Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen feltételeknek kellett...

Milyen feltételeknek kellett teljesülnie, hogy gyereket vállaljatok?

Figyelt kérdés

A kapcsolatunk jó, nagyon szeretjük egymást. Viszont albérletben lakunk. Nem vet fel minket a pénz, de nagyon szeretnénk gyereket. Egyelőre mindkettőnknek biztos állása van.

Számolgattunk, hogy 8-10 év múlva talán lesz saját lakásunk, hitel nélkül. Viszont a gyerekkel addig nem szeretnénk várni.

Ti miket vettetek figyelembe, mielőtt gyereket vállaltatok?


2010. jún. 29. 12:20
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:
*lennék
2010. jún. 29. 12:40
 12/50 anonim ***** válasza:
63%

18 éves vagyok, de akár 3éve mulva simán vállalnékj gyermeket, mert imádom, akkor végeznék a fősulival.

Hogy mit is?

*megbízható férfi

*anyagi függetlenség

*biztos lakhely

*és mindenek felett, egy olyan férfi, akiben megbízol, hogy nem hagy el, gondosan neveli a gyermeket, kiveszi a házimunkából a részét.

2010. jún. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 A kérdező kommentje:
A saját lakáson kívűl szerintem mindenünk megvan ami egy huszonévestől elvárható.
2010. jún. 29. 12:43
 14/50 anonim ***** válasza:
73%

1. Biztos párkapcsolat

2. Félretett pénz

3. biztos állás (bár a mai világban sztem ilyen nincs, tehát kis jóindulattal, ha van félretett pénz, akkor ezen lehet lazítani)

4. Házias és segítőkész férj

2010. jún. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
76%

Mi nekünk jött a gyermek,amikor megakart születni.Csak a szerelem volt,de még a szülõkre sem szàmithattunk.Albérletben laktunk,egyetemistaként,a gyerekeinknek megadtunk mindent,amit tudtunk.Itt vagyunk felneveltük õket kiegyensulyozottsàgban.

Ha mind2en àllàsban vagytok,hadd jöjjön az a baba,ha jönnie kell.

Valaki irta,hogy megbizható feleség,hàt én benne voltam a javàban.

2010. jún. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
15%

1. megfelelő érettség, felelősségtudat a családalapításhoz

2. HÁZ ( nem értem hogy lehet ház nélkül, albérletbe gyereket szülni...

bármikor kirakhatnak titeket onnan, és akkor mentek gyerekestől az árokpartra??? kivéve persze, ha befogadnak a nagyszülők, de sok esetet lehet hallani, ahol elég ellenséges viszony alakul ki, így már ott sem látják szívesen a családot, ami megint csak nem tesz jót a gyereknek). A családi élet nem egy vándorcirkusz.

3. biztos állás

2010. jún. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
0%

A kitekert visszakérdésekre ebben az esetben szerintem nincs szükség.

A lényeg én személy szerint nem mertnék bevállalni egy gyereket albérletbe, ahonnan akkor is kitehetnek, ha rendesen fizeted a bérleti díjat. Hiába vagyok abba biztos, hogy nekem van jó állásom és pénzem, fogom tudni fizetni. Akkor már jobban jár az ember, ha a sajátját fizeti a banknak, ami közel annyi mint egy bérleti díj. /persze választástól is függ/ Ja és ebben az esetben nem tehetnek az utcára egyik napról a másikra. Ha valami gebasz van, van időd megoldani a problémát.

2010. jún. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
70%

1. Hosszútávú boldog párkapcsolat

2. Biztos állás

3. Saját lakás (nekünk ez mondjuk hitelből van)

4. Gyermek


Szerintem bevállalhatjátok, ha van megtakarított pénzetek. Viszont ha semmiképpen nem akartok hitelt felvenni, akkor még várnék vele. Egy baba mellett ugyanis könnyen előfordulhat, hogy egyáltalán nem fogtok tudni félretenni. Mi is így jártunk. Direkt úgy vettünk fel hitelt, hogy a törlesztő a fizetésünk 1/6-a volt. Úgy gondoltuk, hogy ezt röhögve fizetjük majd. Aztán megszületett a baba és még a válság is jött. Most a jövedelmünk 1/3-át viszi el a bank, a másik 1/3-át a gyerek és a rezsi és hát elég szűkösen vagyunk. A gyereknél nagyon sok olyan költség van, amit nem láthatsz előre. Én se gondoltam volna, hogy a legdrágább babatermékeket kell majd megvennem, mert a gyerkőcök bőre érzékeny lesz. Nem gondoltam arra sem, hogy nem fogok tudni szoptatni. Arra, meg végképp nem gondoltam, hogy 1 gyerek helyett 3 lesz elsőre. Mi is úgy terveztük, hogy majd autóra gyűjtünk majd, de most úgy vagyunk, hogy nagyon nyögvenyelősen megy a dolog. Egyszerűen nem így kalkuláltunk, nem tudunk félretenni a gyerekek mellett.


Szóval ha van megtakarításotok akkor baj nem lehet a gyerekvállalásból, de előfordulhat, hogy abban a néhány évben, amíg otthon leszel a babával, nem fogtok tudni félretenni egy fillért sem, sőt az is lehet, hogy hozzá kell nyúljatok a megtakarításotokhoz. Ezzel azért számolj!

2010. jún. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
100%
Szerető kapcsolat és annyi pénz amiből eltudjátok látni a babát,éa a 2 állás amit irtál.Más nem kell az albérlet nem számit,sokan ott nevelik,attól még nagyon boldogok lehettek.Én belevágnék.Ha arra vártok a mai világban h minden tökéletes legyen akkor sose lesztek szülők.Ja és ne felejtsük el h sokan vannak akiknek minden megvan ház,autó stb,csak éppen vacak párkapcsolata van,na ez jobban megvisel egy gyereket mint az albérlet.Szerényen is lehet boldogan élni.
2010. jún. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 A kérdező kommentje:

Albérlet mindig lesz, akkor az egyikből megyünk a másikba.

De ha rendesen fizetünk miért raknának ki minket? Majdnem 2 éve ebben az albérletben lakunk, eddig nem volt ránk panasz. Ok nélkül meg nem rakják ki az embert.

2010. jún. 29. 12:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!