Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen feltételeknek kellett...

Milyen feltételeknek kellett teljesülnie, hogy gyereket vállaljatok?

Figyelt kérdés

A kapcsolatunk jó, nagyon szeretjük egymást. Viszont albérletben lakunk. Nem vet fel minket a pénz, de nagyon szeretnénk gyereket. Egyelőre mindkettőnknek biztos állása van.

Számolgattunk, hogy 8-10 év múlva talán lesz saját lakásunk, hitel nélkül. Viszont a gyerekkel addig nem szeretnénk várni.

Ti miket vettetek figyelembe, mielőtt gyereket vállaltatok?


2010. jún. 29. 12:20
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:

A védekezés teljes hiánya.

Albérletben lakunk, nem vet fel a pénz, de mindketten tudtuk, hogy nem a nagy pénzek fognak segíteni abban, hogy képesek legyünk gyereket vállalni, hanem az elszántság, szeretet és a tudat, hogy együtt mindenre képesek leszünk.

Így is lett, pedig egy feltétel sem volt ideális.

2010. jún. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:

Szia! 30 éves anyuka vagyok. 15 éves korom óta vagyunk együtt a férjemmel, nagyon sokáig albérletben laktunk,mert a szülők nem tudtak segíteni a lakásvásárlásban. 4 évvel ezelőtt sikerült lakáshitelt felvennünk, nálam ez volt a legfontosabb gyerekvállalás előtt,hogy legyen saját lakásunk,inkább fizetjük a hitelt, de legalább nem kidobott pénz,mint az albérlet.Én az albérletet mindig bizonytalannak éreztem, bármikor jöhetett volna a tulaj,hogy kell neki a lakás és akkor hova tovább. Ketten még találunk könnyen másik albérletet, de gyerekkel már nem olyan könnyű és egyszerű. Fontos volt az is, hogy legyen munkánk,bár szerencsére volt, úgyhogy már minden adott volt a gyerekvállaláshoz, tavaly született meg a kislányunk.

Úgyhogy az én sorrendem a következő.

1.Tartós, stabil kapcsolat

2.Lakás

3.Munka

2010. jún. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:

Mikor volt az esküvőm akkor már 10 hetes terhes voltam, és + 2 hónapig még anyuéknál laktuk, aztán elköltöztünk 40 km-mel arébb és a párom elment kamionozni. Én nagyon nehezen viseltem,mert bár 300.000 forintot keresett, sokszor otthonhagyott 10.000 forinttal a pici babával albérletbe, ilyenkor anyu utazott el hozzánk és hozott enni, pénzt, stb, albérletből albérletbe mentünk,mígnem hitel nélkül tudtunk venni 6.000.000 -ért egy házat. Azóta itt élünk, van 2 csodás fiam, most jön majd a kislány, és ha hiszed ha nem a nagy szegénységből most elég jól élünk! A párom 700.000 keres, én varrónőként a gyárba 30-40 ezret, és kijövünk,pedig 2 kocsit törlesztünk! A semmiről indultunk! Ezt csak azért írtam le,hogy attól, hogy nincs pénzetek és albérletbe vagytok még jöhet a baba! Nekünk is jóra fordult a helyzetünk annyi szenvedés után!!

34/N

2010. jún. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem jöhetne nálatok a gyerek, ha van egy kis félretett pénzetek. Arról nem irtál, hogy a párod mennyit keres, hiszen egy keresetből kell majd élnetek és sokkal többet kell majd költenetek, mint most. Ha úgy érzed, az menni fog, akkor hajrá.


Azt mondjuk egy másodpercig se értem, hogy miért jobb az albérletre fizetni 10-20 évig (és amellett megpróbálni félrerakni egy gyerek mellett, egy keresetből, ami ugye lehetetlen), mint venni részletre egy lakást és annak a törlesztését fizetni. És az 10-20 év múlva a sajátod lesz, ha költesz rá, a sajátodra költesz, nem fenyeget a tény, hogy 1 hónapon belül elküldhet, ha pl. el akarja adni a lakást, mert pénz kell neki hirtelen. Szóval ezt nem értem, gazdaságilag butaság, amit csinálsz, de nem ez volt a kérdésed. Csak tudd, hogy ha albérletbe jön a gyerek, akkor UTÁNA már kb. soha nem lesz saját lakásotok, egyszerűen nem fogsz tudni félretenni. Hacsak extra jól nem kerestek.

