Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleitek fenekeltek el...

A szüleitek fenekeltek el benneteket, ha valami rosszat tettetek? Ha igen akkor az milyen volt?

Figyelt kérdés

Engem szüleim szigorúan neveltek, ha valami rossz fát tettem a tűzre, azért mindig kikaptam. Anyum is Apum is elég keményen fogott bennünket öcsémmel, de leginkább apu volt az aki, ha valami hülyeséget csináltunk akkor, levette a nadrágszíját és azzal jól elvert bennünket. Apum olyan volt, hogy a bűneinkhez különböző eszközöket rendelt. Volt amikor fakanalat, pálcát, favonalzót, nadrágszíjat használt. Anyunk csak a fakanalat vetette be, mint büntetőeszközt. Egyszer mikor apám rájött, hogy dohányzom, úgy elvert a szíjjal, hogy 3 napig ülni se tudtam, jó igaz de azóta rá sem merek gyújtani. Máskor meg öcsémmel mikor barátainkkal elmentünk bulizni és nem időben jöttünk haza, hanem késtünk, ráadásul volt egy kis alkohol szaga öcsémnek, anyám a fakanállal vörösre verte a fenekünket. Ha hármasnál rosszabb jegyet hozok haza, azért pálca jár. Ha nem tesszük meg azt amit kértek azért is veréssel büntetnek.

Néha félek, mert tudom, hogy ha rosszat teszek akkor azért jól elvernek.

Az ellentettje is megvan, ha jót teszünk, vagy bármi más, akkor jutalmat is kapunk szüleinktől.


Mit gondoltok, szabad e ezt csinálni? Oké, hogy tanulunk az esetből, de jó ez? hallottunk arról, hogy ezáltal agresszívakká is válhatunk. Szerintem normálisak vagyunk, mert mások azt mondják.

Ti mit gondoltok erről?


2010. jún. 23. 22:22
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim válasza:
36%

én 13 vagyok..

én sohasem kaptam még ki..anya csak megsértődik egy napra aztán kiengesztelem és igazán mondom büszkén hogy én imádom az anyám .. nagyon kedves.. sok mindent megenged de persze mint mindenkinél nála is vannak határok.. nem drogozhatok nem piálhatok nem cigizhetek még engem bulizni sem enged.. de megértem .=) viszont nállunk apa az aki szigorúbb de ő sem úgy hanem csak a rendre ha minden rendben van és tiszta akkor azt csinálok amit akarok :P amúgy én is cigiztem már.=)..ő megértette nem haragudott mert szerinte jó lecke ez (mert mondtam hogynem volt valami jó)


én egy dolgot szégyellek de nagyon.. =) anya vagy 20x elmondta hogy sosem vp-hetek (vizipipa) de én már 2x is vptem szerintem vami nagyon jó de ezt ő úgysem érteni meg. majd egyszer ezt is elmondom

2010. jún. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:

16:27


hát, te tudod.

nekem végülis mindegy, tőlem tisztelhetitek is őket, én nem tudnék egy ilyen anyát tisztelni, aki még az öcsém fejét is betörte...

és itt ugye nem egyszeri alkalomról van szó, és nem csak egy meglegyintésről, ez komoly brutalitás szerintem.

ja, hogy vannak, akik még ettől is kegyetlenebbek? ettől még nem azt jelenti, hogy ők olyan tiszteletreméltó, jó emberek.

2010. jún. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:

csak szomorú volt látni, mikor egyszer a strandon heverészett a boldog család, aztán mikor valamiért hirtelen felemelte a karját a családfő, a gyerek máris húztale a fejét, lendítette a karját automatikusan védekezésképp...

akkor lehetett tudni, hogy azt a gyereket verik otthon.


ráadásul az ilyen gyerekek az állatokkal is durván bánnak, ha valami kis dologban nem engedelmeskedik pl. a kutyájuk, máris kap.

hát igen, mindenki azt ad, amit kap.

