Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleitek fenekeltek el...

A szüleitek fenekeltek el benneteket, ha valami rosszat tettetek? Ha igen akkor az milyen volt?

Figyelt kérdés

Engem szüleim szigorúan neveltek, ha valami rossz fát tettem a tűzre, azért mindig kikaptam. Anyum is Apum is elég keményen fogott bennünket öcsémmel, de leginkább apu volt az aki, ha valami hülyeséget csináltunk akkor, levette a nadrágszíját és azzal jól elvert bennünket. Apum olyan volt, hogy a bűneinkhez különböző eszközöket rendelt. Volt amikor fakanalat, pálcát, favonalzót, nadrágszíjat használt. Anyunk csak a fakanalat vetette be, mint büntetőeszközt. Egyszer mikor apám rájött, hogy dohányzom, úgy elvert a szíjjal, hogy 3 napig ülni se tudtam, jó igaz de azóta rá sem merek gyújtani. Máskor meg öcsémmel mikor barátainkkal elmentünk bulizni és nem időben jöttünk haza, hanem késtünk, ráadásul volt egy kis alkohol szaga öcsémnek, anyám a fakanállal vörösre verte a fenekünket. Ha hármasnál rosszabb jegyet hozok haza, azért pálca jár. Ha nem tesszük meg azt amit kértek azért is veréssel büntetnek.

Néha félek, mert tudom, hogy ha rosszat teszek akkor azért jól elvernek.

Az ellentettje is megvan, ha jót teszünk, vagy bármi más, akkor jutalmat is kapunk szüleinktől.


Mit gondoltok, szabad e ezt csinálni? Oké, hogy tanulunk az esetből, de jó ez? hallottunk arról, hogy ezáltal agresszívakká is válhatunk. Szerintem normálisak vagyunk, mert mások azt mondják.

Ti mit gondoltok erről?


2010. jún. 23. 22:22
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:

Kérdező: Te fiú vagy lány vagy? És mások tudnak róla, hogy a szüleitek titeket megvernek? Ha igen mit szólnak ehhez? Ti nem próbáltátok már nekik megmagyárázni, hogy ez nem normális?

"Ami szerintünk túl szigorú, kevés osztálytársunk kaphat szüleitől fakanállal, pálcával, meg szíjjal a fenekére." -ebben mondjuk igazad van, de szerintem nem kevés osztálytársaitok, hanem egyetlen egy osztálytársatokat sem fegyelmeznek így... vagyis...nagyon kicsi rá az esély, persze biztos vannak még a szüleiteken kívül más szülők is, akik ugyanígy tartanak fegyelmet [pl. a Feleséget Cserélek!-ben is láttam már párszor, hogy a gyerekeket elverik, ha valami rosszat csinálnak].

Amúgy meg hogy adják a büntetést? Le kell hajolnotok? Vagy az ölükbe húznak? Vagy rá kell feküdnötök egy székre, hogy a feneketek legyen az ülőkén? Esetleg ágyra?

2010. júl. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim válasza:
Ja, a feleségcserében én is láttam néhány gáz helyzetet. A pasi úgy akar "férfit nevelni a gyerekeiből" (akik ráadásul olyanok, mint a fasírtok, szóval igazán férfiasak), hogy barkácsolt a fenyítőeszközt fából. Jó vastagot, betekerte szig, szalaggal a nyelét, hogy gondolom neki ne fájjon. Azzal hetente 1-2- ször megverte a gyerekeit. Ez normális?
2010. júl. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:

Hát szerintem nem normális még az se :D

Am. ja tényleg, feleségcsere, és nem feleséget cserélek :D [bocs, csak egy szerb műsör zavart be, aminek az a neve, hogy Menjam ženu!-Feleséget cserélek :P]

2010. júl. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 A kérdező kommentje:

Én fiú vagyok. Tudják a családban mások is ezt, valakik egyet értenek vele, valakik nem, ez olyan vegyes nézetek nálunk. Persze szüleink szerint csak ebből tanulunk a legtöbbet. Inkább az ismerősök csodálkoznak el rajta, de ott is valaki helyesli, valaki nem.

Ez változó, inkább le kell feküdnünk az ágyra, néha előfordul, hogy anyu az ölébe húz minket. A többi kizárva.

