Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik az utolsó 2 évben 20-23...

Akik az utolsó 2 évben 20-23 évesen szültek, hogyan finanszírozzák családjukat?

Figyelt kérdés

A párotok dolgozik?

Ti végeztetek fősulit/egyetemet és egyből vállaltatok gyereket? Nem gondoltatok arra, hogy előbb befejezzétek?

Vagy középsuli után dolgoztatok és már úgy érzitek, hogy fel tudjátok majd nevelni?

Bocsi, hogy több kérdés egyszerre, de így egészben vagyok ezekre kíváncsi :)


2010. jún. 23. 23:28
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
82%
18 éves korom óta napi 8 órában dolgozom, az egyetemet is eleve emellett kezdtem el. 22 évesen lettem anyuka és tavaly diplomáztam le végül. Szerintem jól döntöttem, max. gyedet kapok és a tgyásom sem volt rossz, idén lesz 2 éves a fiam. Októbertől megyek vissza dolgozni és akkor még több pénzünk marad. Nem keres rosszul a párom sem, de nem erre alapoztam, az butaság lett volna. 7 éve vagyunk együtt, imádom a férjemet, de bármikor tönkremehet a kapcsolatunk, bármi történhet a férjemmel, nem látok a jövőbe. Egyedül is el kell tudnom tartani a gyermekemet. Egyébként most jelentkeztem master képzésre, úgy belejöttem. Összességében nem bántam meg semmit.
2010. jún. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
64%

08:54-nak:

Meglehet, hogy azt gondolják, hogy majd szeretnék még, de ezzel kapcsolatban elég sok elemzést olvastam. Sajnos ha egy nő a termékeny és gyerekvállalásra alkalmas éveiben akar elhelyezkedni, mindenképp számításba veszik, hogy majd biztos szeretne gyereket, és ez már önmagában mínusz pont a férfi jelentkezőkkel szemben. Hiába mondja valaki azt, hogy ő egyáltalán nem akar gyereket, attól még ezt is számításba veszik, hiszen bármikor meggondolhatja magát, vagy akár csak be is csúszhat neki a baba.

A pici gyerek ugye szintén nem jó pont a munkaadók szemében, mert általában sokszor beteg, és otthon is kell vele ilyenkor maradni.

A nagyobb gyerek talán annyiból jelent kisebb hátrányt (nem igazán előny, csak kisebb hátrány), hogy általában kevesebbet beteg, mint egy 1-4 éves gyerek, plusz ha jól tudom, csak 10 éves korig lehet otthon maradni a beteg gyerekkel (nem tudom, hogy hívják ezt, ez is táppénz?), egy nagyobb gyereknél, aki már egyedül is tud lenni otthon, az ember nem biztos, hogy otthon marad vele egy kis nátha miatt.

Persze ha teszem azt van egy 30 éves munkavállaló egy 10 éves gyerekkel, akkor attól még feltételezhetik, hogy talán akar mégegyet, de kevésbé, mintha egy sem lenne neki. Nem azt mondom, hogy ez egy óriási előny, de talán egy fokkal előnyösebb, mint a többi lehetőség.

Csak sajnos eleve már az hátrány, ha valaki nő, a fent említett okok miatt.

2010. jún. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
70%
23 évesen szültem (most vagyok 25). A középsuli után dolgoztam és megcsináltam az angol nyelvvizsgát. Aztán mikor a lányom kicsi volt, még jutott idő a francia nyelvvizsgára is, most 2 éves, próbálok tanulni mellette, de egyre több időt vesz igénybe. A párom dolgozik, jövőre én is nagyon szeretnék visszamenni.
2010. jún. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
50%
dehogy hiszik hogy kevésbé, hisz a 90% nem áll meg egy gyereknél.
2010. jún. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm 23 éves, februárban szült. Tavaly nyáron felelőtlenül lefeküdt egy ffivel. Terhes lett, de csak 5 hónaposan vette észre. (Gáz, dehát ez van).

A férfi nem ismeri el az apaságot. A lány az édesanyjával él, így a kettőjük pénzéből élnek hárman. A lány kapta az árvaságit. (Nem tudom, mióta gyereke van azóta is kapja-e, nem értek ehhez)

Ő egyetemre járt, még januárban is bent volt vizsgázni. Kihagyott fél évet, szeptemberben újra kezdi.

19L

2010. jún. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is úgy gondolom, hogy jobb, hogy ha kevés a korkülönbség gyerek és szülő között (20-23 év).

2.-os fősulisként nem tudom sajnos elképzelni, hogy miből tudnánk fenn tartani egy gyereket, ha arra kerülne sor. Ezért kérdeztem, de látom, hogy nem lehetetlen :)

2010. jún. 24. 10:14
 27/39 anonim ***** válasza:
78%
Nekem barátnőm 19 évesen szült. Volt egy évek óta működő kapcsolata, nagy szerelem, stb., mindketten akartak gyereket. A srác idősebb és már dolgozik. A lány két évig otthon volt a gyerekkel és most egyetemre jár. Irigylem :D
2010. jún. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%

szerintem kulcskérdés, hogy van-e lakása a fiatal szülőknek.

ha van, vagy van hol lakniuk, akkor nincs gond, átlagos fizetésből is ki lehet jönni, igaz szűkösen.

azonban ha nem megoldott, és lakáshitelt fizetnek, akkor szükséges, hogy egyiküknek, ugye, nyilván a férfinek az átlagtól jóval magasabb legyen a jövedelme.

vagy besegítsen a család.

másképp lehetetlen.

2010. jún. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
73%

Én 20 évesen szültem a fiam. 19 voltam, amikor nappalin kezdtem az egyetemet, de önhibánkon kívül becsúszott a baba. Vállaltuk. Egy évet halasztottam, majd levelezőn folytattam a sulit. Még egy évem van hátra, 2,5 éves lesz a baba, mire lediplomázok.

Párom dolgozik, teljesen átlagos a fizetése, kb. 100e körül szokott kapni. Én 38 ezret kapok Gyesként és Családi Pótlékként. Ebből élünk, a családjainktól kapunk némi segítséget, de az minimális, mert ők is csak átlagfizuból élnek és vannak fiatalabb testvéreink. Szűkösen, de megoldjuk mindig. És nagyon boldogok vagyunk, nem mellesleg, és nem bántam meg, hogy vállaltuk a csodálatos, drága kisfiúnkat. Úgy gondolom, ha akadályt gördít elénk az élet, attól csak izgalmasabb lesz, és sikerélmény, ha megoldjuk.

2010. jún. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
32%

előző!


de gondolom lakáshitelt vagy albérletet nem kell fizetnetek.

így azért nem olyan nehéz.

2010. jún. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!