Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Emlődaganat miatt a közel...

Emlődaganat miatt a közel múltban rokkantnyugdíjaztak már valakit? Ha igen, milyen feltételeknek kell teljesülnie és egyáltalán megéri-e? Az egészség a legfontosabb, de milyen áron?

Figyelt kérdés
48 éves szomszédasszonyom 10 hónapja betegállományban van, mivel rosszindulatú daganatot távolítottak el tőle. Most az orvosa megkérdezte, hogy 1 év után nincs e szándékában kérvényezni a rokkantsági nyugdíj elindítását. Nem fizikai területen dolgozik, de nagyon stresszes munkakörben és attól nagyon tart, hogy az egészsége (élete)mehet rá, ha nem jól dönt.
2010. okt. 19. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálam ez úgy volt, hogy beadtam az összes kórházi papírt: műtét, kemoterápia, sugár, szövődmények stb. Behívtak, megvizsgáltak, s megadták a rokkantnyugdíjat 2 évre. Ez 2006-ban volt. Nem kellett semmi kiskapu, az orvosi papírokból dolgoztak. Tehát az állapotától függ. A háziorvos a beutalóját rendesen töltse ki, tüntessen fel minden eddigi betegséget, ha van más is - nekem volt, de én "már" 55 voltam akkor.
2010. okt. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi, hogy én sem fizikai területen dolgoztam, de ugyancsak undorítóan stresszes helyen.
2010. okt. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem akar ő sem kiskaput, csak elgondolkozott a lehetőségen. Más betegsége is van, de az nem függ össze a daganatossal. Valamikor 2000 év elején pánikbetegséget állapítottak meg nála, azóta gyógyszert szed rá, dolgozik rendesen, de most, hogy a tumor kialakult nála már nagyon fél mindentől és látjuk rajta, hogy ez a pánik betegségének sem jó. Még nem depressziós, de.... És mi van akkor, ha ő is 2 évre kapja meg, és utána "gyógyultnak" nyilvánitják? Akkor is csak 5o éves lesz.
2010. okt. 19. 22:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Engem 2 év után "gyógyultnak" nyilvánítottak, azaz kidobtak. De fellebbeztem, s megkaptam a végleges leszázalékolást. Most már úgy tudom még szigorúbbak a szabályok, viszont ha két év után gyógyultnak nyilvánítják és bizonyos kor alatt van, akkor kaphat rehabilitációs járulékot. Ennek pontosan nem néztem utána, de üsd be a gugliba, biztosan elmagyarázzák valahol.
2010. okt. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen mi is olvastuk, hogy szigorítottak a szabályokon. A rehab.járadék infót nagyon köszönöm, rákeresek. Nehéz döntés ez, hogy mikor teszel jót magadnak, mert utána már nincs vissza út. Most biztos állása van, de ki tudja, hogy pár év múlva milyen mederben terelődik az élete. A válaszod nagyon hasznos volt, köszönjük. További jó egészséget!
2010. okt. 20. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!