Összeköltözők: közös kassza vagy külön gazdálkodtok a fizetéseitekből?
3 hónapja költöztem össze a párommal.
Ez nálunk úgy néz ki, hogy a rezsit közösen kifizetjük fele-fele arányban, a bevásárlásoknál már nem vagyunk ennyire szigorúak.
A kötelező kifizetések után ki-ki a maga fizumaradékából gazdálkodik, tehát nincsen egy nagy közös malacpersely, ha tudok spórolni, akkor az az én megtakarításom. És nem kérek engedélyt, mielőtt veszek pl egy új ruhadarabot.
Persze, ha kell valami nagyobb dolog (pl. szőnyeg), akkor az is felesben megy, együtt is választjuk ki.
Kíváncsi vagyok, ez nálatok hogy működik? Közös kassza vagy dugipénz?
Utolsónál azért érdekes "kinek van pénze az ad, nagyjábol felesben vannak a kiaások"
Ebbe mi a közös? Azt értem közösnek, hogy megkapjátok a fizetést és egyhelyre rakjátok, vagy közös a számlátok. Mindenki akkor vesz ki belőle amikor szükség van rá.
Egyetértek az utilsó válaszolóval: akkor közös, ha az utalást/kézhezvételt követően egy borítékban landol mindkettőtök fizetése, amiből nyilván először a rezsi kerül kifizetésre, aztán minden más.
Ez nálunk azért nem működhet, mert nekem a lakásra még van párszáz E ft hitelem, páromét az anyuja fizeti, illetve vonja le a fizetéséből, mert ő otthon dolgozik.
Tehát mindkettőnknek vannak olyan kiadásaink, melyek csak rám/rá tartoznak. Ilyen pl az én BKV bérletem is, ezt én fizetem, neki nem kell beleszállnia. Neki nincs haszna az én bérletemből, nekem viszont van abból, ha tankolunk a kocsiba, ezért ezt pl közös kiadásnak tekintjük. Ugyanúgy nekem nincs hasznom az ő kondibérletéből...
nna jó talán egy kicsit mégis :) de akkor sem közvetlenül :)
Sajnos egy ideje nincs munkám, úgyhogy ez most amúgy sem lenne kérdés, de mikor összekerültünk, még javában dolgoztam. Nem egészen két hónap együtt járás után költöztünk össze, de azonnal közös kasszán voltunk és később sem változott ebben semmi. Nagyon jól működik nálunk. A külön kassza szerintem nem nekünk való lenne, főleg mert amúgy is állandóan a másiknak akarunk kedvezni, egymásnak akarunk megadni, megvenni mindent, amit lehet, úgyhogy értelme sem lenne sok a külön kasszának.
Meg nálunk ez alapból egyértelmű volt, fel sem merült a külön kassza kérdése.
Ezt úgy értsd, hogy mivel egyetemisták vagyunk egyikünknek sincs teljesen állandó jövedelme. Előfordul, hogy csak neki van, vagy neki van több, ezért ő fizeti. Máskor pedig nálam van több pénz én fizetek...de kb két fele oszlik, ha nagyon utána számolunk a dolgoknak. Tehát közösen költjük el a pénzt...nincs olyan, hogy enyém, tiéd...
Ha lesz "rendes" munkánk akkor meg lesz egy közös bankszámla számunk...
"Utolsónál azért érdekes "kinek van pénze az ad, nagyjábol felesben vannak a kiaások"
Ebbe mi a közös? Azt értem közösnek, hogy megkapjátok a fizetést és egyhelyre rakjátok, vagy közös a számlátok. Mindenki akkor vesz ki belőle amikor szükség van rá.
" erre reagáltam, csak elfelejtettem bevágni:)
A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: ma 16:22 vagyok.
Még annyit, hogy így elkerüljük a vitákat: én nem tajtékzom, hogy mi a fenének egy huszonkilencedik pendrive, ő nem tesz megjegyzéseket a cipőimre, hiszen nem a másik pénzét költjük.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!