Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen feltételeknek kell...

Milyen feltételeknek kell teljesülni hogy egy ország csődközeli állapotba kerüljön? És minek kell abban a pillanatban történni hogy csődbe is jusson?

Figyelt kérdés
2011. okt. 30. 08:53
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
MSZP/Jobbik kormánynak.
2011. okt. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A Fidesz intézkedései könnyen csődközelbe juttathatják az országot.

Ha egy állam nem tudja törleszteni a hiteleit,magasabbak a kiadásai,mint a bevételei,a befektetők nem jönnek,vagy éppen kivonják a tőkéjüket,akkor előállhat a csődközeli helyzet,vagy éppen a csőd.

2011. okt. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Akkor már a LegMelegebbPárt se maradjon ki a felsorolásból.
2011. okt. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de engem is érdekelne valami hozzáértőbb vélemény. Én is gondolkodtam azon, hogy akkor most min is múlik az, hogy Görögország csődbe jutott. Ki dönti ezt el? Mert hát Görögországban átlagban ma is sokkal jobban élnek az emberek mint Magyarországon. Meg hát van még egy csomó ország, akinek az államadóssága nagyon magas, élükön Amerikával. Akkor ők miért nincsenek csődben? Mert róluk ezt nem lehet kimondani, rólunk meg lehet?
2011. okt. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: az államcsőd fizetésképtelenséget jelent. Magyarul, ha mondjuk novembertől nem tudna a magyar állam nyugdíjakat fizetni, fizetésképtelen lenne. Egészen addig, amíg adóbevétellel, hitelfelvevéssel, pénznyomtatással lehet fedezni egy ország tartozásait, az ország nem fog csődbe menni. A görögöknél magas az államháztartási hiány, amit a senki nem finanszíroz már meg, mivel mindenki látja, hogy annyi tartozásuk van, amit az életben nem tudnak önállóan megadni. Ráadásul mivel eurójuk van, nem is inflálhatják a pénzüket, hogy abból fizessék a tartozásokat.
2011. okt. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ös: Köszönöm az eligazítást. Akkor még az lenne a kérdésem, hogy ezek szerint Magyarországról még (mindig) úgy gondolják a befektetők, hogy vissza fogja tudni fizetni az adósságát? Mert szerintem tévednek.
2011. okt. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálom megfogalmazni, először is nyilván az, hogyha homoszexuális világuralomra törő tel-avivi zsidók programozott szabadkőműves embereket küldenek oda, hogy döntsék romba az országot a liberalizmussal és a pedofilizmussal.


De komolyra fordítva a szót! Az állam egyrészt az adókból, és a járulékokból másrészt a hitelezőkből tartja fenn magát. A hitelnek két formája lehet, az egyik az államkötvény, amit megvesznek az államtól, és azt bizonyos hozammal visszafizeti az ország, másrészt az IMF azaz Nemzetközi Valutaalap hitel. Az IMF hitelre akkor van szükség, ha az államháztartás nem tudja a költségeit államkötvény kibocsátásból, és adó/járulékbevételekből finanszírozni. Ha valamelyik ország IMF hitelt kap, akkor a hitelminősítők leminősítik (persze nem csak ebben az esetben sorolhatnak egy országot rosszabb kategóriába). Ilyenkor a befektetők kevésbé célozzák meg az országot, kevesebb tőke áramlik az országba, ami csökkenti a növekedést, és adott esetben az is előfordulhat, hogy már meglévő vállalat kivonul egy piacról. Ez ott, ahol a kisvállalkozók a beszállítói a nagyvállalatoknak elég nagy érvágást jelent. Ez közvetve csökkenti az adóbevételeket, és a foglalkoztatottságot. Két lehetőség van, vagy adót csökkent az ország, hogy bevonzza a tőkét, vagy adót emel, hogy a bevételek nőjenek. Az adóemelésnek kontraproduktív hatása van, mivel a belföldi vállalkozói szférát is sújtja, másrészt még kevésbé jön a külföldi tőke, az adócsökkentés pedig ugyan bevonzza a tőkét, de a nagytőkés vállalatok meg általában a hazai vállalkozásokat el szokták nyomni. Ha a kisvállalkozások tönkremennek, akkor oligopol piacok alakulnak ki, ami azt jelenti, hogy pár nagyvállalat ural egy piaci szegmenst. Ezek a nagyvállalatok általában alacsonyabb bérköltségeket szeretnének, aminek következtében alacsony bérrel, kevés embert sok munkaórával foglalkoztatnak. Viszont ha az emberek kevés bért kapnak, kevesebbet is költenek, tehát csökken a fogyasztás, ami újra a kisvállalkozói szektort sújtja. Ekkor szoktak az országok beengedni olyan összerakó üzemeket, amik nem a hazai piacokra, hanem külföldre termelnek, ezek a cégek hatalmas adókedvezményeket kapnak, párezer foglalkoztatottért. Közben az államháztartás már nyögdécsel, a szociális ellátórendszer az alacsony foglalkoztatottság, és az alacsony bérek miatt haldoklik, a közalkalmazottakat nem tudja megfizetni a kormány stb..... A külső államadósság miatt pedig a jegybanki alapkamat magasan van tartva, nehogy leértékelődjön az adott valuta. Egyébként ez utóbbi Magyarországin is így van. És szép lassan az ország kötvényeit nem veszik, a belföldi vállalkozások haldokolnak, a külföldi érdekeltségűek nem, vagy csak alig fizetnek adót, az emberek munkanélküliek stb.... Már csődbe is ment az ország.....

2011. okt. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!