Akik az utolsó 2 évben 20-23 évesen szültek, hogyan finanszírozzák családjukat?
A párotok dolgozik?
Ti végeztetek fősulit/egyetemet és egyből vállaltatok gyereket? Nem gondoltatok arra, hogy előbb befejezzétek?
Vagy középsuli után dolgoztatok és már úgy érzitek, hogy fel tudjátok majd nevelni?
Bocsi, hogy több kérdés egyszerre, de így egészben vagyok ezekre kíváncsi :)
08:54-nak:
Meglehet, hogy azt gondolják, hogy majd szeretnék még, de ezzel kapcsolatban elég sok elemzést olvastam. Sajnos ha egy nő a termékeny és gyerekvállalásra alkalmas éveiben akar elhelyezkedni, mindenképp számításba veszik, hogy majd biztos szeretne gyereket, és ez már önmagában mínusz pont a férfi jelentkezőkkel szemben. Hiába mondja valaki azt, hogy ő egyáltalán nem akar gyereket, attól még ezt is számításba veszik, hiszen bármikor meggondolhatja magát, vagy akár csak be is csúszhat neki a baba.
A pici gyerek ugye szintén nem jó pont a munkaadók szemében, mert általában sokszor beteg, és otthon is kell vele ilyenkor maradni.
A nagyobb gyerek talán annyiból jelent kisebb hátrányt (nem igazán előny, csak kisebb hátrány), hogy általában kevesebbet beteg, mint egy 1-4 éves gyerek, plusz ha jól tudom, csak 10 éves korig lehet otthon maradni a beteg gyerekkel (nem tudom, hogy hívják ezt, ez is táppénz?), egy nagyobb gyereknél, aki már egyedül is tud lenni otthon, az ember nem biztos, hogy otthon marad vele egy kis nátha miatt.
Persze ha teszem azt van egy 30 éves munkavállaló egy 10 éves gyerekkel, akkor attól még feltételezhetik, hogy talán akar mégegyet, de kevésbé, mintha egy sem lenne neki. Nem azt mondom, hogy ez egy óriási előny, de talán egy fokkal előnyösebb, mint a többi lehetőség.
Csak sajnos eleve már az hátrány, ha valaki nő, a fent említett okok miatt.
Barátnőm 23 éves, februárban szült. Tavaly nyáron felelőtlenül lefeküdt egy ffivel. Terhes lett, de csak 5 hónaposan vette észre. (Gáz, dehát ez van).
A férfi nem ismeri el az apaságot. A lány az édesanyjával él, így a kettőjük pénzéből élnek hárman. A lány kapta az árvaságit. (Nem tudom, mióta gyereke van azóta is kapja-e, nem értek ehhez)
Ő egyetemre járt, még januárban is bent volt vizsgázni. Kihagyott fél évet, szeptemberben újra kezdi.
19L
Köszönöm a válaszokat!
Én is úgy gondolom, hogy jobb, hogy ha kevés a korkülönbség gyerek és szülő között (20-23 év).
2.-os fősulisként nem tudom sajnos elképzelni, hogy miből tudnánk fenn tartani egy gyereket, ha arra kerülne sor. Ezért kérdeztem, de látom, hogy nem lehetetlen :)
szerintem kulcskérdés, hogy van-e lakása a fiatal szülőknek.
ha van, vagy van hol lakniuk, akkor nincs gond, átlagos fizetésből is ki lehet jönni, igaz szűkösen.
azonban ha nem megoldott, és lakáshitelt fizetnek, akkor szükséges, hogy egyiküknek, ugye, nyilván a férfinek az átlagtól jóval magasabb legyen a jövedelme.
vagy besegítsen a család.
másképp lehetetlen.
Én 20 évesen szültem a fiam. 19 voltam, amikor nappalin kezdtem az egyetemet, de önhibánkon kívül becsúszott a baba. Vállaltuk. Egy évet halasztottam, majd levelezőn folytattam a sulit. Még egy évem van hátra, 2,5 éves lesz a baba, mire lediplomázok.
Párom dolgozik, teljesen átlagos a fizetése, kb. 100e körül szokott kapni. Én 38 ezret kapok Gyesként és Családi Pótlékként. Ebből élünk, a családjainktól kapunk némi segítséget, de az minimális, mert ők is csak átlagfizuból élnek és vannak fiatalabb testvéreink. Szűkösen, de megoldjuk mindig. És nagyon boldogok vagyunk, nem mellesleg, és nem bántam meg, hogy vállaltuk a csodálatos, drága kisfiúnkat. Úgy gondolom, ha akadályt gördít elénk az élet, attól csak izgalmasabb lesz, és sikerélmény, ha megoldjuk.
előző!
de gondolom lakáshitelt vagy albérletet nem kell fizetnetek.
így azért nem olyan nehéz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!