Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Befogadnád a kisebb testvéred?

Befogadnád a kisebb testvéred?

Figyelt kérdés

Másfél szobás lakásban élünk a párommal, 8 hónapos terhes vagyok. A 16 éves húgom összeveszett anyuékkal, és kitalálta, hogy hozzánk költözik. Tegnap beállított egy kisebb utazótáskával, hogy itt maradna pár hétig.

A testvérem, és szeretem, de így hogy pár hét van a szülésig (kb. 3), nem akarom most a húgomat is nevelgetni.

Mikor reggel megmondtam neki, hogy nem költözhet ide hozzánk, még ő volt megsértődve. Segíteni nem segít (3.-on lakunk, megkértem hogy vigye le a szemetet, nem ő most msn-ezik a barátaival).

Anyuék megértik a problémámat, de a húgomat nem tudják hazacsábítani.

27L


2010. júl. 1. 08:59
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
48%
írd majd meg léccike hogy mi történt az ügyben.Haza e ment vagy mi lett.köszike
2010. júl. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
87%
Mi az,hogy nem tudják haza csábítani a szüleitek?Azért Ő még egy 16 éves taknyos hisztérika,nem kérdezni kell hanem hazavinni.Ezt nem gondolhatja komolyan,hogy a nyakatokon marad.Előbb-utóbb majd tudomásul veszi,hogy az életben vannak szabályok amiket be kell tartani ha fenn akar maradni.Addig meg szüksége van a szülői támogatásra nevelésre.De ez a szüleitek dolga.Vigyék haza,és beszélgessenek el vele alaposan.Aztán meg bízzanak benn,hogy kinövi a hisztit.Egyébként nagyon el lehet kényeztetve,és szemtelen lehet,ha még a szemetet sem hajlandó nenked levinni.Ehhez nem is kellene ott laknia.Nem ártana neki egy kis lecke.
2010. júl. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem egyszerű a dolog:

1. leírod, hogy mit vársz/vártok el tőle (amit majd át is adsz/adtok neki "olvasgatásra" / értelmezésre)

2. 3 -an leültök és megbeszélitek, hogy tudja-e vállalni.

3. Ha igen, akkor én belemennék, de azzal a feltétellel, hogy csak 1x figyelmeztetek ha nem tartja be, akkor mehet vissza.

4. Ha nem, akkor adjatok neki időt (pl: ahogy írtad vas-ig) hogy rendezze a kapcsolatát az őseivel, de ebben az esetben esetleg felkereshetnéd személyesen a szüleidet, és beszélhetnél velük, hogy most nyugira van szükséged. (bár korrektnek tartom őket abból a szempontból, hogy ha 16 éves lányuknak felajánlják a lehetőséget a nyári munka és a "nagykorú" -s témát. Szerintem élnie kellene ezzel a lehetőséggel, és akkor lehet ott aludhat a barátja, nemde?)

5.Beszélgess el a húgoddal a könnyű vérű rihe-rongy csajokkal kapcsolatosan, valahogy úgy, hogy "ugye te nem akarsz rihe-rongyá válni?" vagy "a pasik nem értékelik a könnyen megszerezhető prédákat" valami hasonló...


Amúgy ha a kicsi megszületik a tesód hol fog aludni? Esetleg rákérdezhetnél arra is, hogy a kicsi körüli teendőbe is besegít-e, és hogy hogy fogja bírni ha a kicsi rázendít? (szerintem ezt a két utolsó mondatot meghallja, akkor egyből húz is vissza, vagy majd 1-2 hét múlva:)

2010. júl. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem most nagyobb gondjaid is vannak mint a húgod, hisz érkezik a kis csöppség és gondolom izgulsz, félsz... A húgod igazán megérthetné ezt, de ha nem megy értesd meg te vele.Azért mert ő hisztizik és összekapott a szüleitekkel, nem ok rá, hogy most zavarjon, főleg ha nem is csinál semmit.Küld haza valahogy.
2010. júl. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:
Felhívtam anyut, mindjárt ideér el összepakolja húgom cuccait. Önként nem akar hazamenni, én nem bírom idegekkel, hogy ő itt hisztizik, mert nincs elég pénze bulizni.
2010. júl. 1. 09:54
 26/46 anonim ***** válasza:
93%

9:49-es vagyok...


még eszembe jutott valami amivel esetleg megfoghatnád:

Kérdezd meg hogy szeretne-e tovább tanulni fősuli/egyetem, ha igen akkor mázlid van, és mondd neki azt, hogy ha nem megy vissza a szüleitekhez, akkor az ősök tuti nem fogják támogatni anyagilag, és ugyebár egy fősuli/egyetem sem két fillér, ráadásul igaz ott a diákhitel meg a kollégium, de a koleszból is hamar ki lehet kerülni, és nem célszerű hitellel kilépni a nagy világba...


Ha meg nem akar, akkor meg azt kell erre mondani, hogy manapság egy érettségi szinte semmit sem ér (bár ezzel sem hazudnál) és ha adott a lehetőség éljen vele, és tisztelje majd az ősöket azért mert támogatják.



Talán ez majd segít...

2010. júl. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
77%

"mert nincs elég pénze bulizni."


Talán mondhattad volna azt is erre,hogy ha otthon laknál, anyuék biztos adnának pénzt,de én most sajnos nem tudok erre adni.


(az hogy erőszakkal elviszik/elviteted az benne egy mély nyomot fog hagyni... úgyhogy amíg oda nem ér anyud én leülnék vele és megdumálnám vele ezt a dolgot) :)

2010. júl. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
72%

Hát ilyen körülmények között biztos hogy nem fogadtam volna be!!És nagyon jól teszed hogy elviteted!!:)

Neked nyugira van szükséged és nem idegeskedni miatta!!Jó baba várást!!:)

2010. júl. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 A kérdező kommentje:
Mondtam neki, hogy én nem tudom finanszírozni a bulizásait. Mondtam neki, hogy jön anyu. Azt mondta inkább elmegy itthonról.
2010. júl. 1. 10:01
 30/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Izgulok a baba miatt. Megkértük a dokit, ne mondja meg milyen nemű. Meglepetés lesz! :)
2010. júl. 1. 10:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!