Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös kassza, vagy külön kassza?

Közös kassza, vagy külön kassza?

Figyelt kérdés
Párommal lassan egy éve, hogy együtt vagyunk és felmerült ez a kérdés. Mi a véleményetek? Hogyan érdemes? Lehet-e az áttérést időhöz, összeköltözéshez, házassághoz stb. kötni?
2011. júl. 1. 12:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
45%

És mi lenne,ha nem tennéd fel ugyanazt a kérdést ezredszerre,hanem kicsi kezed kicsi egereddel letévedne a keresőig? -.-


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=k%F6z%F6s+ka..

2011. júl. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%

Mi házassághoz kötöttük.

Összeköltözésnél nagyjából feleztünk, beszámítva, hogy a lakás az enyém.

2011. júl. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
64%
Az ritkán sül el jól, h te pénzed én pénzem...Sztem a legjobb a közös kassza, persze ahhoz mindkét félnek úgy kell állnia a dolgokhoz. Pl. nem szórni a pénzt.
2011. júl. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ez jön magától. Nyilván házasság előtt nem közös bankszámláról beszélünk, csak arról, hogy mennyire "közösködjetek".


Az meg, hogy közösen/felválta fizetitek a dolgokat, szerintem kialakul az évek alatt, nálunk legalábbis nem úgy volt, hogy nna mostantól közös kassza, hanem ahogy összeköltötztünk néha én fizettem, néha ő... ha nagy volt a különbség, megbeszéltük.

2011. júl. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
Ez szitu függő... amíg nem laktok együtt felesleges, persze a közös dolgokat, mint pl. nyaralás közösen kell állni... összeköltözésnél érdemes egy közös kasszát létrehozni a rezsire, kajára, emellett pedig mindenkinek marad a saját pénze... házasságnál, pláne ahol gyerek is van, szerintem csak a közös kassza megoldás, mert akkor már egy egész családot kell fenntartani, itt már nem lehet "különcködni", már csak azért sem, mert megváltoznak a szerepek, pl. a nő gyesen, gyeden van és nem tud keresni...
2011. júl. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

Együtt lakunk mi is lassan egy éve. Ő fizeti a lakbért és a rezsit. Én a kaját. A többit meg akinél több pénz van.

Lassan gondolkodunk egy közös bankszámlán.

2011. júl. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%

A mai világban 100%osan közös kasszát semmiképpen nem tartok célravezetőnek. Fontos, hogy mindkét félnek legyen egy külön része, amit a másiktól függetlenül kezel. Ez megoldható úgy is, hogy a háztartási költségekbe mindenki beleadja a felét, a maradékot maga kezeli, de úgy is, hogy a közös kasszából mindenki kivesz egy adott részt, amit ő kezel. Mi jópár éve együtt élünk, mindkettőnknek megvan a maga külön vagyona. A lakás 100%-ban a páromé, ő annak a törlesztőjét fizeti. De persze a felújítás meg ilyesmi már közösen megy. Én megtakarítási számlára teszek félre pénzt, ami kimondottan az enyém.

Mindkettőnk családjában elég szomorú előkép van, az ő szülei elváltak, az enyémek csak azért nem válnak el, mert képtelenség megosztani a vagyont (egy bazi nagy, eladhatatlan ház hatalmas telekkel a világvégén).

Természetesen bízunk abban, hogy együtt maradunk amíg világ a világ, de a pénzügyeket nem szabad érzelmi alapon intézni, csais tiszta, hideg fejjel akkor is, amikor dúl a szerelem. Így sok problémát meg lehet előzni.

(hogy csak egyet említsek: az, hogy nekem pénzem van félretéve, azt is jelenti, hogy ha ő elakadna a lakás fizetésével, akkor azonnal be tudok szállni. Sokan jártak pórul azért, mert közösen vettek lakást, aztán amikor gond volt, nem tudtak kimászni a csávából. Igaz, hogy így kisebb a lakásunk, de ezt legalább biztosan nem veszítjük el. A másik dolog, hogy ha neadjisten válásra kerülne sor, akkor egyértelmű, hogy ő marad a lakásban, én megyek - de lesz miből!)

2011. júl. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%

Mi a párommal felesben fizettük a számlákat és egyenlő arányban tettünk pénzt a kajába, és utána mindenki a saját maradékával gazdálkodott. Házasságkötésünk után is maradt ez a felállás.

Miután terhes lettem és betegállományba jöttem, onnantól kezdve ő lett a "pénzügyminiszter".

Nekem ez így tökéletesen megfelel.

2011. júl. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
59%
Én azt hiszem egy harmadik verziót választanék. Ez is meg az is. Válaszd ketté a fizetésed. Az egyik fele legyen csak a tiéd, a másik fele meg mehet a közösbe. Nyilván a férjed ugyan így. Az ő fizetésének az egyik fele az övé, a másik fele meg megy a közösbe. A közösbe mindketten ugyan annyit tegyetek. Így ha mondjuk vásárolni akarsz magadnak, ruha, vagy kozmetikus, vagy egy kis bulis este a csajokkal, akkor azt állod a sajátodból, és nem szólhat bele a férjed, hogy a közösből veszel ki, hogy az ő pénzét is magadra költöd. Amiből meg mindketten ki kell venni a részeteket: számlák kaja stb. azt meg a közösből fizetitek.
2011. júl. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
42%
10 éve külön kasszán vagyunk,nincs vita,az ő pénze az övé,az enyém az enyém,ha kell kisegítjük egymást,de a köszöss kasszának sajnos sok esetben nagyon túrós a háta.
2011. júl. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!