Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös háztartás, közös kassza?...

Közös háztartás, közös kassza? Szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Férjemnek és nekem is van külön-külön fizetésünk, bankszámlára érkezik. Az enyém egyben elmegy a hitelekre, az övé a rezsire. Mellette van egy vállalkozásunk, ott készpénzben van havi bevétel, ami egyben az ő pénztárcájába megy. Ha kell vennem valamit, úgy kell kérnem 1-1 ezrest. Most mondja, hogy már nincs semmi pénzünk. Megnéztem a rejtek pénztárcáját és még van benne 20 ezer ft, meg most kiderült, még néhány ezer. Kiakadtam, hogy miért hazudott a szemembe. Azt mondja ez a számlákra kell. Ok, de akkor miért tagadja le, hogy van még nála pénz? Nem közösen kéne felhasználnunk a közös pénzt? Olyan megalázó mindig könyörögni 1-2 ezer ft-ért, ha kell venni húst, vagy valamit.
2010. okt. 27. 15:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

számlára? az nem kártyáról megy? azt irtad...


én ezt nem viselném el,sosem tudnék ugy "kunyizni" pénzt akármit akarok venni...

2010. okt. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
De miért nála van a pénz? Azt mondod vállalkozásunk...a tiétek...közös, nyilván te is annyit dolgozol ott mint ő, akkor miért hozzá érkezik a bevétel?
2010. okt. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

közös.

nem kéne nála lennie.

nálunk otthon egy helyen van a pénz, akinek kell, elvesz belőle.

2010. okt. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
pontosan, a számlák a rezsi részei, azt a férjednek kéne a kártyájáról fizetni, a közös vállalkozásból származó pénzt pedig közösen gyüjtenetek vagy elköltenetek. Ez esetben szomorú hogy hazudott róla :( Beszéld meg vele, hogy az a pénz egyformán mindkettőtöké, ráadásul nem is elszórni akarod, hanem ahogy írtad, pl. húst, egyéb fontos dolgokat.
2010. okt. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem innentől kezdve felezzetek el mindent!

- A tiéd legyen a Te kereseted

- az övé a saját keresete

- és kettőtöké a vállalkozásból származó.


Ha jön egy csekk vagy hiteltörlesztés, akkor azt azonnal felezzétek el. Így végülis közösen fizettek mindenért, de jobb rálátásotok lesz mindenre.


Amúgy lehet lepontozni, de én pont ezért tartom hülyeségnek azt, hogy egy helyen legyen a pénz, és hogy ne kelljen szólni ha kell! (engem általában mindig lehúznak pénzzel) Mivel így ő pontosan tudja, hogy mennyit nyúlhat le, Te viszont nem tudod! A másik pedig az hogy én nem szeretek más zsebébe matatni, és azt sem szeretem ha azt az enyémbe teszik. Főleg, hogy kunyerbálni kelljen valamiért. Tessék szólni, közösen megbeszélni, de ez a kunyerbálás - amit írsz- megalázó!


Üljetek le beszéljétek meg, hogy vagy minden közös, vagy mindent feleztek!


Amúgy házasok vagytok?

Nekem úgy tűnik, mintha dobbantani akarna...

2010. okt. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Közös vállalkozás, baromi sokat dolgozok benne, de hivatalosan ő kapja a munkát, tehát a pénzt is neki adják. Most nem lehet vele beszélni, meg van sértődve, idedobált minden pénzt, hogy akkor nesze, foglalkozzak vele én. Pedig szerintem az lenne a normális, ha közösen kezelnénk. Többször volt már úgy, hogy pl. kapott a szüleitől pénzt, de nem mondta meg, csak véletlenül derült ki. Az is olyan rosszul esett.
2010. okt. 27. 15:46
 7/17 anonim ***** válasza:
66%

Kinek van igaza?

Nekünk, mert minden egy kasszába kerül, minden közös.

2010. okt. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ja igen, házasok vagyunk.
2010. okt. 27. 15:47
 9/17 anonim ***** válasza:
47%

*Szerintem innentől kezdve felezzetek el mindent!

- A tiéd legyen a Te kereseted

- az övé a saját keresete

- és kettőtöké a vállalkozásból származó.


Ez azért nem pont így megy, mert házasságban minden jövedelem közösen szerzettnek számít, függetlenül attól, kinek mekkora része van benne.

2010. okt. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Én is azt szeretném, hogy a közös vállalkozásból származó közös legyen. Így jó, hogy az én fizum a hitelre, az övé a rezsire, de a maradékot közösen használhassuk, pontosabban közösen nyúlhassunk hozzá, ne kelljen kérni. Én is gyűjtögetem külön a pénzt, de tudja, hol van, mindig mondom neki, mennyi van. Mikor korábban felvetettem a problémát, elmosolyogta a dolgot.
2010. okt. 27. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!