2010. júl. 5. 09:06
 35/55 anonim ***** válasza:
56%
Néha én is kikaptam 1-2 dologért és mindig jogosan. De sajnos nem elégszer. Az én gyerekem is kapni fog egy egy kisebb pofont vagy fenékre csapást ha nagyon rossz fát tesz a tűzre. A válaszokat olvasva, az normálisabb hogy a szülő azt mondja a gyerekeinek hogy nyugodtan próbáljátok ki a cigit csak szóljatok róla? És ha 12-13 évesen cigizni kezdenek fürösszük őket tejben vajban? Megmondom őszintén szerintem én nem is kaptam eleget, mert néha rám fért volna 1-2 atyai pofon. Velem voltak zűrök, össze karcolgattam magam, úgy berúgtam hogy kórházba kerültem.Őszintén egy hatalmas pofont megérdemeltem volna. Erre nem elég a tv, meg gép megvonás. Én édesapám helyében jól le kevertem volna magamnak egy hatalmasat, de így is megértettem amikor láttam a szemében azt a végtelen szomorúságot és kiábrándultságot. Valami azóta sincs meg közöttünk, eltűnt valami. És bizony egy büdös kortyot nem ittam azóta, most 17 éves vagyok és cigit még csak nem is fogtam. Nekem elég nevelés volt az hogy édesanyám tüdőrákban halt meg. Nővéreim meg cigiznek, de kaját nem tudnak venni mert nem dolgoznak. Persze szigorúnak érzem hogy egy kortyot sem ihatok de ha apám helyébe gondolokok pontosan ugyanezt tenném a gyerekemmel. Voltam diszkóban, az osztálytársam 12 éves húgát én cipeltem ki mert okádott cigizett és szerintem be is volt szívva. Az én gyerekemből nem lenne ilyen kis szajha mint a maiak! Gondoljunk bele x évvel ezelőtt hol voltak még 12 évesen részegek és drogosok a gyerekek? Nem. N persze azért mai túlzás az túlzás nem agyonütni kell a gyereket hanem megfegyelmezni.
2010. júl. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
51%

Hihetetlen dolgokat lehet itt olvasni... Már a kérdező által leírt "fenyítési módszerek" is hihetetlenek, de még ennél is rosszabb azt olvasni, hogy még azt is simán meg lehet úszni, ha valaki betöri a gyereke fejét...


A gyerekeket szisztematikusan verni ma bűncselekménynek számít. Ugyanúgy, ahogy a családon belüli erőszak minden formája bűncselekmény. Sajnos ebbe a lelki terror még nem tartozik bele, bár a szeretetmegvonást és az érzelmi zsarolást én még a testi fenyítésnél is rosszabbnak tartom. (Pl. "haltál volna meg pár napos korodban" --> Én nem tudom, hogy nevezheti valaki anyának magát, aki ilyet mond, vagy gondol, bármilyen dühös legyen is a gyerekére.)


A legtöbb szülőnek sajnos nincs fogalma a gyereknevelésről. Azt hiszik, ehhez mindenki ért, pedig ha így lenne, nem lenne annyi lelki sérült ember a világon. A rossz példát pedig mindenki magával viszi otthonról az új családjába is, így akit gyerekként vertek, az maga is verni fogja a gyerekét, akivel üvöltöztek, az pedig maga is üvöltöző szülő lesz majd.


Pszichológiailag bizonyított, hogy a leghatékonyabb büntetés a jutalom megvonása. A testi és lelki bántalmazás MINDEN ESETBEN nyomot hagy maga után, és hosszú távon beteg, torzult személyiséget eredményez. (Pl. szorongások, állandó bűntudat, döntésképtelenség, kényszeresség, stb.)


Persze különbséget kell tenni egy fenékre paskolás, és pl. egy szíjjal verés között. Előbbinek lehet figyelmeztető hatása, de csak akkor, ha nagyon ritkán alkalmazzák, és ha a hangsúly nem azon van, hogy fájjon, hanem azon, hogy a gyerek "kikapott". Aki azonban észérvek, magyarázat és törődés helyett a fizikai fölényét használva akar gyereket nevelni, az maga is beteg ember lelkileg, akinek fogalma sincsen arról, hogy hogyan működik egy gyerek lelke.


Lehet azt mondani, hogy a mai liberális nevelési elvek hatására vált sok gyerek kezelhetetlenné, azonban ez nem igaz. A mai kezelhetetlen gyerekek maguk is agresszívak és verekedősek, ez pedig annak köszönhető, hogy SEMMILYEN nevelést nem kaptak. Sem törődést, sem szeretetet. Apa, anya dolgozik, nincs idejük, sem türelmük, a gyereket pedig a televízió "neveli", senki sem foglalkozik vele. Nincs jutalom, nincs büntetés (ami ugye normális esetben a jutalom megvonása), nincsenek szabályok, amiket be kellene, hogy tartson. Ha pedig nincsenek szabályok, nem alakul ki a gyerekben az úgynevezett "lelkiismeret" sem. A türelmetlen szülő gyakran olyankor büntet, amikor az nem jogos (pl. mert fáradt, így rákiabál a gyerekre, amikor az csak beszélgetni akar, vagy csak azt akarja, hogy törődjenek vele), és olyankor meg nem, amikor pedig kellene. A gyerek végül már nem érti a szabályokat, így nem is próbálja betartani azokat... Végül úgy hívja fel magára a figyelmet, ahogy tudja, tehát antiszociálisan viselkedik.