2010. jún. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 A kérdező kommentje:
Párom 200 fölött keres, én is 100-120 körül.
2010. jún. 29. 13:56
 36/50 anonim ***** válasza:

"Csak tudd, hogy ha albérletbe jön a gyerek, akkor UTÁNA már kb. soha nem lesz saját lakásotok, egyszerűen nem fogsz tudni félretenni. Hacsak extra jól nem kerestek."

Csak azért nem kell beírni valamit, hogy bölcsnek tűnj. Ha valamit nem tudsz biztosan, akkor inkább ne írj semmit.

Mi ketten keresünk összesen nettó 160-at, és a baba mellett lazán félrerakunk havi 80-at. Csak elszántság kérdése, hogy mennyire vagyunk képesek visszafogni a költekezést.

Ha a kérdezőék keresnek havi nettó 300-at, abból 200-at simán el tudnak tenni, és gyakorlatilag 4 év alatt már egy jó állapotú hitelmentes házuk lesz ahelyett, hogy 20 évig kelljen visszafizetniük a 3-4 milliót 100%-os kamatra. Nem is akkora hülyeség az az albérlet...

2010. jún. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 A kérdező kommentje:

Az interneten kívül semmi "luxus" nincs a lakásban.

Eddig is félre tudtunk rakni pénzt, de ugye az tavaly elment a nyaralásra.

2010. jún. 29. 14:06
 38/50 anonim ***** válasza:
76%

Tényleg?

Megéltek 80-ból? És a lakbér? És a rezsi? Az is benne van a 80-ban? Na ne nevettesd ki magad... Akkor te mágus vagy.


Csak a párja fizetése marad, már 3 embert kell majd eltartani belőle és emellett fizetik az albérletet és a rezsit (min. 40-50 ezer, plussz a rezsit tippelni se tudom, de a kérdező pontosan tudja, beirja neked, ha akarod, hogy mennyi a rezsi havonta).

Biztos félrerak egy lakásra pikk-pakk. Akkor azt miért nem tette meg eddig??? Miért nincs több milliója a bankban? Hiszen 1-2 év alatt gyerek mellett, albérletben félre tud rakni egy lakásra. Tehát gyerek nélkül, 2 keresettel akkor ez az idő mennyi is lehet? Kb. 1 év szerinted?

Nem bölcs vagyok, csak az orromnál tovább látok és számolni is tudok... Van, akinek ezek nehezen mennek, de hát nem vagyunk egyformák... Hofi is megmondta...

2010. jún. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:

Hát ha az egy év alatt félrerakott pénz elmegy egy nyaralásra, akkor az nem sok lehetett. Pedig még gyerek sincs.

Thaiföld 300.000/fő és gondolom, nem ott voltatok. Tehát nem raksz félre 500.000 Ft-ot évente. Messze nem.

Akkor a te fizetésed nélkül mennyi lesza félrerakott? Kijön belőle egy gyerek eltartása?

Mert ha igen, akkor ami azon felül marad (0 Ft), azt mindet félre fogod tudni tenni a saját lakásra...

2010. jún. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:

A 80.000 az sok, néha 100-at is félre tudunk tenni. Attól függ, hogy kell -e valami különleges kiadás.

20.000 az albérlet, a rezsi pedig 25 körül(10 áram, 4 víz és szennyvíz, 3 gáz, 5 net és telefon, szemétdíj, stb), a maradék a babára megy, + kaja (+ kajajegy,ami ugye extra 24.000 Ft) és egyéb kiadások(szórakozás és hasonlók).

Tehát nagyon is lehetséges, ha valaki akarja. Bármi jobb, mint a hitel.

2010. jún. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!