Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözők: közös kassza...

Összeköltözők: közös kassza vagy külön gazdálkodtok a fizetéseitekből?

Figyelt kérdés

3 hónapja költöztem össze a párommal.


Ez nálunk úgy néz ki, hogy a rezsit közösen kifizetjük fele-fele arányban, a bevásárlásoknál már nem vagyunk ennyire szigorúak.


A kötelező kifizetések után ki-ki a maga fizumaradékából gazdálkodik, tehát nincsen egy nagy közös malacpersely, ha tudok spórolni, akkor az az én megtakarításom. És nem kérek engedélyt, mielőtt veszek pl egy új ruhadarabot.


Persze, ha kell valami nagyobb dolog (pl. szőnyeg), akkor az is felesben megy, együtt is választjuk ki.


Kíváncsi vagyok, ez nálatok hogy működik? Közös kassza vagy dugipénz?


2011. aug. 23. 10:30
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
82%
úúú hat en sem tudnam elkepzelni hogy kulon legyunk. igen ahogy elottem levok irtak, akko jonnek a gondok ha mar uton a baba, pelenkakat kell venni, napi kaja, nem fogtok tudni mindig egyutt vasarolni. es ha pl megjon a baba a no nem keres, akkor ferfi allandoan fogja mondani h en penzembol neveltuk a gyereket? mert amit a no kap nem olyan sok...
2011. aug. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
60%
Amikor összeházasodtunk (20 éve) közös kasszán voltunk. Állandóan csak a vita volt, hogy "minek új pulcsi"? Minek új körömlakk? stb. Aztán külön kasszára mentünk. A rezsit és a nagyobb bevásárlásokat közösen fizetjük. De ha akarok egy új pulóvert, vagy cipőt, akkor azt a saját pénzemből fizetem. Így nem kell "engedélyt kérnem" hogy vegyek magamnak ezt-azt.. Közös lónak, közös kasszának túrós a háta :))))
2011. aug. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
75%
Összeköltözésünk pillanatától közös a kassza. Én sem kérek engedélyt egy ruha vagy cipő vásárlásakor.
2011. aug. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
89%
Ahol már gond van egy új cipő vásárlása miatt, ott már nagy bajok vannak.
2011. aug. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
75%

Első perctől közös.Nálunk úgy nézett ki,hogy az én számlámról ment a rezsi,és a napi kiadások,a férjeméről a nagyobb tételek,úgy mint nagybevásárlás,lakásfelújítás,esküvő,nyaralások,stb.

Szerencsére egyikünk sem szórja feleslegesen a pénzt,így van megtakarításunk is,mindkettőnk nevén nagyjából ugyan annyi.

Mondjuk az nekem is furcsa,hogy bárkinek engedélyt kell kérni a párjától,hogy vegyen magának valamit,szerintem egy normális kapcsolatban ilyesminek nem szabad,hogy helye legyen.

2011. aug. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk külön kassza. Nagyban eltér a fizetésünk, így mindenki magáról gondoskodik. Persze a nagyobb dolgokat fele-fele arányban álljuk, ahogy a rezsit, és lakbért is. De ami valakinek kell azt saját maga pénzéből veszi meg.
2011. aug. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
75%
Hát az tényleg gáz, ahol egy cipő vagy pulcsi vásárlása probléma... Nem tudom hogy lehet így együtt élni. Nálunk volt, hogy én kerestem nagyon jól, és vettem az embernek pólót, cipőt, meg kb. minden egyebet, mert akkor ő nem állt jól. Most itthon vagyok a bébivel, és a páromnak két munkája is van, úgyhogy ha úgy tetszik, ő tart el mindenkit. De ez soha nem szokott gondot okozni. Egy család vagyunk, ami bevétel van, abból gazdálkodunk.
2011. aug. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
75%
Abszolút közös kasszán vagyunk! Én nem dolgozom! :-DDD
2011. aug. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 ava87 ***** válasza:
75%
Nálunk most ez kicsit bonyolultan van, de már megszoktuk így. A férjemnek is van egy saját számlája, meg nekem is van egy sajátom. A férjemére jönnek be a nagyobb összegek, de ott állandóan mozgásban van a pénz, ki sem tudnék rajta igazodni, hogy mi mikor hova, úgyhogy nekem azzal semmi dolgom, azt ő kezeli. Az enyémre nem nagyon jön most semmi, csak a családi pótlék, meg még egy-két összeg. Mondjuk az is kaotikus, mert én meg vaterázok, ott is jönnek mennek a pénzek, csak kisebb tételben. Számlákat, lakbért a férjem fizeti be az ő számlájáról, a bevásárlásoknál én szoktam fizetni, de ugye ez nem tart ki a hónap végéig, akkor szólok, hogy már nincs a számlámon pénz, és akkor ad készpénzt. Tartottam tőle, hogy ez nekem nem lesz pálya, nem az a fajta vagyok, aki szeret így pénzt kérni, de nincs belőle gond. Meg aztán én egyetemre járok, úgyhogy ez csak időlegesen van így, diploma után természetesen dolgozni fogok, akkor már nekem is lesz fizetésem. Majd akkor nyitunk egy közös számlát, két kártyával, és oda megy a közös pénz, de azért "zsebpénz" is maradjon mindenkinél.
2011. aug. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
83%

Én nem tudom elképzelni a NEM közös kasszát...Ha összeköltöztünk, együtt vagyunk akkor nálunk ez alap.

Igaz nálunk a kapcsolat eleje óta KÖZÖS minden. Mikor kinek van pénze az ad...De nagyjából felesben működnek a nagy kiadások...

Nem hiszem, hogy tudnék valakivel együtt élni, aki gyakorlatilag kiszámolja, hogy hány falat kenyeret ettem meg...gyermekekkel pedig végképp...

Nálunk ez elképzelhetetlen, szerencsére a párom is így gondolja...

2011. aug. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!