A hatékony nevelés titka nem a szíj. A gyereknek elsősorban jó példát kell mutatni, másodsorban pedig sokat kell vele foglalkozni. Ha rosszat tesz, attól kell megfosztani, amit szeret, de ez soha nem lehet a szülői szeretet megvonása!!! A tettet kell megbüntetni, nem őt. Az a gyerek, aki imádja a szüleit, annak nem érdeke, hogy rosszalkodjon. Minden gyerek életében van egy olyan szakasz, amikor meg akar felelni a szüleinek, ez életkori sajátossága. Ekkor kell belenevelni azokat az alapvető szabályokat, amik később, ha jól neveljük őt, a személyisége részévé válnak majd. Felnőttként már nem áll mellette a szülő, mint feltétlen tekintély, ellenben a lelkiismerete örökre vele marad, mint iránytű. Ahhoz, hogy a gyerekünkből kiegyensúlyozott, becsületes felnőtt váljon, türelemre, törődésre, és rengeteg szeretetre van szükség. A gyerek egy tükör. Agresszióra agresszióval, nemtörődömségre nemtörődömséggel, haragra haraggal, szeretetre pedig szeretettel reagál.


Soha nem vertek otthon. Mégsem lettem drogos, se piás, jól tanultam, nem beszélek csúnyán, nem bántok másokat. Egyszerűen azért, mert így természetes. Egyszer loptam óvodáskoromban egy játékot az oviból. Másnap visszavittem, mert rosszul éreztem magam miatta. Így működik a lelkiismeret. Aki nekem nem hisz, olvasson utána, ez pszichológia. Bizonyított, működő dolog.

2010. júl. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
100%

Abban én is hiszek, hogy egy pofon jó helyen, jókor, a világ leghasznosabb, leghatékonyabb módszere. Viszont a rendszeres verés egyáltalán nem biztos, hogy használ, sőt, szerintem csak tönkreteheti lelkileg a gyereket!

Engem anyám egy időben rendszeresen vert, volt, hogy napi szinten. Ő nem használt semmilyen eszközt ehhez, csupán a saját fizikai fölényét. Verte a fejem már bele asztalba (ezt azért, mert az egyik házifeladatot nem tudtam megcsinálni). Volt, hogy rugdosott a földön, amíg sírva nem könyörögtem kegyelemért (egyszer azért, mert nyolc évesen azt találtam mondani egy másik gyerekre,hogy hülye, a másikat meg azért, mert a gatyámat a székemen hagytam.) Aztán egy időben olyan gyakran pofozott föl, hogy ha csak hevesebben gesztikulált, máris kaptam a kezem a fejemhez, ahogy azt az egyik válaszoló írta. Ráadásul ő még lelkileg is terrorizált, hol azzal, hogy öngyilkos lesz, hol azzal, hogy én milyen ronda vagyok, milyen kövér, hogy hülye vagyok mindenhez. ("Hogy lehetsz ilyen hülye, hogy egy rántást se tudsz megcsinálni, neked is csak a b.száson jár az eszed, te kis r.banc!" - mindezt 12 évesen, mikor még a szex eszembe se jutott.)

13 éves voltam, mikor mély depresszióba estem, többször meg akartam halni, és hevesen gyűlöltem az anyámat.

Most már felnőtt nő vagyok, és bár nem gyűlölöm őt, mert volt olyan helyzet, amikor kiállt mellettem, de nem is szeretem úgy igazán, mint pl. apukámat. Apám sosem ütött meg, mégis ezerszer többet számított nekem minden szava, minden tanácsa, minden figyelmeztetése, mint anyám üvöltözése, és az állandó verés. Anyámat valahol a szívem mélyén le is nézem, és különösebben jó embernek sem tartom. Már rég nem ver, mégis érezhető a kapcsolatunkon, hogy valami rémesen megromlott, elromlott közöttünk, és hogy már sehogy sem lehet helyre hozni.

Persze, azért azt is hozzátenném, hogy anyámat az ő anyja még brutálisabban verte, a semmiért. Fakanállal, szíjjal, éjnek idején, alvás közben kirángatta őt az ágyából, és istenesen megverte... csak úgy.

Rosszak az idegeim, súlyos önbizalomhiánnyal küszködök. Ezt eredményezte anyám "remek" nevelése.

2010. júl. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
67%
Még szép, anyu is apu is. Kaptam tőlük fakanállal, ha rossz voltam, de nem bánom, egyetértek valahol az ilyen nevelési módszerrel, addig amíg nem csap át erőszakba.
2010. júl. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
82%
Arra azért kíváncsi lennék, hogy az ilyen gyerekverő szülők egymást is verik-e, amikor valamit nem a másik elképzelése szerint csinálnak, vagy csak a gyerekeiket "tisztelik-e meg" az erőszakkal?
2010. júl. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező


Nálatok mitől függ,hogy meztelen fenékre vagy felöltözve kaptok ki?

2010. aug. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!