Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Befogadnád a kisebb testvéred?

Befogadnád a kisebb testvéred?

Figyelt kérdés

Másfél szobás lakásban élünk a párommal, 8 hónapos terhes vagyok. A 16 éves húgom összeveszett anyuékkal, és kitalálta, hogy hozzánk költözik. Tegnap beállított egy kisebb utazótáskával, hogy itt maradna pár hétig.

A testvérem, és szeretem, de így hogy pár hét van a szülésig (kb. 3), nem akarom most a húgomat is nevelgetni.

Mikor reggel megmondtam neki, hogy nem költözhet ide hozzánk, még ő volt megsértődve. Segíteni nem segít (3.-on lakunk, megkértem hogy vigye le a szemetet, nem ő most msn-ezik a barátaival).

Anyuék megértik a problémámat, de a húgomat nem tudják hazacsábítani.

27L


2010. júl. 1. 08:59
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
86%
Nem engedném, menjen haza, nem így kell megoldani a problémákat. Ha nem lenne hova mennie, természetesen befogadnám, de azért mert összeveszett anyuékkal, azért nem. Ne legyen önző, meg kell értenie, hogy neked most ez nem fér bele az életedbe, hiába sértődik meg.
2010. júl. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Azért akar elköltözni, mert anyuék nem engedték meg, hogy a barátja náluk aludjon. (Kb 1 hónapja ismeri a srácot!)
2010. júl. 1. 09:07
 3/46 anonim ***** válasza:
80%
anyádék vitessék haza a rendőrökkel, vagy a párod dobja be a kocsiba és dobja ki anyádéknál (nem ilyen drasztikusan persze)....még mit nem, hülye elkényeztetett liba
2010. júl. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
79%
Befogadnám ha nem lenne más.De ezért nem.Megfognám és haza zavarnám.ennyi.
2010. júl. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
37%

Mondjátok meg neki, hogy csak akkor maradhat, ha megcsinálja amit mondtok neki.

Biztos rendes, ha 30 nap után még nem feküdt le a barátjával.

2010. júl. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
70%

hàt én leülnék vele beszélgetni.


Megkérdezném mi is a fö próbléma otthon. Ha úgy látod a hugodnak azért jobb lenne nálatok (otthon verik vagy tényleg rossz sora van) akkor megmondanám neki, hogy itt vannak szabályok. Amiket ha nem tart be mehet az utcára. Pl elmossa maga után a t´nayérjait, poharait. nem hagy szét ruhát, övé a szemetes ürítése ezért te kimosod a bugyogóit. Stb...


Nálunk a sogorom lakott 2x egy hónapot a tanlumányai miatt. Elöször már nagyon vártamhogy elmenjen, én voltam a csicska. Aztán köv évben már szabályokkal kezdtük. Egy icic pici gond sem volt. Segített mindenben, szó nélkül megcsinált mindent. De azért én sem használtam ki, föztem mostam rá, de nem volt gondunk.

2010. júl. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy lefeküdtek-e. A szexhez nem kell, hogy együtt is aludjanak.



Megkértem szépen, vigye le a szemetet, ne nekem kelljen a harmadikról ekkora hassal letotyogni. Nem, ő nem ér rá.


Vacsorára amit főztem, nem tetszett neki. Rendelt magának pizzát (volt kb 2500 ft-ja, ebből 1500-t pizzára akart költeni). Kifizettem a pizzáját, mondtam hogy ha neki elfogy a pénze, nem tudok mindig adni.

2010. júl. 1. 09:14
 8/46 A kérdező kommentje:

Dehogy verik. Csak nem tetszik neki, hogy ő mégcsak 16 éves, és vannak szabályok amiket be kell tartania.

Megmondták neki anyuék, ha elmegy nyáron dolgozni, akkor már "felnőttként" fogják kezelni, amíg csak hisztizni meg nyafogni tud, addig gyerekként.

2010. júl. 1. 09:16
 9/46 anonim ***** válasza:
70%
Ha nagyon nagyon muszáj lenne befogadnám mert mégiscsak a húgom és mégse menjen már a híd alá aludni, de ha úgy nézzük ő a húgod és nem a gyereket nem kötelességed őt nevelgetni, etetni, itatni, ez az anyja és az apja feladata, szóval szerintem sürgősen beszélj anyukáddal és találjatok erre megoldást, van épp elég gondotok, mivel kis lakásban laktok, nem nagyon fogtok elférni, ráadásul jön a kisbaba nem fognak hiányozni szerintem a húgod hisztis tinédzserkori kitörései!:S
2010. júl. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
72%

Most aztán ízelítőt kapsz a gyereknevelésből az biztos:)

én 24 vagyok van egy 12 éves húgom. ha én lennék a helyedben, bekeményítenék, de nagyon. a húgod nem kisgyerek már, hogy ne lehessen vele komolyan beszélni. magyarázd el neki, hogy te terhes vagy, nagy hassal, és az egy dolog, hogy segítesz neki és befogadtad, nem vagy a cselédje se a rabszolgája. ha továbbra is húzza a száját és nem segít semmiben, szívfájdalom nélkül kihajítanám. imádom a húgomat, de megtenném. te vagy a felnőtt, nem engedheted, hogy ennyire a fejedre nőjön. ha nem tartja be a játékszabályokat, mehet amerre lát. értesd meg vele, hogy itt te/ti tesztek neki szívességet! csak keményen!

2010. júl. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!