Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözők: közös kassza...

Összeköltözők: közös kassza vagy külön gazdálkodtok a fizetéseitekből?

Figyelt kérdés

3 hónapja költöztem össze a párommal.


Ez nálunk úgy néz ki, hogy a rezsit közösen kifizetjük fele-fele arányban, a bevásárlásoknál már nem vagyunk ennyire szigorúak.


A kötelező kifizetések után ki-ki a maga fizumaradékából gazdálkodik, tehát nincsen egy nagy közös malacpersely, ha tudok spórolni, akkor az az én megtakarításom. És nem kérek engedélyt, mielőtt veszek pl egy új ruhadarabot.


Persze, ha kell valami nagyobb dolog (pl. szőnyeg), akkor az is felesben megy, együtt is választjuk ki.


Kíváncsi vagyok, ez nálatok hogy működik? Közös kassza vagy dugipénz?


2011. aug. 23. 10:30
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
31%
Nálunk is hasonlóan. Nekem elvem volt, hogy ha már dolgozok, akkor legyen pénzem, velem senki ne morogjon, hogy miért vettem a héten 3 pulcsit. Az az enyém és kész. Cserébe én se morgok a párommal, hogy miért ivott a héten 2 üveg colát is. Minden költség és megtakarítás közös, de mindenki maga rendelkezik a megmaradt pénzével.
2011. aug. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Én fizetem nagyjából a kaját, néha ő. A rezsit, lakbért ő fizeti. Amúgy meg akinél éppen pénz van, közös minden.
2011. aug. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Közös kasszán vagyunk a kapcsolatunk elejétől!

Levesszük a fizunkat, megy egy borítékba, onnan fizetünk mindent. Nem kell kérni, de alap,ha valamire nagyobb összeget veszünk ki,akkor megemlítjük. Nálunk még soha nem volt gond, kb. mindketten ugyanannyit költünk magunkra!

2011. aug. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
90%
Egyertelmuen kozos kassza... Minden kozos, osztozunk joban rosszban szegenysegbdn gazdagsagban hiszen ketten vagyunk egy egesz. Szep is lenne ha kulon kasszan lennenk ugy h egyutt elunk... Ebbol sok esetben problema szokott lenni foleg ha megszuletik az elso gyerek es szoba kerul h na ki fog a penzebol vasarolni neki??
2011. aug. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
83%
ez függ attól, hány évesek vagytok, milyen távra terveztek. Én a magam részéről, amikor összeköltöztem párommal, és ezáltal megosztottam vele az életemet, a testemet, a lelkemet, akkor nem tudom elképzelni, hogy az anyagiakat külön kezeljük. Őszintén szólva nagyon csodálkozom azon, amikor két ember együtt él, de külön kasszán vannak. De persze van ilyen sok, csak tőlem idegen ez. Persze az nem árt, ha közel hasonló bevételeitek vannak. de legalábbis nincs 50%-nál nagyobb különbség.
2011. aug. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
73%
POnt pár hete volt egy pasi, aki kiirta, hogy szerinte igazságtalan, hogy ők a fizetés x százalékot rakják be a közösbe, miközben a barátnője kevesebbet keres. Elképzelem ahogy náluk szegény csaj GYES-re megy.
2011. aug. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
85%

Mikor hogy. Most például nincs jövedelmem, így a párom fizet mindent. De volt már ez fordítva is.

Alapvetően egyébként közös kassza: mindkettőnknek van kiadása, a lakás a páromé, ő fizeti a hitelt, én pedig megtakarításba fektetem a pénzem. Ezeket hó elején kifizetjük, a maradékot meg feléljük úgyis a hónap végére, szóval nem figyeljük, mit ki fizet.

2011. aug. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
70%

nem szeretek túl nagy mértékben közösködni.


az enyém a lakás, én fizetem a vele járó költségek 100%-át, a párom pedig fizeti a kaját, vegyiárut. ez nagyjából 50-50e ft egy hónapban, tehát egyikünk sem húzza a száját, h jajjnemá, én többet fizettem :)


már 2 éve működik a dolog, ezen felül mindenki arra osztja be a pénzét, amire akarja. félre is teszünk valamennyit, jól fog jönni, ha majd gyermekünk születik.

2011. aug. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ha össze vagytok házasodva akkor közös, de mondjuk csak élettársi viszonyban akkor szerintem jobb a fele-fele. Mi felesbe fizetjük a rezsit és a konyhapénzt. Egyébként mindeni azt csinál a maradékkal amit akar. Egy kicsit én azért jobban odarakom magam annak ellenére, hogy neki van egy gyereke, de ha ökörségekre akar költeni azért bele szólok, hogy nem azért adok többet, hogy szórja a pénzt. Egyébként így jól elvagyunk.
2011. aug. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk meg közös kassza van. Jól is néznénk ki, ha a gyedemből lemenne a lakás fele törlesztője meg a rezsi fele, aztán következő fizuig éheznénk a gyerekkel...

Első naptól közösen osztjuk be a pénzt. És sosem kellett megkérdeznem, hogy vehetek-e bugyit, cipőt stb.

A szüleink is közösen osztják be a pénzt. Nekünk ez a természetes.

2011. aug. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!