Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözők: közös kassza...

Összeköltözők: közös kassza vagy külön gazdálkodtok a fizetéseitekből?

Figyelt kérdés

3 hónapja költöztem össze a párommal.


Ez nálunk úgy néz ki, hogy a rezsit közösen kifizetjük fele-fele arányban, a bevásárlásoknál már nem vagyunk ennyire szigorúak.


A kötelező kifizetések után ki-ki a maga fizumaradékából gazdálkodik, tehát nincsen egy nagy közös malacpersely, ha tudok spórolni, akkor az az én megtakarításom. És nem kérek engedélyt, mielőtt veszek pl egy új ruhadarabot.


Persze, ha kell valami nagyobb dolog (pl. szőnyeg), akkor az is felesben megy, együtt is választjuk ki.


Kíváncsi vagyok, ez nálatok hogy működik? Közös kassza vagy dugipénz?


2011. aug. 23. 10:30
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónál azért érdekes "kinek van pénze az ad, nagyjábol felesben vannak a kiaások"

Ebbe mi a közös? Azt értem közösnek, hogy megkapjátok a fizetést és egyhelyre rakjátok, vagy közös a számlátok. Mindenki akkor vesz ki belőle amikor szükség van rá.

2011. aug. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Egyetértek az utilsó válaszolóval: akkor közös, ha az utalást/kézhezvételt követően egy borítékban landol mindkettőtök fizetése, amiből nyilván először a rezsi kerül kifizetésre, aztán minden más.


Ez nálunk azért nem működhet, mert nekem a lakásra még van párszáz E ft hitelem, páromét az anyuja fizeti, illetve vonja le a fizetéséből, mert ő otthon dolgozik.


Tehát mindkettőnknek vannak olyan kiadásaink, melyek csak rám/rá tartoznak. Ilyen pl az én BKV bérletem is, ezt én fizetem, neki nem kell beleszállnia. Neki nincs haszna az én bérletemből, nekem viszont van abból, ha tankolunk a kocsiba, ezért ezt pl közös kiadásnak tekintjük. Ugyanúgy nekem nincs hasznom az ő kondibérletéből...


nna jó talán egy kicsit mégis :) de akkor sem közvetlenül :)

2011. aug. 23. 13:16
 23/28 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos egy ideje nincs munkám, úgyhogy ez most amúgy sem lenne kérdés, de mikor összekerültünk, még javában dolgoztam. Nem egészen két hónap együtt járás után költöztünk össze, de azonnal közös kasszán voltunk és később sem változott ebben semmi. Nagyon jól működik nálunk. A külön kassza szerintem nem nekünk való lenne, főleg mert amúgy is állandóan a másiknak akarunk kedvezni, egymásnak akarunk megadni, megvenni mindent, amit lehet, úgyhogy értelme sem lenne sok a külön kasszának.

Meg nálunk ez alapból egyértelmű volt, fel sem merült a külön kassza kérdése.

2011. aug. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk külön van és házasok vagyunk. Nekünk nagyon jó ez így, tökéletesen működik. Az elején közös kassza volt, de mindkettőnknek olyan érzése lett, hogy mindent a férjem fizet. Együtt is jártunk vásárolni ruhát meg ilyesmiket. Nos tudni kell, hogy én egy igazi boltkóros vagyok. Rengeteget vásárolok és halálra idegesítene, ha minden vásárlásom előtt szólnom kellene, mert akkor az lenne, hogy tuti többet költök mindig, mint amennyiért megdolgozom. Szóval ez így jó. Én leadom a lakbért, kajára valót, biztosítást... és a többi megmarad nekem és azzal csak azt csinálok amit szeretnék. És csak ajánlani tudom, hogy mindenkinek legyen egy kis zsebpénze, ha megtehetitek, mert bármikor beüthet valami és akkor nézhetitek az eget.
2011. aug. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
75%

Ezt úgy értsd, hogy mivel egyetemisták vagyunk egyikünknek sincs teljesen állandó jövedelme. Előfordul, hogy csak neki van, vagy neki van több, ezért ő fizeti. Máskor pedig nálam van több pénz én fizetek...de kb két fele oszlik, ha nagyon utána számolunk a dolgoknak. Tehát közösen költjük el a pénzt...nincs olyan, hogy enyém, tiéd...

Ha lesz "rendes" munkánk akkor meg lesz egy közös bankszámla számunk...

2011. aug. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
75%

"Utolsónál azért érdekes "kinek van pénze az ad, nagyjábol felesben vannak a kiaások"

Ebbe mi a közös? Azt értem közösnek, hogy megkapjátok a fizetést és egyhelyre rakjátok, vagy közös a számlátok. Mindenki akkor vesz ki belőle amikor szükség van rá.

" erre reagáltam, csak elfelejtettem bevágni:)

2011. aug. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Rezsi, kajaszámlák, bútorok, szőnyeg, stb. felesbe, azontúl mindenki arra költ, amire tetszik. Színházegyek, belépők, mittoménmik változó, akinél épp van pénz. Mást nem is használunk közösen. Persze annyira nem vagyunk szőrszálhasogatók, én is fizetem az ő söre felét, ő is fizeti az én csokipudingomét, szóval azért van hiba a rendszerben, de így mindketten elégedettek vagyunk. :-))
2011. aug. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:22 vagyok.


Még annyit, hogy így elkerüljük a vitákat: én nem tajtékzom, hogy mi a fenének egy huszonkilencedik pendrive, ő nem tesz megjegyzéseket a cipőimre, hiszen nem a másik pénzét költjük.

2011. aug. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!