Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleitek fenekeltek el...

A szüleitek fenekeltek el benneteket, ha valami rosszat tettetek? Ha igen akkor az milyen volt?

Figyelt kérdés

Engem szüleim szigorúan neveltek, ha valami rossz fát tettem a tűzre, azért mindig kikaptam. Anyum is Apum is elég keményen fogott bennünket öcsémmel, de leginkább apu volt az aki, ha valami hülyeséget csináltunk akkor, levette a nadrágszíját és azzal jól elvert bennünket. Apum olyan volt, hogy a bűneinkhez különböző eszközöket rendelt. Volt amikor fakanalat, pálcát, favonalzót, nadrágszíjat használt. Anyunk csak a fakanalat vetette be, mint büntetőeszközt. Egyszer mikor apám rájött, hogy dohányzom, úgy elvert a szíjjal, hogy 3 napig ülni se tudtam, jó igaz de azóta rá sem merek gyújtani. Máskor meg öcsémmel mikor barátainkkal elmentünk bulizni és nem időben jöttünk haza, hanem késtünk, ráadásul volt egy kis alkohol szaga öcsémnek, anyám a fakanállal vörösre verte a fenekünket. Ha hármasnál rosszabb jegyet hozok haza, azért pálca jár. Ha nem tesszük meg azt amit kértek azért is veréssel büntetnek.

Néha félek, mert tudom, hogy ha rosszat teszek akkor azért jól elvernek.

Az ellentettje is megvan, ha jót teszünk, vagy bármi más, akkor jutalmat is kapunk szüleinktől.


Mit gondoltok, szabad e ezt csinálni? Oké, hogy tanulunk az esetből, de jó ez? hallottunk arról, hogy ezáltal agresszívakká is válhatunk. Szerintem normálisak vagyunk, mert mások azt mondják.

Ti mit gondoltok erről?


2010. jún. 23. 22:22
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
89%

Úgylátszik bevált a módszerük.

De, szerintem nem így kéne...

2010. jún. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
48%

ez elég abnormális dolog, főleg a mai világban.

le is kell húzni ilyenkor a gatyát?

mert ha igen, akkor ez felér egy szexuális zaklatással is.

ráadásul szíjjal verni, atyaúristen, örökre megmaradhatnak a nyomai.

nem csodálkoznék, ha azt írnád, lelki sérült fiatalokká váltatok.


engem soha nem vertek, "csak" üvöltöztek velem egy sort, ha valami hülyeséget csináltam, szerencsére ilyen nem volt túl gyakran.

2010. jún. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
100%

Fenekelést utoljára talán ötévesen kaptam, később anyám inkább a hajamat tépte, meg pofozkodott. Évente talán kétszer-háromszor vert meg úgy istenesen, rossz jegyek után a büntetés tévémegvonás volt, meg hogy elvette az éppen olvasott könyvemet. Egyszer még szét is tépte a könyvtári könyvet, mert megmondtam neki, hogy el fogok mosogatni, de csak ha elolvastam a fejezetet (amiből két oldal volt hátra)...


Alapvetően nem értek egyet a testi fenyítéssel, mert nagyon kétélű fegyver. A szülő néha nem is tudja, hogy mit csinál, milyen károkat okoz a gyerek lelkében. Másrészről viszont elég gyakran látok olyan neveletlen gyerekeket, akik úgy szájalnak a szüleikkel, hogy nekem is viszket a tenyerem... Az biztos, hogy ha a gyerekem engem k*rvázna le, akkor a fal adná neki a másikat...


Ugyanakkor azt gondolom, hogy a te szüleid beteg emberek, tele vannak frusztrációval, amit rajtatok vezetnek le. Gondolom, te is tudod, hogy dohányozni és részegeskedni nem buli, de egy normális szülő inkább elbeszélget a gyerekével, illetve a saját magatartásával példát mutat a gyerekének, nem pedig üt. (Az mondjuk tényleg egész vicces, hogy anyám 14 éves kora óta napi egy doboz cigit szív, de egyszer cigivel a kezében kijelentette, hogy agyonver, ha dohányozni lát... :P Az már kevésbé volt vicces, mikor egy idegesebb pillanatában a cigijét a karomon nyomta el.)

Sajnos nagyon is igaz az, hogy akit korábban vertek, maga is agresszívabb lesz felnőttkorában. Saját magamon is tapasztalom azt, hogy sajnos nagyon hamar kijövök a sodromból, és nőhöz képest nagyon cifrákat tudok káromkodni (verbális agresszió - ezt is anyámtól tanultam, őt is verték, sőt, őt durvábban, mint ő engem), ordítok, és néha tényleg legszívesebben felpofoznék egyeseket. Ez főleg azért kellemetlen, mert a férjem családjában agressziónak soha hírét sem hallották, száz évre visszamenőleg senki sem vert senkit. Ő a dühkitöréseimet és a káromkodásomat némi félelemmel szemléli, nem érti, miért csinálom, nem tudja ezt elfogadni. Egyszerűen nem tudja, milyen az, mikor az embert szíre-szóra elverik akkor is, ha egyébként teljesen ártatlan abban a dologban, amiért elverik (anyám engem egyszer azért vert el, mert a boltban 18 éven aluliként nem akartak kiszolgálni cigivel - akkor hozták meg ezt a törvényt-, hiába mondtam, hogy anyámnak kell, és kikapok, ha nem viszek - ki is kaptam).

Szóval nehéz egy ügy ez, igazából csak azt tudom mondani, hogy kitartás, illetve ha már nem laksz otthon, alkalomadtán te is keverj le párat a szüleidnek. Én megtettem, azóta anyám tudja, hogy merre hány méter... Sőt, ami a legviccesebb, hogy ő is megpofozta egyszer a saját verekedős anyját, és akkor nagyanyám is felhagyott a veréssel, mert látta, hogy a kislánya immár visszaüt.

2010. jún. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
95%

Hát ez már durvább a katonás nevelésnél is.

19 éves vagyok,de max hébe-hóba egy taslit kaptam a szüleimtől és ennyi. Ne haragudj,de a szüleid betegek....

2010. jún. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
25%

Ez a régi jó nevelés! Örülj neki, hogy ilyen nevelésben részesültél, nem lettél homoszexuális, drogos, liberális -gondolom.


Az nem normális nevelési módszer amit ma gyakorolnak az emberek.


d,jpt

L

2010. jún. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
59%
22:53 de egy gyökér vagy ... egyszer élünk mi jó az életbe ha nem csinálhatjuk azt amit akarunk még ha a saját kárunkra is tesszük...ha engem ilyen szinten vernének elmentem volna...
2010. jún. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
48%

Ez teljesen jó, nem tudom hány évesek vagytok, de a mostani korcs generációból ti lesztek az elit.

Nem jó dolog, h erőszakos eszközökhöz folyamodnak, de jó látni h normális emberré váltsz. Ha jól viselkedsz, úgyse kapsz ki. Én is kaptam ki sokszor, és talán éppen ezért normális felnőtt lettem.

2010. jún. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
37%
23:01 sztem meg egy senkiházi vagy akinek nem volt fiatalsága és sosem rugott ki a hámból ugy igazából.
2010. jún. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
52%

23:03

Szívemből szóltál!:)

19/L

2010. jún. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim válasza:
100%

anyám néha néha engem is elfenekelt, nem ritkán papuccsal XD, de apámtól csak egyszer kaptam egy pofont, jókor, jóhelyen, kellett...

Egy nevelő célzatú igazi pofon a fatertól, -szerintem- mindenkinek jár. ( csak egy de az orbitális legyen, és kiérdemelt! :)

2010. jún. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!