Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik az utolsó 2 évben 20-23...

Akik az utolsó 2 évben 20-23 évesen szültek, hogyan finanszírozzák családjukat?

Figyelt kérdés

A párotok dolgozik?

Ti végeztetek fősulit/egyetemet és egyből vállaltatok gyereket? Nem gondoltatok arra, hogy előbb befejezzétek?

Vagy középsuli után dolgoztatok és már úgy érzitek, hogy fel tudjátok majd nevelni?

Bocsi, hogy több kérdés egyszerre, de így egészben vagyok ezekre kíváncsi :)


2010. jún. 23. 23:28
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én nem vagyok ebben a helyzetben, de egyik ismerősömről tudok írni:

22 éves most, érettségi után elvégzett valami masszőr tanfolyamot, de kb alig dolgozott vele. Aztán elvégzett egy kutyakozmetikust is. Ezt már pocakosan. Nem dolgozott igazán életében soha, bár a pasija milliomos. :) Azt hiszem augusztusra várják a babát.

2010. jún. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
30%
Barátnőm most várja a másodikat, 21 éves. Nem döntött rosszul, majd tanul utána. Előrébb helyezte a családot, mert nem öregen akar szülni, igaza is van. El is tudják tartani, a párja dolgozik, ő GYES-en van, suli mellett pedig utána is tud dolgozni.
2010. jún. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
90%
azért az "öregségig" még lett volna pár éve :D
2010. jún. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
38%
En 22 evesen szultem. Mellette tanultam tavoktatasban. Mar ket diplomam van es mar csak arra varok, hogy mehessek dolgozni, mikor jovore 3 eves kort betolti a babam. Kulfoldon elunk, a ferjem kulfoldi es idosebb tolem, igy mar o dolgozik es nagyon sokat van tavol tolunk. Igy tudtuk finanszirozni.
2010. jún. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
41%

Hát abból semmi, amit leírtál :)

A középsulit addig váltogattam 18 éves koromig, hogy végül valahogy nem fejeztem be, inkább elmentem dolgozni. Mondjuk ez jó nagy hülyeség volt akkor részemről, de mindegy. Dolgoztam két évet, utána született babám. Amíg GYED-en voltam, befejeztem a gimnáziumot, pont két évem hiányzott. Amikor a GYED lejárt, elmentem egyetemre. Szóval most tanulok, nappalin. Ellenben párom nincs. Az egyetemen egyéni tanrendem van, tudok mellette dolgozni (már ha van mit), plusz ehhez jön hozzá a szociális ösztöndíj, a tanulmányi ösztöndíj, meg (sajnos) a diákhitel.

Fontolóra vettem, hogy gyed után visszamegyek dolgozni, de megszűnt a munkahelyem, és amúgy sem onnan akartam nyugdíjba menni, mindenképpen akartam tanulni, de úgy voltam vele, hogy beadom a jelentkezésemet, viszont ha találok munkát, akkor inkább dolgozom, és következő évben jelentkezem levelezőre, de hát nem találtam semmi munkát. Szóval még mindig jobb így anyagilag is, hogy nappalin tanulok, mint ha se munka, se tanulás nem lenne. Igaz, ez nem két éve volt, hanem két és fél, már majdnem három, mármint a gyerekvállalás, de azért úgy érzem, ebbe a kategóriába tartozom.


Nem mondom, hogy fényesen állunk anyagilag, de megvagyunk. És bizonyos szempontból nem járok rosszul majd később, mert mire diplomázom, már nagyobbacska gyerekem lesz, eleve könnyebb volt úgy kezdeni a bölcsit, hogy én "csak" egyetemre jártam, és nem dolgozni. És örülök, hogy ezt nem munka mellett kell majd. Akinek ilyen korú gyereke van, tudja miről beszélek (bölcsiben a körbe járó betegségek, vagy akár oviban is, téli hónapokban 2-3 hetente tuti otthon kellett maradni). Plusz merem remélni, hogy több esélyem lesz majd úgy elhelyezkedni, hogy már nagyobb gyerekem van, míg a 25-35 közötti gyerektelen nőket meg sokszor azért nem veszik fel, mert biztos majd úgyis pár éven belül elmegy szülni. Ehhez képest én előnyben vagyok, mert már van gyerekem, ráadásul akkor már nem is lesz olyan kicsi.


Na bocs, kicsit elkalandoztam :)

2010. jún. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
25%
Ja, amugy tokre orulok, hogy volt lehetosegem ilyen fiatalon szulni. Mindenki akkor szul, amikor akar es tud, de fiatalon a legjobb biologiai szempontbol meg abbol, hogy a gyerekhez jobban hozza tudsz allni mar ha meg van a kello komolysagod, ami mindenkinel mas korban alakul ki. Anyu 33 eves volt, amikor szult es az nem volt olyan jo. Nem tudtunk olyan kozel kerulni a nagy generacios kulonbsegek miatt.
2010. jún. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
31%
Szülésnél más számít öregnek. Ugyanúgy ahogy házasságnál is, bár ott eü tényezők nem játszanak közre. 30 felett én senkinek sem ajánlom az első szülést. Másodikkal már nincs akkora kockázat, de elsőt ne 30 fölött. Sokan utálnak a véleményemért, de ez az igazság. A női szervezet nem így van kialakítva, biológiailag a 20-as évek a legalkalmasabbak erre, és az szülő-gyermek kapcsolatnak is az az egyik nagy titka, hogy ne legyen 35-40 év a gyerek és a szülei között, az már elég nagy különbség. Jó persze van, hogy öreg szülők gyereke és tök jól kijönnek, nem azt mondom, hogy nem létezik ilyen, de többségben ez nagyon is közrejátszik. Semmi pénzért nem szülnék 30 felett.
2010. jún. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
84%
Én sem 30 felett gondoltam az elsőt, de 21 és 29 között is van pár év, úgy értettem :)
2010. jún. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
16%
Hát igen, az egy jó idő, még 29 belefér. De ez olyan, mint amikor meglátsz egy 30 éves menyasszonyt meg egy 22 évest. Aki nem látja a különbséget nyalni akar a 30+nak vagy vak. Na de ez már nem ide tartozik.
2010. jún. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
84%
Hát most azt, hogy ki a szép menyasszony meg ki nem, az nem okvetlen kor kérdése.. Aki túl fiatalon megy férjhez, nagyobb az esélye a válásnak, mert naivabbak még. A 30 felettieknél meg pont azt tapasztalom, hogy képesek fél év ismerettség után házasodni (ugye sürget az idő), utána meg inkább tűrnek...
2010. jún. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!