Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös háztartás, közös kassza?...

Közös háztartás, közös kassza? Szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Férjemnek és nekem is van külön-külön fizetésünk, bankszámlára érkezik. Az enyém egyben elmegy a hitelekre, az övé a rezsire. Mellette van egy vállalkozásunk, ott készpénzben van havi bevétel, ami egyben az ő pénztárcájába megy. Ha kell vennem valamit, úgy kell kérnem 1-1 ezrest. Most mondja, hogy már nincs semmi pénzünk. Megnéztem a rejtek pénztárcáját és még van benne 20 ezer ft, meg most kiderült, még néhány ezer. Kiakadtam, hogy miért hazudott a szemembe. Azt mondja ez a számlákra kell. Ok, de akkor miért tagadja le, hogy van még nála pénz? Nem közösen kéne felhasználnunk a közös pénzt? Olyan megalázó mindig könyörögni 1-2 ezer ft-ért, ha kell venni húst, vagy valamit.
2010. okt. 27. 15:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%
nálunk közös bankszámlára megy anya fizetése,és apa fizetése,vagyis nyugdíja is.A villanyt,gázt... leveszi a bank a számláról.Így a maradék marad a kajára,ruhára...anya levesz róla mindig úgy kb. 70ezret és az itthon van,abból ad nekem,apa abból vesz ki,és persze minden dolog abból megy.ha meg elfogy akkor levesz még 1x.
2010. okt. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
27%

"Ez azért nem pont így megy, mert házasságban minden jövedelem közösen szerzettnek számít, függetlenül attól, kinek mekkora része van benne."


Igen. De látod, náluk nem így működik, sajnos más megoldás nincsen...ha a pasi nem érti meg, hogy mi az hogy közös akkor csak így lehet csinálni...(persze ha valaki eleve ezt előrelátja, akkor köt házassági szerződést, és gond megoldva :))


Akkor keress egy üres cipősdobozt, tedd bele a zsét :) és tedd a szekrényetekbe - ne a tiedébe, hanem a közösbe - mellé egy jegyzetfüzetet. Ha látja, hogy írogatod, hogy mit mire költötök, lehet megbékél, és lehet belátja, hogy tudsz bánni a pénzzel.


Bár az is lehet, hogy sokszor értelmetlen dolgokat veszel, akkor valamennyire érthető, hogy így áll hozzá... bár nem ismerünk titeket.

2010. okt. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
50%

Ha nincs más megoldás, talán el kéne gondolkozni a házasságon magán... Van-e értelme...

(Én azt gondolom, van, de beszélniük kell!!)

2010. okt. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Arra még nem gondoltál, hogy a dugi pénzt esetleg arra gyűjtögeti ki tudja mióta, hogy meglepjen belőle mondjuk karácsonyra, vagy ilyesmi?
2010. okt. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Felelőtlenül biztos nem költekezem, a törlesztőkön, rezsin, ennivalón és bérleteken (BKV) semmire nem költünk. Nem járunk sehová szórakozni, se mozi, se színház, se kirándulás, semmi. Ruhákat évente 1-2 alkalommal veszünk, a legszükségesebbeket. Szóval tényleg nem szórjuk a pénzt, bár nem is keresünk rosszul. Biztos nem meglepetést akart venni, akkor nem ide tette volna a pénzt, ahová elméletileg bármikor benézhetek, csak még egyszer sem tettem, csak ma. És még nekem van lelkiismeret furdalásom, hogy kíváncsi voltam, mennyi pénzünk van.
2010. okt. 27. 19:31
 16/17 anonim ***** válasza:

Figyú!


Akkor üljetek le, és beszéljétek meg!

Nagyon más dolgot nem tudsz csinálni, vagyis tudnál, csak azzal házisárkány lennél. Kérdezz rá, a miértekre, hallgasd végig, hátha mond neked valamit, amiből tovább tudtok lépni. Ha így sem megy, akkor tedd fel magadnak a kérdést: "elviseled-e", elfogadod-e, ha így áll hozzád és a pénzhez? Ha igen, maradj vele- nyelj, ha nem akkor mondd meg neki, hogy ez zavar téged... ha változtat, akkor oké, ha nem akkor - ne haragudj, hogy ezt írom - de ideje továbblépned.


Ne haragudj, de más választásod nem nagyon van :(

2010. okt. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Igazad van,nálunk is előfordult ugyan ez,én akkor kidobtam a pasim.Ő visszakönyörögte magát,azóta minden pénzünket egyhelyre tesszük és abból gazdálkodunk,minden kiadást megbeszélünk.Én ettől ugy éreztem hogy nem együtt élünk hanem csak egymás mellett,hogy neki is van egy élete meg nekem is.Egy házasságban mindent meg kell osztani egymással!
2010. okt. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!