2010. jún. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
80%
Jézus nehogy már az legyen a normális,hogy verjük agyon a gyereket akkor lesz rendes felnőtt ember.
2010. jún. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim válasza:
100%
Tyűű én egyszer nagyon kikaptam anyukámtól,egyszer fakanállal,az eltört,és akkor jött a vasalózsinór.Hááát szégyen de bepisiltem:((azt még hozzáteszem,hogy azért kaptam ki mert,épp váltak,és én elszöktem otthonról)
2010. jún. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
65%

Itt megint sokan kiforgatják az egészet. Senki nem azt mondta, hogy ripityára kell verni a gyereket. Csupán azt, hogy ha rossz egy gyerek (nyilván mérlegelve a rosszaságot), nem árt neki egy-egy nevelőcélzatú fikás. Azért meg lehet nézni a mai gyerekeket, fiatalokat, akikkel hímestojásként bántak, hogy milyenek, meg egy korábbi generációt, akik kaptak egy jó nagy fikást, ahogy már valaki írta, hogy ha kibelezték a macskát. Sokkal rosszabb gyerekek vannak most, mint anno. Én is kaptam anno, ha tényleg rosszat csináltam. Nem lettem sérült, viszont pl. megtanultam, hogy a gyufával nem játszok, mert veszélyes. Nem is gyújtottam soha semmit fel.

És a kérdezőnek válaszolva, ha az én gyerekemet kapom cigizésen 12 évesen, én is adtam volna neki akkora fikást, hogy körbetekeredjen a fején a nyaka. Mert, ha ezért nem kap, akkor jön a pia, drog stb.

2010. jún. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
100%
Engem vertek néha jogosan is de szerintem a verés nem jogos. Legtöbbször azért kaptam mert "buta" vagyok :S Nem vágtam soha a matekot ésha nemtudtam megoldani a feladatot, nem egyszer kaptam a fejemre(!)... Bele is verte a fejem a falba és az asztalba is.. Hát hála és köszönet a mai napig nem megy a matek(valószínűleg diszkalkoliám is van), önbizalomhiányos és étkezési zavaros vagyok. Köszi apa és anya...
2010. jún. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim válasza:
75%

Engem soha nem vertek meg, pofont sem kaptam soha, pedig néha alaposan megérdemelném. A szüleim nagyon nyugodtak, soha nem hallottam őket még kiabálni sem. Nálunk inkább büntetés van. Egy hét szobafogság, meg TV elvonás, meg ilyenek. De ez sem túl gyakran. Mégsem vagyok rossz, év végén 1 négyesem volt, legtöbbször megcsinálom, amit mondanak. Örülök neki, hogy ilyen szüleim vannak. De az egyik o.társamat otthon szíjjal verik elég gyakran. Én is késtem már buliból, méghozzá elég sokat. Este 11 helyett reggel 7-kor értem haza. Anya és apa nem volt dühös, egyszer vagyunk gyerekek, ők is késtek már el, egy hétig nem számítógépezhettem. Megérdemeltem és máskor majd nem kések.


Amúgy fiú vagy vagy lány?


Én 13L

2010. júl. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
100%

Én is 13 éves vagyok, de talán 4évesen vert el anyukám utoljára :D Azóta csak 1-2 pofont kaptam, szintén anyutól, apum soha 1ujjal nem ért hozzám...

Szerintem elég durva, hogy a szüleid így nevelnek titeket, néha még szerintem is belefér, de ne haragudj, téged szíjjal meg pálcával vernek! Szerinted ez normális? :O


13/L

2010. júl. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim válasza:
100%
Utolsó előtti vagyok. Amúgy szerintem szomorú, hogy néhány szülő ebben látja a nevelés lényegét. Ha anya vagy apa szíjjal vagy fakanállal vagy pálcával verne, még ha sima kézzel is, akkor is biztos kiakadnék. Nem tudnék úgy rájuk nézni, ahogy eddig. Jó, egy-két pofon az életben belefér, de szerintem van más megoldás is. Velem mindig, amikor valami rosszat csinálok, elbeszélgetnek alaposan, nem is kapok mindig büntetést, ha látják, hogy bánom. De nem tettetem magam. A mi családunkban mindenki megbízik mindenkiben. A húgom most 11 éves és nemrég megkapta élete első egyesét. Amúgy kitűnő tanuló, ezért is csodálkozott rajta mindenki. De nem kapott ki, nem kapott pofont sem, mert megbeszéltük. Megbánta, kijavította és kitűnő lett. Lehet, ha megverték volna, akkor is kitűnő lett volna, de így nem lesz lelki beteg. Persze lehet, hogy úgy sem lenne, de ez akkor is jobb szerintem. A dohányzásról meg annyit, hogy azt mondták a szüleim, hogy kipróbálhatom, nem fog tetszeni, csak mondjam el nekik. Ők sem cigiznek, ellenzik is, de én sem fogok soha.
2010. júl. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!