Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok hogy van elosztva a...

Nálatok hogy van elosztva a kassza/háztartás két keresettel?

Figyelt kérdés

Nem tudom milyen család a miénk, de nálunk a keresztszülőket is beleértve, a cigánykodás megy elég gyakran a pénz miatt.

Én vagyok a nagyobbik gyerekük, még itthon lakom, de attól én is megmondom a véleményem ha már kialakulóban van egy vita...

A szülők együtt keresnek 360 ezret, ebbe én is beszállok a cafeteria-val 30e ft, nincs se több se kevesebb igényem, egyformát eszünk stb.


Anyagi gondjaink nincsenek, éljük az átlagos, de biztos életet, mégis olyan semmis dolgokból van marakodás, hogy most vettél nadrágot 3x volt rajtad már megint veszed a másikat, minek az a sok szar szerszám, már fém kereskedést lehetne nyitni ennyi vassal.

Szóval értelmetlen baromságokat tolnak egymás orra alá, én mondtam nekik külön-külön négy szem közt hogy ha ennyire nem egyeznek, a keresetüket osszák fel, úgyis baromira vigyázzák a pénzt, értenek hozzá. A rezsibe kajába tegyék be azt az összeget amennyi kell, a többivel meg gazdálkodjanak ők.


Szerintem ez működne, de ők meg fújják a hülyeséget hogy anyád/apád annyi pénzzel mit csinálna? Elteszi, ha lenne nagyobb kiadás.


Van egy család ahol a férj 300 fölött keres, az asszonyé üti a 200-at mégis a férj odaad neki 100at, a többiből meg tervezi a dolgait, hobbi stb.


2018. szept. 30. 19:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk közös kassza van, közös tervek/célok.

Az ételre nem sajnáljuk a pénzt, azonban minden nagyobb kiadást megbeszélünk.

Ha valakinek valamire szüksége van, akkor tudatja a másikkal és megbeszéljük.

2018. szept. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Azért vicces látni más családoknál milyenek a gondok. Nálam (családom nincs) magamnak teszem félre a pénzemet, senkinek sem beszamolmom róla.

Exemmel anno közös kasszát voltunk, rengeteg vita volt, hogy ki mennyit költ nagyon rossz ötlet volt.

2018. szept. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Én 170-et keresek, pàrom 250-320 között (jutalékos). Fél éve vagyunk együtt.

Én félre teszek 20-at, kifizetem az albit + rezsit ami 60 (lakótársakkal èlünk együtt), pàrom fizeti a bevásárlàsokat, én csak néha.

2018. szept. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Közös kasszán vagyunk,sosem veszekszünk a pénzen annak ellenére sem hogy én csak gyest meg csp-t kapok,párom 200 ezer körül kap kézhez. Finom,minöségi ételeket veszünk,nincs hitelünk,ha valamelyikünknek kell valami ami meg tetszik vesz ki a közösből. Félre tenni is tudunk.
2018. szept. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Közös kassza. Van egy füzetem, abba írom fel a kiadásainkat (számlák,lakás,bérlet)

Van egy boríték, amiben a számlák vannak, abba beletesszük azt az összeget,amit be kell fizetnünk. Ezen felül egy dobozkába belerakjuk a kajapénzt,meg ilyen tisztítószer,higiéniás,és társai "pénzt" plusz 20-30e.forintot, ami mehet szórakozásra, ruhára,ilyesmikre.. És egy megtakarítási számlára feltesszük a maradékot.

2018. szept. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Amiket írtatok viszonylag kis dolgok, de legalább nincs vita. Én nem is tudnám elképzelni a közös kasszát, főleg úgy hogy ha úgy kelek fel hogy le akarom cserélni az autót, ami eredetileg is az enyém volt.
2018. szept. 30. 20:59
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Nalunk kozos kassza van. En dupla annyit keresek mint a felesegem de egy szamlara kapjuk a fizetest. Errol a szamlarol megy le az alberlet, szamlak es a bankszamlahoz 2 bankkartya van tehat mindegy hogy ki fizet a bevasarlaskor.

Neha van extra munkam es ha kezpenzben fizetnek akkor azt levasaroljuk a boltban kajara.

2018. okt. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az exbarátnőmmel voltunk közös kasszán.

Azután egy szép napon kiderült, hogy végig +csalt és hazudozott, mert neki volt egy külön bankszámlája is amire már szép összeget összegyűjtött, hogy új életet kezdjenek majd egy munkahelyi kollégájával.

Azóta nálam -bármennyire mézes-mázos a barátnő, csak külön kassza létezik.

2018. okt. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Közös kassza van, közös számla, 2 kártyával (de mi házasok vagyunk és gyerekünk is van már, szóval más mint nálatok), arról fizetünk mindent, nagyobb kiadásokat megbeszéljük mindig, a férjem többet keres, de nincs ,,én pénzem, te pénzed". Az ő hobbija kicsit drágábban mint az enyém, arra ő költ többet, ebből sevolt sose vita miért vesz meg ezt vagy azt.
2018. okt. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Jézusom pénz vegett ilyen feszkok. A párommal 2 év 9 honapja vagyunk egyutt, kint dolgozunk kulfoldon. 2 év 1 honapig külön kasszán voltunk. Lakbert, rezsit felébe fizettuk. Bevásárlásra együtt mentünk. Minden héten pénteken csináltunk egy nagy bevásárlást, egyik héten én fizettem,másikba ő,de persze azt vehettünk enni,amit akartunk. A ruháról,vagy nagyobb dologról volt szó külön magunknak fizettük. Ha elmentünk étterembe, vagy kávéra, vagy valamire, azt ő fizette. És mindenki sporolt amennyit akart,vagy tudott. Teherbe esésem után egyből közösbe mentünk, már az első hónap után nem tudtam dolgozni, mivel minden nap hánytam, és rosszul voltam, szóval ott kellett hagynom a munkám. Egy fizuból vagyunk, az igaz,hogy az atlagtol sokkal jobban keres, de mindig hagy nekem itthon pénzt, amit szemem, szám megkivan azt megveszi nekem. Soha nem hánya rá a szememre. Szülés után és anyasagi utan vissza megyek dolgozni és ugyan igy kozos kasszan leszunk. Ha kéne az egesz fizetesemet oda adom neki, hisz a párom, a gyerekem apja..nem sajnálom tőle..
2018. okt. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!