Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A kedvesem agyára megyek. Mit...

A kedvesem agyára megyek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval, testi fogyatékos nő vagyok. Annyit jelent, hogy a jobb kezemet nem tudom használni. (Ha a másik kezemmel a jobb kezembe rakok valamit, azt tudom fogni, az alkarommal magamhoz szorítani, és kb vállig felemelni.)

Szóval, a lényeg hogy nincs önbizalmam. Többször vállaltam diákmunkát, de 2-3 nap munka és folyamatos megaláztatás után sírva hazajöttem. Az itthoni teendőket amiket tudok egy kézzel megcsinálok. Főzni nem tudok, csak 1-2 alap dolgot. Van egy párom, több mint egy éve.

Nem tudom, hogy beképzelem-e vagy nem, de azt érzem, szégyell. Sokszor sírva fakadok esténként, hogy elfog hagyni mert nem tudom vezetni a háztartást, a gyerekemet nem fogom tudni segítség nélkül felnevelni, és talán soha nem lesz munkám. Ősszel megyek főiskolára, előre félek mi lesz ott is.

Születésem óta vagyok ilyen. Oviban még nem fogtam fel a dolgokat, de ált. iskolában sokat sirtam mert csúfoltak. Gimiben már nem voltak ilyen gondjaim. Most itt a nyár, és újra egy senkinek érzem magam. Az ismerősök (akik nem tudnak a kezemről) azzal csesztetnek, hogy keressek munkát. Egészséges, diplomás emberek sem találnak, mért pont én találnék?! Egy helyre mehetnék, a teszkóba, de tavaly sem bírtam 3 napnál tovább, hogy a vásárlók előtt aláznak meg.

A kedvesemet azzal piszkálom, mikor lelkileg kivagyok, hogy jobbat érdemel nálam, legyen vége mindennek, keressen egy egészséges nőt magának, mert tudom hogy egyszer elfog hagyni. Szegénynek az agyára megyek, tudom hogy imád, de mégis azt érzem, és a környezetem is ezt sugallja, hogy egy ilyen szerencsétlen semmirekellő nő senkinek nem fog kelleni. Ki akarna egy nőt eltartani, aki a házi munkát sem tudja rendesen elvégezni, és akinek a főzés is kétszer tovább tart, mint egy egészséges embernek? Teljesen el vagyok keseredve, az utóbbi néhány napban úgy alszom e, hogy előtte bőgök, és a kedvesemet akarom elküldeni, hogy keressen magának egy job nőt, mint amilyen én vagyok. :(

19L


2010. jún. 22. 10:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

11:08 vagyok.


Istenem... Ha elkezdenek okoskodni h nem,jó ne úgy csináld akkor ordítsd le őket,hogy hagyjanak,úgy csinálod ahogy akarod! Ne tartsd magadban...


Ha leejtesz valamit,vagy elrontasz valamit? Kidobod és kész. Nem mutatta meg senki a mosógéphasználatát? Nekem sem,ezért vagy megkerestem a papírját és elolvastam,vagy az ábrákból rájöttem.

Nem mutatta meg senki,hogy hogyan kell pörköltet csinálni? Akkor szépen nyisd ki a szakácskönyvet,vagy írd be a google-ba. Vagy gondolom itt is vannak receptek.

Ha nem akarod,hogy ott legyenek körülötted amikor először próbálkozol akkor zavarj el onnét mindenkit!

Szerintem mindenki sajnál és kímélni akar,te meg hagyod.

Ne hagyd magad,ne félj a kudarctól!

Holnap vagy ma is akár keress egy receptet,lemész a boltba,bevásárolsz és megfőzöd. Lehet,hogy szerencsétlenkedni fogsz először,de muszáj lesz megoldanod,egy kézzel,kéz nélkül,vagy akárhogy. Olyan nincs,hogy nemtudom... ;)

2010. jún. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztató szavakat. Hétvégén főzök egy pörköltet, akkor jó idő lesz (remélem), és mindenki elhúz itthonról.

Párom majd itt lesz, és segít nekem. Remélem.

2010. jún. 22. 11:26
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne tudd meg én hány kaját elrontok (egészséges létemre és 24 évesen), mindig egyedül próbálkozom, de egyszerűen szerencsétlen vagyok. Belőlem lehet még rosszabb feleség lenne, mint belőled.. :(
2010. jún. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
:) Ne várj segítséget!Egyedül csináld... Ez a lényeg...
2010. jún. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Megértem a fájdalmad, de nincs olyan nagy baj.


Arra viszont vigyázz, hogy azt, ahogy bánnak veled emberek, te vonzod be, és nem a testi problémáddal, hanem a lelkeddel.

Így bizony elveszítheted a barátodat is, és nem azért mert a kezed rossz, mert ha zavarná össze sem jött volna veled. Hanem azzal veszítheted el, hogy folyton mondod neki, hogy nem érdemled meg őt, hogy ő jobbat érdemel. Előbb utóbb tényleg azt fogja érezni, hogy "jobbat" érdemel.

Ne szomorkodj, végy magadon hatalmas erőt, és tiszteld magad, mert megérdemled, mert az, hogy a kezed milyen nem a te hibád és bűnöd. Te egy nagyon értékes ember vagy, és ettől még értékesebb, mert az aki megtanul a "hibáival" együtt élni, és elfogadni önmagát, annál értékesebb ember nincs is. És ha szereted magad, azt bizony a környezeted is észre fogja venni.

Muszáj elfogadnod magad, akármilyen nehéz is, mert a későbbiekben ebből csak hasznod lesz.

Biztos, hogy rengeteg dolog van, ami tetszik magadon, azoknak örülj, azokra gondolj, és arra, hogy a párod biztosan szívből szeret. Ezért te se bántsd őt, mert ez neki is rossz, hogy mindig szomorkodsz. Legyen önbizalmad, mint amikor összejöttetek.:-))

2010. jún. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

http://www.youtube.com/watch?v=eMaAlMaa76I&feature=related

Csak annyit mondok ne add fel!

A párodat pedig ne akard elküldeni mert még sikerülni fog, Ő akkor is tudta, hogy ilyen vagy amikor megismert és kellettél neki ez jusson eszedbe.

2010. jún. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Egyet nem értek: "azok az ismerőseid akik nem tudnak a kezedről...."? Ha nem is olyan feltűnő a baj,hogy van aki észre sem veszi, akkor miért félsz ennyire? :)
2010. jún. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne butiságokon törd a fejed :)

Én a meló részével kapcsolatban írok, szerintem diákmunkát ne tescóba tervezz, nem tudom hol laksz, de telefonos melók nincsenek arra? Én is azt csinálom, és ebben biztos sikered lenne.

2010. jún. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Csak akkor veszik észre, ha csinálnom kell vmit. Pl. késsel-villával enni, vagy 2 kézzel megfogni vmit.


Jelentkeztem már sok munkára, ami nem fizikai munka, egyikről se kaptam visszajelzést.

2010. jún. 22. 18:28
 20/20 anonim ***** válasza:
melyik megyében laksz?
2010. jún. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!