Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen feltételeknek kellett...

Milyen feltételeknek kellett teljesülnie, hogy gyereket vállaljatok?

Figyelt kérdés

A kapcsolatunk jó, nagyon szeretjük egymást. Viszont albérletben lakunk. Nem vet fel minket a pénz, de nagyon szeretnénk gyereket. Egyelőre mindkettőnknek biztos állása van.

Számolgattunk, hogy 8-10 év múlva talán lesz saját lakásunk, hitel nélkül. Viszont a gyerekkel addig nem szeretnénk várni.

Ti miket vettetek figyelembe, mielőtt gyereket vállaltatok?


2010. jún. 29. 12:20
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
100%

1. ház, lakás

2. biztos állás

na nekünk jelenleg egyik sincs meg...és ha így haladunk 50 év múlva sem lesz meg... :(

pedig házasok vagyunk, én 25 a férjem 27...és szeretnénk babát... de az anyagiak miatt, nem tudjuk bevállalni jelenleg... de mi van ha mindig ilyen szarul fogunk állni?? 33 év fölött én már nem leszek hajlandó szülni... lehet, hogy nem lesz soha gyerekünk...? :(

2010. jún. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
70%

de miért nem vesztek hitelre házat/lakást? ezt sose értettem...fizeted az albérletet,ugyanannyiból már fizethetnéd a hitel törlesztőjét és akkor az már a SAJÁT házadra/lakásodra menne, nem csak úgy fizetnéd a semmibe.


Igy is kifizettek havonta X összeget, de az valaki más zsebébe megy és sosem lesz az a tiétek, ha csináltok valamit a lakáson,azzal csak a tulajnak lesz jó. Ha meg a hitelt fizeted,akkor meg a sajátod lesz a ház és ha bármit csinálsz rajta - pl kifested, akkor azzal magadnak csinálsz jót.

2010. jún. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 A kérdező kommentje:

Na igen, ennyi erővel mindenki várhatna 40 éves koráig, mire lesz pénz a gyerekre.

Én se szeretnék 30 év felett szülni.

2010. jún. 29. 12:55
 24/50 A kérdező kommentje:
Na igen, ez mondjuk igaz.
2010. jún. 29. 12:56
 25/50 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nagy szerencsénk, hogy párom örökölt egy pici garzont, és ide született meg a baba.. (szomorú, hogy csak ilyen áron tudnak a fiatalok lakáshoz jutni!!!)

Sajnos sokan nem ilyen szerencsések. Én azt gondolom, hogy a mai világban, olyan, hogy biztos állás, nincs. Ha mégis, akkor az megint nagy szerencse!

Nekünk nem volt félretett pénzünk, van viszont autó hitelünk. Babacuccokból csak a ruhákat kaptuk használtan, a többit magunk vettük apránként szintén használtan! ( ajánlom a Vaterát) Sok minden nem is kell, pláne nem egy újszülöttnek. nekünk így cakk-pakk megvolt kb. 100.000 Ft-ból. Csak az első bevásárlás ami kicsit húzósabb, a többi nem vészes, mert kisebb összegekről van szó.

Egyébként nem tartom kihasználásnak, ha mondjuk pár kis rucit vagy valami mást a nagyszülők vesznek meg az unokájuknak. (persze ha tehetik!)

Én azt mondom, ne várjatok, hisz sajnos nem valószínű, hogy jobb világ lesz..

Egyébként is, azt mondják, ahova a Jóisten báránykát adott, oda ad legelőt is! :)


Sok sikert Nektek!


24éves, 3 hós baba anyuja

2010. jún. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 A kérdező kommentje:

Sajnos nálunk is előfordulhat, hogy a nagyszüleim meghalnak, és a lakásukat én öröklöm. De én nem várok erre, éljenek minél tovább.

Nem vagyok az a haszonleső típus.

2010. jún. 29. 13:02
 27/50 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Ezzel csak az a baj, hogy minimálbérrel még egy tv-t sem kapsz hitelre, nemhogy lakást! Szigorították(fogják) a hitelfelvételt!

2010. jún. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak saját házba lehetne szülni, nem sok baba lenne! Kinek van huszonévesen saját háza? Aki örökölt... Aki saját erejéből vesz, annak 30-40 év körül adódik először olyan lehetőség általában, de ne kelljen mindenkinek addig várni. Tisztességes család, biztos jövedelem, biztos kapcsolat. A többi felépíthető gyerekkel is. A semmibe tényleg ne szüljenek gyereket, de nem reális elvárni azt, hogy mindenkinek saját háza legyen, ez nem a valóság.
2010. jún. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
Nalam is a sajat lakas es a megbizhato partner volt a fo szempont. Igaz, hogy a lakason hitel van, de igy legalabb sajat jelzalogomat torlesztem, nem maset. Mi igy olcsobban is kijovunk, mintha alberletben laknank. Alberletbe nem szulnek, csak ha nem lenne kilatasom sajat lakasra, mert azt nem erzem biztos es allando otthonnak, mert mi van, ha pl a tulaj megszorul es el kell adnia a lakast? Szerintem egy kisgyereknek fontos az allandosag, nekem pedig biztonsagerzetet nyujt, hogy van egy hely, amit a sajat otthonomnak tekinthetek. Hangsulyozom: sajnos sok embernek eselye sincs lakashitelt felvenni, termeszetesen ilyen esetben sem tortenik tragedia. Gyerek mellett lakasra sporolni meg tenyleg nagyon nehez. Sok sikert, barhogy is dontesz.
2010. jún. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 A kérdező kommentje:
Van egy stabil párkapcsolat, és mindketten keresőképesek vagyunk. Szerintem 1,5-2 év alatt jönne a baba (gyógyszer abbahagyása után ugye kell egy kis idő, mire teherbe esik egy nő), annyi idő alatt szerintem tudnánk félrerakni az indulásig.
2010. jún. 29. 13:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!