Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik az utolsó 2 évben 20-23...

Akik az utolsó 2 évben 20-23 évesen szültek, hogyan finanszírozzák családjukat?

Figyelt kérdés

A párotok dolgozik?

Ti végeztetek fősulit/egyetemet és egyből vállaltatok gyereket? Nem gondoltatok arra, hogy előbb befejezzétek?

Vagy középsuli után dolgoztatok és már úgy érzitek, hogy fel tudjátok majd nevelni?

Bocsi, hogy több kérdés egyszerre, de így egészben vagyok ezekre kíváncsi :)


2010. jún. 23. 23:28
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
39%
Én nem láttam, hogy az utolsó előtti azt írta volna, hogy lenne saját lakás vagy ilyesmi. Miből gondolod utolsó, hogy nem kell lakbért vagy törlesztőt fizetniük? Vagy csak én olvastam felületesen?
2010. jún. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
75%

nem írta, pont ezért kérdeztem rá.

mert ha nem kell, amit erősen gyanítok, akkor nem olyan nagy kunszt 130 ezerből megélni két felnőttnek plusz a babának.

2010. jún. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

mert egy garzonért is elkérnek rezsivel együtt kb. 60 ezret, ha albérlet.

persze ez bp.-i ár, nyilván vidéken olcsóbb, de úgy már lehetetlenség lenne kijönni ennyi pénzből.

2010. jún. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
39%
Hát azért nem lehetetlen. Még az első oldalon írtam választ, nos nekünk a bevételünk kb. 130-140 ezer forint egy hónapban mindennel együtt, és elég simán kifizetek 60-70 ezer forintot. Ennyi a lakbér rezsivel együtt nálunk. Nem azt mondom, hogy utána kaviáron élünk meg osztrigán, de azért ennyi pénzből ennyi lakhatási költség szerintem pont vállalható. Én legalább is inkább ezt választottam, mint hogy a szülők nyakán éljünk (laktunk velük egy fél évet, senkinek sem volt jó, egy félszobába voltunk bezsúfolva a fiammal, mivel korábban az volt az én szobám, hát el lehet azt képzelni...), így meg itt a másfél szobás lakás, mindkettőnknek megvan a saját kis helye, szóval mondom, én inkább nem flancolok annyit egyéb kiadásokon, de legyen meg a saját külön helyünk.
2010. jún. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
54%
Én vagyok a vita tárgya, aki nem írta a lakhatás körülményeit. Valóban nem kell se hitelt, se lakbért fizetnünk, mert "kölcsön" házban lakunk, egy közeli rokoné. De ott van plusz kiadásnak a tanulásom, egy hét Pécsett közel 20 ezer Ft, utazással, szállással, kajával, és van, hogy egy hónapban többször is kell mennem, de 30 ezer körül megáll. Tehát olyan, mintha albit fizetnénk. Mellette még vannak a számláink: rezsi, internet, telefon és egy kocsink is van. Nem nyomorgunk, de jól meg kell gondolni, mire költünk. Pl. mozira, színházra, nyaralásra nem jut.
2010. jún. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:
Kiemeltem, mert még érdekelnek más válaszok is! :)
2010. jún. 27. 15:21
 37/39 anonim ***** válasza:

Elismerésem mindenkinek, aki havi 130-140-ből ki tud jönni havonta 30-60 ezer fix kiadással lakásra vagy tanulásra!

Igaz hogy nekünk 4 gyerekünk van, de nincs hitel, mégis 250 ezer a havi kiadásunk!


Én 24 évesen szültem az elsőt. Ez kicsit már kint van a 20-22 éves életkorból. 23 évesen diplomáztam 5 éves egyetemi képzés után, majd dolgoztam egy évet egy nagyvállalat egyik elit osztályán jó nagy fizuért (utáltam a helyet). A férjem szorgalmazta hogy szüljek. Ő akkor volt 30 és dolgozott már 5 éve. Szolgálati lakásban laktunk. Aki tapasztalta, milyen ingyen lakni úgy, hogy a rezsit sem kell fizetni, az tudja, mit jelent ez: szigorú takarékosság mellett egy kezdő tanár fizetésből + az én ösztöndíjamból 50 %-ot tudtunk megtakarítani. Később az én egész fizetésemet egy éven át. Megalapozta a további anyagiakat az a pár év.


Na de ez régen volt, elnézést az off-ért.

2010. jún. 28. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Anyukám 16 évesen szülte az elsőt. 21 évesen szülte a harmadikat. Nagyon jó anyagiak között éltünk, apu sokat dolgozott. Aztán 25 év után úgy döntött másik családot alapít. Anyu a gyerekek miatt nem tanult, most pedig nem tud mit kezdeni magával. Ez is egy tanulkságos példa.
2010. jún. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

34 éves vagyok, kétgyerekes anyuka, a férjem 35 éves. 30 éves koromban született a lányom, 32,5 voltam, amikor a fiam. Tudatosan nem vállaltunk gyereket eddig, rengeteget dolgoztunk, hogy "mindenünk" meglegyen. Amikor a kicsit vártam, bizony nagyon nehéz volt egy dackorszakos 2 évessel (nem volt bölcsis), a férjem vállalkozásában dolgozni, a kertet rendbetartani és a visszeres lábaim miatt az utolsó 3 hónapban már csak bottal tudtam járni... hívtam egy középsulis lányt segíteni, heti 2-3 alkalommal néhány órát. Eltelt 1 év és a "bébiszitter" is szült...19 évesen, be sem fejezte a középsulit... A párja vele egyidős, egy "brigádban" ácsként dolgozik, havi 80.000-ért. A lány szüleinél laknak, megcsinálták a tetőteret maguknak. Szépek, fiatalok, boldogok. Nagyságrendekkel lazábban veszi az anyaságot nálam, nem aggódja túl magát.Talpraesetten, ügyesen neveli a kislányt. :)

Hát nem tudom, szerintem a szülői segítség megfizethetetlen... Havi 120.000Ft a bevételük, ebből 40.000-et tesznek félre havonta úgy, hogy nem kell otthon fizetniük a kajáért, a lakhatásért, csak 20.000-et adnak be a közösbe, amit persze a lelkes nagyszülők egyből a gyerekre költenek. (hinta, járóka, stb) Én aggódós vagyok, nekem kellett, hogy legyen "jövőképem". De mint a példa is mutatja, "el lehet lenni" boldogan enélkül is ...

2010. jún. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!