Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleitek fenekeltek el...

A szüleitek fenekeltek el benneteket, ha valami rosszat tettetek? Ha igen akkor az milyen volt?

Figyelt kérdés

Engem szüleim szigorúan neveltek, ha valami rossz fát tettem a tűzre, azért mindig kikaptam. Anyum is Apum is elég keményen fogott bennünket öcsémmel, de leginkább apu volt az aki, ha valami hülyeséget csináltunk akkor, levette a nadrágszíját és azzal jól elvert bennünket. Apum olyan volt, hogy a bűneinkhez különböző eszközöket rendelt. Volt amikor fakanalat, pálcát, favonalzót, nadrágszíjat használt. Anyunk csak a fakanalat vetette be, mint büntetőeszközt. Egyszer mikor apám rájött, hogy dohányzom, úgy elvert a szíjjal, hogy 3 napig ülni se tudtam, jó igaz de azóta rá sem merek gyújtani. Máskor meg öcsémmel mikor barátainkkal elmentünk bulizni és nem időben jöttünk haza, hanem késtünk, ráadásul volt egy kis alkohol szaga öcsémnek, anyám a fakanállal vörösre verte a fenekünket. Ha hármasnál rosszabb jegyet hozok haza, azért pálca jár. Ha nem tesszük meg azt amit kértek azért is veréssel büntetnek.

Néha félek, mert tudom, hogy ha rosszat teszek akkor azért jól elvernek.

Az ellentettje is megvan, ha jót teszünk, vagy bármi más, akkor jutalmat is kapunk szüleinktől.


Mit gondoltok, szabad e ezt csinálni? Oké, hogy tanulunk az esetből, de jó ez? hallottunk arról, hogy ezáltal agresszívakká is válhatunk. Szerintem normálisak vagyunk, mert mások azt mondják.

Ti mit gondoltok erről?


2010. jún. 23. 22:22
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Természetesen én is kaptam lelki terrort, de mire odáig jutottunk, már teljesen elridegültem, és nem érintett meg a dolog.

Ilyen volt pl, azt vágta hozzám anyám, hogy felakasztja magát, meg hogy milyen ronda vagyok, állandóan felhozta a hibáimat, ennek ellenére 8. szín 5 ös voltam, és gimiben is csak 4-5 négyesem volt, a többi ötös volt, és bár mindig azt hajtogatta, hogy magadnak tanulsz, ha pl fizikából alig volt meg a 4 es, akkor kiakadt.

Ennek ellenére a lelki terrort jobban élveztem, többek között azért, mert nem érdekelt, egyszerűen nem számított a véleménye addigra!

És hát az idegeim is eléggé tönkre mentek...

Kösz a kiképzést...elbaszta a lelkem...

2013. jan. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem aki cigizik meg is érdemli. Ezt minden szülőnek be kéne vezetni! A rossz jegy, stb meg nem érdekes annyira. Nekem is van 3-asom, mégis jeles voltam félévkor, gimibe. Kétségtelen, én is megérdemelném néha mai napig, de már vagy 7 éve nem kapok, régen egy-egy füles, bár apám idióta, fejem, orrom betörte, dobhártyám beszakította. Inkább fenekelt volna el helyette.

Kérdező!

Hogy látod visszagondolva a dolgokat? Szűk 3 év távlatából, kapsz még?

2013. márc. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim válasza:
60%
de rég volt már ez a kérdés! :D
2015. nov. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
Otthon soha, suliban a tesitanárnőtől, fakanállal, pálcával. Lehetett választani az ellenőrzőbe írás vagy a verés között, utóbbit könnyebb volt túlélni, mint az egész estés lelki fröccsöt. Időnként ki is provokáltam a tanárnőnél a verést, még közben is hecceltem meg kiröhögtem. Egyszerűen kellett, hogy helyre tegyen.
2019. dec. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
6%
Hát így utólag visszaolvasva, ez akkora kamu, perverz kérdés, hogy nem igaz, hogy senkinek nem esett le.
2019. dec. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!