Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férfiak ilyenek, vagy...

A férfiak ilyenek, vagy bennem van a hiba?

Figyelt kérdés

Tegnap este összeszólalkoztam a férjemmel. Tegnap volt a diplomakiosztóm, és mindenki odajött nekem gratulálni, csak ő nem, amit én szóvátettem. Hozzátenném, volt tegnap a diplomakiosztót követően egy kis félreértésünk haza fele jövet (elvállata a videós szerepét, kazettát meg nem hozott bele, szóval nem vett fel semmit, én meg kicsit kiosztottam érte) és egész úton nem szólt hozzám. Itthon próbáltam célozgatni, hogy akár még most is jól esne egy gratuláció de semmi, és jól összevesztünk. Ő azzal érvelt, hogy haragudtam rá és emiatt nem gratulált, holott ez a videós dolog a gratulációk után derült csak ki. Elkezdett mártírkodni, hogy sajnálja, minden miatt van, bocsánat stb.

Ekkor én azt mondtam, hogy oké, sajnálom, én vagyok a hibás, nem kellett volna rákérdeznem a videóra, hanem inkább megvárni még gratulálsz (ez mégegyszer mondon nem így igaz)és ebben a pillanatban el kezdett velem egyet érteni, hogy igen miatt van, nem mert gratulálni, sőt hozzám se mert szólni az úton... mintha valami szörnyeteg lennék.


Emlékszem régebben volt egy barátom, elég gerinctelen volt, mert mindig csajokkal ismerkedett a neten, állandóan lebukott és addig csűrte-csavarta a dolgott, hogy én jöttem ki hibásnak a dologból.

Én találok ebben csak összefüggést vagy veszem nagyon komolyan? Kezd olyan érzésem lenni, hogy a pasik nem nagyon vállalnak felelősséget...


2010. jún. 27. 08:42
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
24%

Nem gondolod, hogy a diplomaosztódon szívesebben feszített volna melletted, amikor a gratulációkat kapod? Ez a te pedig videózzál, ez egy amolyan csicskáztatás dolog. Erre vannak vállalkozások, nem annyira drágák.


Gondolom nem csicskáztatni akartad, de én is rosszkedvű lettem volna a helyében.

2010. jún. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:

1. ő ajánlotta fel


2. ott nem lehet mellettem. lent ült az összes diplomás egy aulában, a rokonok, barátok meg erkélyről nézhették...

2010. jún. 27. 08:49
 3/45 A kérdező kommentje:
és akkor meg már messze nem kellett videózni, mert csak az ünnepséget kellett volna felvenni... de nem lett belőle semmi.
2010. jún. 27. 08:50
 4/45 anonim ***** válasza:
15%
Rohadjon meg!
2010. jún. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem a kazetta elfelejtésben,a gratuláció elmaradásában egyértelműen a férjed a hunyó. Valószínű, nem szándékosan. Ezt érzi, tudja ő is de maga előtt sem tudja, vagy akarja beismerni. Ezzel gyakran van így az ember, ilyenek vagyunk. Ilyenkor alakulnak ki a "védekező reakciók", pl. más a hibás. Szerintem ezt könnyedebben kéne neked lereagálni. Nem tulajdonítani neki nagyobb jelentőséget. Egy idő után előtted is be fogja látni, hogy nem volt igaza.Most már úgy sem tudtok a történteken változtatni. Lépjetek túl rajta, örüljetek együtt a diplomának, amihez én is gratulálok.
2010. jún. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
60%

Az emberek jellemzésére, megismerésére egy kiváló módszer az, ha megfigyeled, hogy mit fogadnak el olyasmit, ami tulajdonképpen nem is járna nekik.


Pl. a kissé süsü ház bolondja felajánlja neked ajándékba az anyja után örökölt aranyláncot! - elfogadnád? - ő ajánlja fel!

2010. jún. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
1%

valamelyik félrelépésed éppen kiderült számára, és megsértődött!


talán évfolyamtársaddal beszélgetett.

2010. jún. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem teljesen természetes, hogy a párod videózott volna. Ha az egész csoport bérel valakit,akkor jó, de csak ha te bérelted volna, miközben a párod csak üldögél és néz...hát, akkor meg az lett volna a baja, hogy ő nem jó még erre sem és szóród a pénzt...

nem féltékeny a diplomádra, van neki?

2010. jún. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
83%

Én is kiakadtam volna, és én is kiosztottam volna fejét. Ha elvállal valamit valaki önként, akkor azt teljesítse normálisan, és ez egyáltalán nem csicskáztatás, elvárhatja az ember a szeretteitől, hogy legalább lekattintsák diplomaosztón, mert az embernek ez egy nagy pillanata (nekem legalább is az volt) Valószínű azért nem mert gratulálni, mert rájött, hogy ki fogod osztani a fejét, ha megtudod, nem vett fel semmit. (tanulság: akármennyire is ő vállalta, a férfiaktól mindig meg kell kérdezni, hogy "elpakoltad ezt meg ezt?") A gratuláció elmaradása meg csak súlyosbította a haragod.

Nem akarok általánosítani, mert nem akarok egyetlen egy férfit se lenézni, vagy ilyesmi, de tény, hogy a férfiak mások, mint mi nők, nekik más az értékrendjük, és feledékenyebbek ilyen szinten. Ezért van az, hogy általában a nők intézik a pénzügyeket, számlákat, gyerekek holmiját...stb-t, ők, vagyis mi, jobban értünk ezekhez. Ők máshoz értenek jobban:D

2010. jún. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
81%
Én annyit mondok, hogy az én pasim is (+ az egyik ex is) ezt csinálta: ha leszóltam vmiért, összevesztünk, tutira én kerültem ki hibásan és nekem van lelkiism.furdalásom, pedig egyáltalán nem kéne... direkt ilyenek a pasik..vhogy bele van táplálva ez az agyukba sajnos:S
2010. jún. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!