabad

Küld haza, tudom hogy könnyű mondani, de tedd meg a babáért

2010. júl. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!